bildirgec.org

garip hakkında tüm yazılar

mezarlık

nazokiraze | 07 July 2010 19:40

son durak kara toprak demiş büyükler ve ne kuran’da adı geçen karun’un zenginliği , ne firavun’un gücü kurtarabildi onları ölümden, peygamberlerin de, evliyaların da, azizlerin, kralların, şöhretlerin sonu hep aynı yerde bitti. öldüğümde de namım yürüsün diyen veya ölen yakınlarına sevdiklerini dua yoluyla değil de abartılı mezarlık yaptırarak belli etmeye çalışan insanlar da yok değil.

Erken Ölüm

pilli pati | 23 September 2009 11:35

Bir gün sabaha karşı “Garip ölmüş” dediler. Sanki biri kulağımıza “Her ölüm erken ölümdür” fısıldamış gibi kaldık. “Ben yanına giremem, yüzüne bakamam” dedim. “Olsun git, ölü evi boş bırakılmaz” dediler. Gittik.

Bıçak bedenin sıcağını alır mı? Herkese havlayan köpek, evi dolduran onca insana karşı havlamadan sakin ve mahzun durabilir mi? Duruyormuş, gördük. Bahçenin köşesindeki dalları yüklü nar, hayatta herşeye rağmen, bir insana vazgeçmemesi gerektiğini duruşuyla anlatamamış olabilir mi? Olabilir.

İÇ SES

cellatlina | 02 August 2009 12:12

bugün günlerden bensiz bir gün.durmadan aynalardan kaçabilmek mümkün.
gördüğüm tüm yüzler hayata bakıp ağlıyor.bakmadığımda hepsi mutlu.
evrende insan suretine benzemeyen canlılar olduğuna hükmetsem ve bunun üzerine kitaplar yazsam kim bilir kaç ademoğlu kurtarırım…

dünyadan o kadar bıktım ki,insanlardan…

çöplük dolu bir ada var desem kaç kişiye bilet satarım…

bana onüçmilyon kez onüçmilyonbir kere hatta
“eşin benzerin yok,”
“mükemmelsin,”
“gerçekten;”
“sen çok özelsin” de, bıkmam hiç,

kendimden o kadar bıktım ki,
sesimden
nefesimden
gözyaşımdan
“ar”ımdan
Қzӟmden
kanımdan…

En ucube 3 zamazingo – Derleme

arago | 31 July 2009 12:19

Göz Takısı

İşte size iğrenç, rezalet, manyak felaket diyeceğiniz bir zamazingo. Zihni sinir Eric Klarenbeek‘e ait bu zamazingo Harry Potter’da kullanılabilecek kadar ucube bir aksesuar. İnsan sokakta bu zamazingo ile dolaşmaya utanır. Bunu taksam yüzüme bir bakan şaşırıp bir kere daha dönüp bakar ve sonra hayatı boyunca bakamaz. Hem neden güzel lensime o tür bir “şey” takıp kendimi rezil etmek isteyeyim ki. dreamworks de bu zamazingoya bir yorum getirmiş ve lensini düşüren arkadaşlara bulabilme kolaylığı sağlayabileceğinden bahsetmiş. oky‘nin de dediği gibi bu zamazingo bence kesinlikle yasaklanmalı!

enacayip

yufuzz | 28 May 2009 07:15

  • #

Yeni çıkan veya çok acayip, garip denebilecek tarzdaki ürünlerin ve ürün fikirlerinin, ürün reklamlarının tanıtıldığı bir site. görmek için tıklayın

acaip şeyler

nazokiraze | 18 May 2009 21:10

Tuhaf olan herşeyi hem eleştiririz hem şaşırarak merak ederiz hemde yapmaktan geri kalmayız. İşte tuhaf sehpalar

kadavramı cepte taşırım diyen tıp meraklılarına mini kadavra:)

İlginç mutfak aksesuarlarından seçtik , değişik bir çaydanlık çok orjinal bir tasarım.

GARİP TRAFİK KAZALARI

oguzsicimli | 20 April 2009 09:54

Hepimiz mutlaka garip olaylar görmüşüzdür.Garip trafik kazaları da.Ama bunlardan bazılarını zor görürsünüz.Yolda çukura düşenler üstüste çıkan araçlar falan hepsi kötü resimlere bakalım isterseniz.

Ne Yapılır

beyrek | 22 March 2009 15:34

Büyük Hayvan Savaşları

Max27 | 02 March 2009 12:14

İnsanlar yaşadağı zamana kadar hep savaşmışlardır. Hükmetme isteği ve kendilerini savunmak gibi bir çok nedenden dolayı ordular kurup savaşmaya devam etmişlerdir. Ama bunu yapan sadece insanlar değilmiş hayvanlarda birbirleriyle savaşmışlar ve hatta bu savaşları da birlikte toplanıp yapmışlardır. Hani belgesellerde görürüz. Sürüye saldıran bir aslan olur ve sürü aslandan kaçmaya çalışır o an çoğu kişinin aklına “Altı üstü tek bir aslan kos koca sürü birlikte niye sadır mıyor?” gibi bir düşünce gelir. Benim de aklıma hep böyle düşünceler gelmiştir.