bildirgec.org

gelir hakkında tüm yazılar

ŞU KARAPARA DEDİKLERİ

Sule34 | 14 December 2010 14:36

ŞU KARAPARA DEDİKLERİ
Dünya üzerinde vergi kaçırma suçu insanlığın tarihi kadar eskidir. Paranın bulunuşu ve aktif olarak günlük hayatta kullanılmaya başlanmasıyla da iyice somutlaşmıştır. Tarih boyunca suçlular yakalanıp cezalandırılsa dahi çoğu kez kazançları yanlarına kar kalmış bu yüzden de insanlar tarafından sıklıkla başvurulan bir kazanç yöntemi olarak görülmeye devam etmiştir.Suçlu yakalansa da suç sonucu elde edilen gelirin takibinin tam olarak yapılamaması ve bu gelire el konulamaması organize suç örgütlerinin güçlenerek varlığını sürdürmeye devam etmesindeki en önemli etkenlerdendir.
1900’lerin başından itibaren kara para aklanması konularında dünya devletlerinin duyarlılıklarının artması suç ile ilgili gelirlere ve suçluların mal varlıklarına el konulmaya başlanmasıyla birlikte yasa dışı kazanılan paraların gizlenmesi, nev’i nin değiştirilmesi suretiyle yasal kimlik kazandırılması şeklinde tanımlanabilecek “kara paranın aklanması “ durumu oluşmuyu başlamıştır.
L’expresse gazetesinde yayımlanan bir haberde 1920 ‘li yıllarda kanun dışı paranın yasal hale getirilmesi için,Chicago ‘da mafya üyesi bir şahsın; o dönemde çok popüler olan ve sadece nakit para kullanılabilen ;çamaşırhaneler zinciri almak suretiyle suç gelirlerini yasal gelirleriyle karıştırarak muhasebe kayıtlarına geçirdiğini belirtmektedir.İngilizce de kara para aklama anlamında kullanılan “laundering”(çamaşır yıkama) tabirinin buradan buradan geldiği söylenmektedir.

1960’lardan sonra uyuşturucu ticaretinin uluslar arası hale gelmiş olması paralelinde kara para aklamasının da uluslar arası hale gelmesine sebep olmuştur.Dünya ülkeleri çok uzun süre kara para aklanması konusuyla bireysel mücadele etmiş ancak;suç örgütlerinin uluslar arası düzeyde örgütlenmiş olmasından dolayı tek başlarına etkin olamamışlardır.

Web Sitenize Uygun Reklam Firmaları

55memo55 | 10 May 2010 18:42

Bildiğiniz gibi internet dünyasında bir sürü reklam türü vardır. Sizde sitenizden adam akıllı bir gelir elde etmek istiyorsanız, birini seçin ve sadece ona yönelin. Sizi daha fazla oyalamayayım hemen anlatmak istediğim şeyi yazayım..

1-) Genel İçerik Sitelerin Para Kazanması

Genel içerikli siteler en çok Google Adsense ile para kazanabilir.

2-)Forum Sitelerinden Gelir Elde Etmek

Forum siteleri adsense, adtech ve özellikle de splash-popup reklamlardan iyi geliir elde edebilir.Bunun yanında premium üyelikler ile de gelir elde edilebilir..

Para Kazandıran Sosyal Network Sitesi

beyrek | 17 February 2010 17:08

myviewin
myviewin

Elde ettiği geliri üyeleriyle paylaşan bir arkadaşlık sitesi olan myviewin, arkadaşlarınızın; profilinizi, eklediğiniz resimleri, yazdığınız blogları, paylaştığınız müzik ve videoları görüntülemesiyle para kazanabileceğiniz bir site.
Siteye üye olmanızla birlikte 5 dolar kazanıyorsunuz. Profilinizi eksiksiz oluşturduktan sonra da bir 5 dolar daha kazanıyorsunuz, başlangıçta toplamda 10 dolarınız oluyor.

.
.

Sistem; profilinizin, bloglarınızın, resim, müzik ve videolarınızın görüntülenmesi karşılığında puan veriyor ve bu puanları ay sonunda sitenin elde ettiği gelire oranlayarak sizin payınıza düşen parayı hesabınıza yazıyor.
Ayrıca sizin referansınızla siteye üye olan arkadaşlarınız puan kazandıkça siz de puan kazanabiliyorsunuz.
Sitenin dili ingilizce, ancak ispanyolca, almanca ve fransızca seçenekleri var.

paypal
paypal

Ödemeyi paypala, hesabınızdaki para 50 doları aşınca yapıyor.

Aslında uygulama Yuwie‘deki uygulamanın aynısı.

Biz Ölünce Google, Blogger, Facebook, Adsense…Hesaplarımız Ne Olacak?

admin | 18 November 2009 16:43

Hepimiz bir gün öleceğiz ve arkamızda bazı birikimleri bizden sonrakilere bırakacağız.
Ev, arsa, hisse senedi gibi genel hukuk mevzuatı çerçevesinde çözülecek birikimler değil söz konusu. Sanal birikimlerimize ne olacak?
Facebook, Gmail, Blogger, Adsense, Yahoo, Hotmail gibi hesaplarımız biz öldükten sonra yasal mirasçılarımız tarafından kullanılabilecek mi? Gelir sağlayan birikimlerimiz mesela bildirgeç veya adsense gelirleri ne olacak?
Bilen var mıdır?

