bildirgec.org

ercans

11 yıl önce üye olmuş, 21 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Sitem Google’da bing’de kaçıncı sırada?

ercans | 08 March 2012 10:21

Son günlerde, web sitemin google ve bing aramalarındaki konumları ile ilgili çalışma yaparken fark ettim ki gopof.com kapanmış. Aynı işi yapan bir iki site var ama onlarda tam istediğim gibi değiller.

iş başa düştü dedim ve findsep.com‘u kodladım. (Find Search Engine Position)

findsep.com
findsep.com
Sitede google ve bing sonuçlarına bakabilirsiniz

Diğer benzer sitelerde arama sonuç sayısına kısıtlama getiriliyor. FindSep.com da istediğiniz kadar sonuçta arama yapabilirsiniz. Mesela siteniz bir kelime için 442.sırada çoğu benzer site size sonuç bulunamadı diye geri dönüş yapar ama Findsep.com da ister 0-600 aralığında sonuçlara bak diyerek arama yapın ister 300-500 aralığı seçerek aralığı daraltın.
Site ile ilgili fikirleriniz varsa benim için değerli olduklarını soylemek isterim.
Web’in tadını çıkarın …

finansa yeni bir bakış : paradefteri.com

ercans | 17 February 2012 12:24

Rastladığım finans (döviz, altın ve akaryakıt) siteleri içinde en kullanışlı olan site sanırım paradefteri.

İlgilendiğiniz kur veya altın için istedğiniz bankaya ait üst ve alt sınır belirleyerek, bu sınırlara gelindiğinde size uyarı vermesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece her zaman finans sitelerini takip etmek zorunda kalmıyorsunuz.

isterseniz bülten bölümüne kayıt yaptırarak günde üç defa istediğiniz bilgilerin eposta adresinize gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Daha Büyük Bir Aile Olanlara

ercans | 17 June 2011 20:48

Bebek bekleyen veya düşünen aileleri zorlu bir süreç bekliyor. Bu sürecin zorluluğu kadar güzel yanları da var tabii.

Aileler için bu süreçte, zor olan bir noktada bebeğe isim bulmak. İsmin anlamı, kökeni, cinsiyeti çok önemlidir. Çocuğa sık kullanılanlara eklenmiş ama anlamı garip olan bir isim de konabilir.

İnternet dünyasında bu işi yapan bir çok site zaten var ama bu siteler içinde eksik gördüğüm bir yanı kapatan bir site buldum. Belirlediğim isimler için bir anket hazırlayıp arkadaşlarıma sunarak onların fikirlerini alabileceğim, karşılıklı fikirlerimiz paylaşabileceğimiz, arkadaşlarımın görmesi için fotoğraf ekleyebileceğim bir site; www.isimbak.com.

isimbak.com
isimbak.com

Avrupa birliğinde yazılım patentlerine dur

ercans | 18 November 2008 20:47

Yazılım patentlerinden şikayetçi Avrupalı bir grup yazılımcı, “Yazılım Patenetlerini Durdurun” diyerek bir kampanya başlattılar.

Patentlerin, Rekabete ve yenilikçiliğe sekte vurduğunu, çok sayıda bilimsel ve ekonomik çalışma tarafından eleştirildiğini, ilerlemeye zarar verdiklerinden bahsedilen sitedeki
dilekçeye bireysel olarak, şirket olarak veya dernek olarak imza atılabiliyor.

Bu kampanyanın ülkemizde duyurusunu EMO yapıyor.

