bildirgec.org

fotomontaj hakkında tüm yazılar

100 photoshop dersi [size foto manipülasyonu öğretecek]

xerre | 24 November 2010 15:43

manipülasyon tekniği photoshop‘un en temel ve en yaygın kullanım alanlarından birisidir. herhangi bir fotoğraf üzerinde yapacağınız sahte görünümler oluşturmaktır aslında. bu tekniği fotomontaj olarak da adlandırabiliyoruz.

bu bildiride foto manipülasyon tekniğini öğrenmenize yardımcı olacak 100 adet photoshop dersine yer vereceğiz. foto manipülasyon denince akla gelen en iyi çalışmaların bir araya toplandığı bu muhteşem dersleri inceleyerek manipülasyon tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

bobiler.örg

draguth | 12 September 2010 16:52

Bugün internette gezinirken ilginç bir siteye rastladım. ismi bobiler.örg!! oldukça sade bir tasarıma sahip bu siteye kendi video ve fotomontajlarınızı, karikatürlerinizi, yaptığınız çizimleri kısaca ürettiğiniz her çeşit görseli yükleyebiliyorsunuz.

bobiler.örg
bobiler.örg

Aklınıza gelen ilginç reklam fikirlerini ya da güncel konulara eleştirelbakışınızı yansıtan görselleri yayınlayın. seçenek çok! siteye üye olmak çok kolay ve pek de fazla birşey istemiyorlar. çalışmalarınız özgün olsun kopyala yapıştır olmasın yeter. ayrıca sizin “isteğiniz dahilinde” yaptığınız fotomontajlardan güzel olanlarının penguen dergisinde yayınlanma ihtimali var. üstelik telif ücreti de ödüyorlar. eğer sınırız geyik yapma yeteneginiz varsa ve eliniz görsel materyal üretmeye yatkınsa, ürünlerinizi bu site üzerinden yayınlayabilir; kendi reklamınızı yapabilir, hatta para bile kazanabilirsiniz. internet…alternatif yaşam ve para kazanma ortamı internet…

eğlenceli foto-imaj editör -online araçlar-

dbergerac | 09 December 2009 17:15

fotoğraflarınızla eğlenceli dizaynlar ve fotomontaj yapabileceğiniz hazır şablonlu web sitelerini daha önceki yazımızda vermiştik ve çok beğenildi.
bunun yanında bilgisayarına ücretsiz ve kullanışlı programları indirerek resimlerine imaj vermek isteyenlere buradan hatırlatma yapmak yerinde olur.
Fotoğraflarınızı online olarak düzenleyip, eğlenceli çalışmalar çıkarabileceğiniz siteleri tanıtalım:

1- writeonit.org
basit kullanışlı olan bu sitede resimlerinizle yapılabilecek 4 işlem mevcut: fotomontaj, kart tasarımı, dergi kapakları ve mevcut resimler üzerine yüz ekleyip paylaşabilme özelliği.

www.writeonit.org
www.writeonit.org

2- 72photos
birkaç dakika sürecek kayıt işleminden sonra resimlerinizi yeniden boyutlandırabilir, çeşitli efektler uygulayabilir, düzenleme yapabilirsiniz.

photoshopta saç kesimi

fotoserkan60 | 13 November 2009 16:22

Photoshopta saç kesimi zordur ve bu zorluğu ortadan ladırmak için anlatmak istedim.Öncelikle imagemizi acıyoruz ana fotoğrafı fondan layer yapıyoruz elliptical margue tolla sadece kafa yı sececek şekilde secim yapıyoruz feather 60 veriyoruz(tabi değer size kalmış) ctrl j yaptıktan sonra ana layerle kafa layerini centikliyoruz ve manzaramıza taşıyoruz ve burada sadece kafa layerine hard light uyguluyoruz daha sonra levels i kullanarak fona gore ayarlıyoruz ve ana fotoğrafa gelip eraser tool la sacların orjinal fon renklerini siliyoruz bu kadar herkese kolay gelsin

Türkçe Picjoke ile Fotomontaj Yapma

alkmaar | 22 July 2009 12:00

Picjoke artık türkçe olarak karşımızda.. Kendinize ait resimleri fotomontajlı olarak harika digital resimlere dönüştürebilirsiniz.Aşağıdaki tarzlarda farklı ve hergün güncellenen yeni tarzlarda fotomontajlar yapabilirsiniz.

obama
obama

picjoke
picjoke
michael jackson
michael jackson

Picjoke’ye gitmek için http://tr.picjoke.com

20 adet fantastik photoshop montaj dersi

xerre | 26 April 2009 10:33

fotomontaj, büyük ölçüde tasarımcılar tarafından kullanılan ve benzersiz görüntüler yaratmak için Photoshop gibi programlar kullanılarak fotoğraf ve fotoğraf parçalarının birleştirilmesi temeline dayanır.
ve internette resim düzenleme araçlarını kullanarak fotoğraflarınıza nasıl büyüleyici etkiler verebileceğinizi anlatan birçok montaj dersi bulunmakta.
fayda sağlaması adına bu bildiride, o bahsi geçen anlatımların da içinden seçme, 20 mükemmel photosop montaj dersine yer vereceğiz.

Gift for Tomorrow

Dark Surreal Montage

çok eğlenceli ve kaliteli fotomontaj siteleri

dbergerac | 06 March 2009 15:00

Fotoğraflarınızla çok kolay bir şekilde eğlenceli fotomontaj çalışmaları yapabileceğiniz, hazır şablonlu web sitelerini bilgilerinize sunuyorum:

PhotoFania
İsterseniz Angelina Jolie’nin t-shirt’üne resminizi yapıştırın, isterseniz bilboardlara reklam olun. Çok basit bir şekilde oldukça orjinal ve komik resimler elde edeceksiniz, bu resimleri jpg formatında ya da avatar olarak bilgisayarınızda saklayabileceksiniz.

PhotoFunia
PhotoFunia

FunPhotoBux
Photofunia’ya göre seçim hakkınız daha çok. Kullanmak istediğiniz resmi istediğiniz yerden kırpma imkanı da sunuyor. 3 adımda işlem tamam. Harika!

FunPhotoBux
FunPhotoBux

Bir reklam sanatçısı; Romain Laurent

afs | 24 October 2008 22:32

Romain Laurent Fransız bir fotoğraf sanatçısı. Ama bence kendisi için bir reklam sanatçısı demek daha doğru olur. Dünyanın en iyi ajanslarına yaptığı işlerle ünlü kendisi. Fotoğraflarının yanısıra onlar üzerinde yaptığı dokunuşlarla fotoğraflar hem ilginç, hem de güzel hale geliyorlar.

Kendisinden toxel.com sitesini gezerken haberdar oldum.
Kaynak burada. Yaratıcı çalışmalarından birkaçı:

kim olmak istersin?

brylcn | 24 September 2008 05:39

yüzünüzü istediğiniz kişinin ya da film afişinin şekline sokun. ben ilginç buldum, siz de deneyin. faceinhole

ilginc
ilginc