bildirgec.org

emo hakkında tüm yazılar

Emolar nasıl ortaya çıktı?

emrekrgl | 30 October 2009 14:06

emolar nasıl ortaya çıktı?
anime ve mangalar sayesinde ortaya çıkan cosplay kavramı ilk başlarda çok güzel gidiyordu. saçlar kıyafetler taklit ediliyordu. kimisi dante oldu kimisi l kimisi alucard oluyordu.
herkes özendiği anime karakterinin giydiği giysileri giyiyor eğleniyolardı . sonra avrupalı gençler bu işi gördü , bazıları eğlenmek için yaptı bazıları kız , erkek tavlamak için yaptı. genelleme yaparsak bunlarda mickey , minnie oldu.
Türk gençleri bunu farkettiğinde biraz geçti ama güç değildi. Japon gencinin bu olayı gerçekleştirmesi için gereken kıyafet , saç spreyi , jole , idi.
Avrupa gencinin gerçekleştirmesi içinse jole ve saç spreyi kâfi idi . Türk gencine geldiğinde ise gereken tek bir şey vardı oda jole idi.
Türk genci kendini şekilden şekile soktu saçlarını sağa yatırdı sola yatırdı. sonucunda Türk , emo gençleri birer ayı yogi oldu.

Emo Akımı

dimoedes | 14 September 2009 22:44

Geçen hafta arkadaşımla Kızılay’ın kan bağışı aldığı yerde gönüllü olarak çalışıyorduk. Bir grup genç geldi ve hepsinin saç stilleri farklıydı daha önce de karşılatığım bir görüntüydü ama adını bilmiyordum bu saç stilinin ve konuşmaları biraz farklıydı. Biraz sohbet ettik ve yeni bir akımın öncüleri olduklarını söylediler emoymuş öncüsü oldukları akımın.

Ayrıca emo yazısı diye birşeyde varmış. Örneğin ; ‘Esra’m çok seviyorum seni’ yazmak istiyorsunuz emo tarzı yazmak isterseniz ESRA’M ÇOKH SEFIORM SHENÜÜÜ diye yazmanız geriyormuş. Farklı emo yazılarıdır.

Gençlerin giyim tarzları ve kültür yapıları

rasgon | 19 May 2009 12:25

Tiki, soytarı, serseri, bilmiş, entel, rapçi, punkçı, gotik, inek…

Bütün gençlere bu gözlerlemi bakıyoruz. Bir toplumun temel yapı taşını oluşturan gençler neden, nasıl giyinirler hiç merak ettinizmi ? Yaşadığımız çevre bizi ne kadar etkiliyor ? Gençler nasıl oluyordahangi tarzın kendilerine daha çok yakıştığını düşünebiliyorlar…

Şimdi tek tek her tarzı inceleyelim ve bu tarzların nedenleri, sonuçları ve sorulmayan sorulara cevaplar bulalım…

Halk arasında “tarz” diyince ne algılıyoruz. Giyim biçimi, ayakkabıları, saç biçimi, konuşması, kullandığı kelimeler, yedikleri, içtikleri bir inasanın tarzını belirleyen bazı unsurlardır. Örneğin; İnsanlar normal olarak, eğer bir hastalıkları yoksa, çayı şekerli içerler ama herkesin çay içtiği bir ortamda birisi farklı olarak çayı şekersiz içiyorsa bu bile ona duyulan saygıda farklılıklar yaratır ve kişinin kendine olan özgüvenini arttırarak tarzını güçlendirir. Yani bi bakıma basit bir ilk okul formülü uygularsak;

40+ çizgi karakter illustrator dersi

LeBron | 18 April 2009 19:35

Herkes çizgi karakterlerden hoşlanır. Bizi mutlu ederler. Bu yazıda photoshop ve illustrator derslerine ulaşabilirsiniz. Bazı dersler orta seviyeye hitap etmektedir.

Bu yazı eğitimciler için harika bir kaynak olacaktır. Dersler anlaşılabilecek şekilde adım adım hazırlanmıştır. Ayrıca temel becerileri öğrenebileceksiniz.

1 – Draw figures in an anime style (Canlandırma stili ile figür çizimi)

2 – Color your fantasy figures (Renkli fantezi deseni)

Avrupa birliğinde yazılım patentlerine dur

ercans | 18 November 2008 20:47

Yazılım patentlerinden şikayetçi Avrupalı bir grup yazılımcı, “Yazılım Patenetlerini Durdurun” diyerek bir kampanya başlattılar.

Patentlerin, Rekabete ve yenilikçiliğe sekte vurduğunu, çok sayıda bilimsel ve ekonomik çalışma tarafından eleştirildiğini, ilerlemeye zarar verdiklerinden bahsedilen sitedeki
dilekçeye bireysel olarak, şirket olarak veya dernek olarak imza atılabiliyor.

Bu kampanyanın ülkemizde duyurusunu EMO yapıyor.

Nereye gidiyoruz? (tipik emolar)

empi4 | 28 June 2008 23:39

Netlog, hi5, facebook vb. arkadaş bulma sitelerinde dolaşan yozlaşmış türkçe kullanımı giderek artıyor. Artık birinin buna dur demesinin zamanı geldi. hükümet mi el atar, hackerlar mı el atar, site yöneticileri mi el atar bilmem ama birisi el atmalı artık. konuşmalarında tatlı olduklarını sanıp kendinden iğrendiren sefil gençiğimizin halinden örnekler…


Kullandıkları rezalet türkçe

ßıaqma ßei seßioom sei
ßis eßLenecez uLa asqi”mLe
o ßeim qeLinLimi daa aLamanyaLardan qedürdejeq
qeLinLimin aLdına ßide converse aLcaq

(bunların gelinliği de siyah olur)

internete sansür yasası

dadaruh | 24 May 2007 08:06

“İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun Tasarısı” 23 mayıs itibariyle resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir, hayırlı olsun. Tasarının tam metnini okuyarak, hangi hallerde suçlu olacağınızı öğrenebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak 20 sivil toplum kuruluşu bir bildiri yayınlamış: “İnternete sansür değil, sürat gerek!”. Bu kanuna EMO da karşı olduğunu belirtmiş. Memleketin bu alandaki en mühim organizasyonları durumdan memnun değilken hangi “iş bilir”ler neye dayanarak böyle bir yasa hazırlamış, anlaması güç. Klasik devlet zihniyetinin tökezlediği, komik duruma düştüğü yegane alan internet. Lakin iş sadece komikliğiyle kalmayacak gibi.. Genel bi bilgi edinmek için Milliyet ve Bianetin haberleri okunabilir.