Webi İnsanlaştırın

ercans | 01 September 2008 15:39

ubiquity
ubiquity

Daha önce burada ve burada bahsettğim insanlaştırma programı ile bu programın bir ürünü olan insanlaştırma mesajlarının yaratıcılarından olan Aza Raskin’in tanıttığı, en az bu programlar kadar faydalı yeni bir program yayımlandı.Ubiquity adı verilen bu program aslında bir firefox eklentisi. Bu eklenti, insanlaştırma programının, masaüstünde, yerel bilgisayarınızda yapabildiklerine benzer şeyleri web ortamında firefox tarayıcı ile yapıyor. Eklenti ile basit bir şekilde email yollayabilir, arama yapabilir, emailinize yerinizi gösteren haritalar ekleyebilir,çeviri yapabilirsiniz. Ve bunun gibi birçok işlemi kısa yoldan yapabilirsiniz.

ubiquity
ubiquity

Ubiquity’yi yaratıcıları “web’e günlük dil ile bağlanma deneyimi” olarak tanımlıyor. Eklentinin en büyük farklılığı belirlenebilen tuş kombinasyonu ile ekrana bir şeffaf pencerenin gelmesi ve bu pencereye günlük hayatta kullanılan bazı kelimeler yazılarak istenen işlemin yaptırılmasıdır.Tabii günlük hayattan kastım ingilizlerin günlük hayatı.Çünkü kullanılan kelimeler ingilizce.Buradan indirebileceğiniz programı kurduktan sonra sizden eklentiyi çalıştıracak tuş kombinasyonu istenecektir. Tuş kombinasyonunu girdikten sonra eklenti kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.Program ile yapılabilecekler tanıtım sayfasındaki videoda verilmiş. Bunlardan bir iki tanesine örnek vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz :Mesala ürünü tanıtırken en fazla üzerinde durulan özelliği MAP yazarak ulaşılabilinen harita ekleme özelliği. Bu özellik ile istediğiniz bir yerin haritasına MAP yazarak ulaşabilir ve bunu mailinize ekleyebilirsiniz. Diğer bir özelliği kolay mail yollama. Başka bir özelliği herhangibir kelimeyi 6-7 arama motorunda aramak için sadece tuş kombinasyonu + arayacağınız kelimeyi yazarak ulaşabilmeniz.Bunun gibi birçok özelliği olan ubiquity’nin tüm özelliklerini görmek için firefoxta bir yazı seçin sağ tıklayın ve ubiquity bağlantısına tıklayın

el yazması fontlar

ercans | 14 August 2008 18:05

10 adet el yazması font.

el yazması fontlar
el yazması fontlar
el yazması fontlar
el yazması fontlar

el yazması fontlar
el yazması fontlar

el yazması fontlar
el yazması fontlar

el yazması fontlar
el yazması fontlar

Daha fazla font görmek ve font setlerini indirmek için buraya bakabilirsiniz.

en iyi 96 icon seti

ercans | 02 August 2008 22:49

En iyi 96 ikon seti ve bu setlerde bulunan binlerce ikonu toplamışlar. çok güzel ve işe yarar ikonlar var.

Bu ikon setlerinden bazıları :

İkon seti 1
İkon seti 1

İkon seti 2
İkon seti 2
İkon seti 3
İkon seti 3
İkon seti 4
İkon seti 4
İkon seti 5
İkon seti 5
İkon seti 6
İkon seti 6

Daha fazlası için buraya bakabilirsiniz.

Başlık için 51 font

ercans | 02 August 2008 19:33

sitenize ziyaretçi çekmek epey zor birşeydir. bu ziyaretçiyi sitede tutmak daha da zordur. Siteye giren ziyaretçi herhangi birşey okumadan önce gözleriyle siteyi tarar.

Bu taramada gözüne çarpan bir şey bulursa sitenizde kalır, yoksa hemen çıkar. böyle durumlar da sitede kullandığınız fontlar ve başlık önem kazanır. çünkü belirgin olan başlık ziyaretçiyi sitede tutar.

Ziyaretçileriniz sitenizde kalsın diye sizin için başlık fontları buldum. Bu sitede 51 adet başlıklarda kullanmaya uygun font seti bulunuyor.

web sitem için editor tavsiye edebilir misiniz?

ercans | 02 August 2008 11:31

sitemde kullanmak için bir yazı editorü arıyorum. şuanki editor ile özellikle fotoğraf yükleme aşamasında problem yaşıyorum. Bi kaç editor var ama özelikle fotoğraf yukleme ozelliği olan (bildirgecinkine benzeyebilir ) bir editor tavsiye edebilir misiniz ?