Twitter den Para Kazanın!

wols | 14 October 2009 15:14

magpie
magpie

Bildiğiniz gibi Twitter bir sosyal bookmarking sitesidir.
Peki,Twitter de para kazanabileceğinizi biliyormuydunuz.

İşte benim bahsedeceğim site Twitter den para kazanmanızı sağlıyor. Siteye Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp sırasıyla gerekli ayarları yaptıktan sonra Twitterden paylaştıkça kazanıyorsunuz.

Siteye burdan ulaşabilir ve para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bol kazaçlar 🙂

linklerinizden para kazanın

mesru | 24 September 2009 11:04

web site sahipleri için günümüzde ek gelir elde etmek hatta site giderlerini karşılamak bile güç duruma geldi. Bazı sistemler reklam karşılığında gösterim veya tık başına site sahibine ödeme yapabilmektedir. O sistemler birisi de tlinkpara. Bu sistemde yapmanız gerekenler çok basit.Herhangi bir forumda veya blogda linklerinizi tlink olarak paylaşıyorsunuz. Tlink şeklinde ki linkiniz url’ye gitmeden önce reklam gösterimi şeklinde size para kazandırıyor.Linklerinizi tlink’e dönüştürürken yapmanız gerekenler ise hesabınıza girip, reklam tipini seçmenizdir.Bunları yaptıktan sonra reklamın içeriğinin yetişkinlere uygun olup olmadığını belirliyor ve linklerini yöneterek(silme-düzeltme), tlinklerinizin tıklanmasıyla beraber kazancınızı yönetmeye başlıyorsunuz. Örneğin bu yazımdaki herhangi bir linki tlink’e dönüştürüp okurların tıklamasıyla gelir elde edebilirim 🙂 http://www.tlinkpara.com

Adsense Web Seminerleri Programı

oythun | 20 September 2009 18:24

Google‘ın web seminerleri programı kapsamında blog gelirlerini artırmaya yönelik ipuçları semineri 24 Eylül 2009 Perşembe günü Türkiye saati ile 19:30’da online olarak verilecekmiş. Sizde bu programda yerinizi almak istiyorsanız buradan kayıt olabilirsiniz. 3. kez aynı konuya yönelik verilen seminer 15 Eylül, 17 Eylül tarihlerinde verilmişti.
Seminer’in amacı adsense reklamlarının yerleşimi, en çok gelir yaratan yöntemleri bu seminerde bulabilirsiniz. Ayrıca 21 Eylül 2009 Türkiye saati ile 19:30’da başlayacak olan “Haber Sitelerinin Gelirlerini Arttırmaya Yönelik İpuçları” başlıklı seminerede buradan kayıt olabilirsiniz.

Adsense’de reklam gelirlerini artırmanın yolları

burc | 20 September 2009 14:20

adsense
adsense

Google.com‘um reklam servisi adsense‘i hepimiz biliyoruz. Web sayfalarına reklam yerleştirip gelir elde etmek çok gündemde olan bir konu. Firma, bu konuyla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken kurallar bir web seminerinde toplamış. Şu adresten ilgili web seminerinin dokümanına ulaşabilirsiniz. Çok faydalı bilgiler var ve özetle şu konulara değinilmiş:

  1. Reklamları tam olarak nereyeeklemeliyiz?
  2. Hangi sıklıklareklam eklemeliyiz?
  3. Uygun reklam formatını seçebilmek.
  4. Reklam renkleriniuyumlu hale getirmek.
  5. Hedefler için kanallareklemek.
  6. Temel adsense ayarları
  7. Gelir elde edilebiliecek diğer enstrumanlar.

Sıfır Sermaye İle Para Kazanın

ozankara | 21 July 2009 12:23

Değerli arkadaşlar,
Hepimizin hayalidir çok para kazanıp, isteklerimize, hayallerimize kavuşmak. Bu uğurda şans oyunları oynar, internet aleminde gezer ve aslı olmayan saadet zincirlerine üye oluruz. Hayallerimiz ya çekiliş sonrasında ya da hemen işleyecek denilen zincirin bizim tarafımızdan oluşan halkasının kopmasında suya düşer.Oysa sizlere çok güzel ve sıfır sermaye ile başlayabileceğiniz bir para kazanma yöntemi sunmak istiyorum. Sermaye yok, herhangi bir zincire veya topluluğa üye olmak yok, risk hiç yok.Yapmanız gereken çevrenizdeki kişilerin ihtiyaçlarını belirleyip, onlara ihtiyaçlarını temin etmek ve aradan komisyon kazanmak.Örneğin; yazın güneş altında çalışmak zorunda kalan ( çiftçi, işportacı, vb. gibi ) kişilere basit çardak, tente gibi ihtiyaçlarını satmak . Bunun için tenteyi, çardağı daha önceden temin etmeniz de gerekmez. Tek yapmanız gereken o kişiyi bu ürüne ihtiyacı olduğuna dair ikna etmek. İkna yöntemi bittikten sonra internet sitelerindendaha önce fiyatını öğrendiğiniz ürüne kendi belirlediğiniz komisyonu ekleyerek ürünü bu kişiye satmak. Gördüğünüz gibi risk yok, sermaye yok, kazanç ise tamamen legal ve helal.Ne duruyorsunuz hemen araştırmaya başlayabilirsiniz.