bildirgec.org

el hakkında tüm yazılar

Jaco “robotik kol”

neoturk | 05 December 2012 23:16

jaco
jaco

Bir robotik kol sizin çok işinize yaramayabilir ancak tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak işinizi görmek zorundaysanız sizi birçok zahmetten kurtarabilir. Kinova firması ürettiği bu jaco adlı her yere monte edilebilir ve hafif robotik kolla özellikle engelliler için hayatı biraz daha kolaylaştıracağa benziyor. Pet su sişelerinin mavi kapaklarıyla alınan tekerlekli sandalyelere $50 000 dolarlık bir modiye yapabilirlerse.

jaco
jaco

Video| Karbon fiber gövdesi sayesinde muadillerine oranla daha hafif , ayrıca 6 açılı dönüş kabiliyeti gerçek bir el ve kol kadar manevra yeteneği kazandırıyor. En güzel tarafı ise su geçirmez olması. daha fazlası

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

görmek istiyorsan avucuna bak

admin | 02 January 2011 13:38

vücudumuzdaki şekiller,yüz hatlarımız vb. hep kişiliğimiz hakkında bize bilgi verir.özellikle ellerimiz avuç içindeki çizgiler,derinlikleri uzunlukları yönleri her zaman ilgi konusu olmuştur ve sürekli araştırılmıştır.


ellerinin ne söylediğini bilmek isteyenler geçmişi aralayıp geleceğe bakmak isteyenler. avuç içindeki çizgileri yorumlayan ücretsiz programdan faydalanabilirler.

Yaşama Sebebi

meflug | 24 December 2010 12:32

Ona olan duygularımı açığa çıkarmamak için kendimle büyük bir savaş verdim. Her gece yatakta gözlerimden süzülen yaşlara rağmen bilmemeliydi duygularımı, bilse kesin alay ederdi benimle. Çok gülerdi bana. İçimde günden güne büyüyen bir volkan vardı. Onu her gün biriyle el ele görmek içimde derin bir yara oluşturdu, sanki kalbimi söküp alsa rahat edecektim, neden bu ızdırap? Yanımdan geçerken gözlerimin içine bakıp “Neler yaşadığını biliyorum salak” der gibi bakıyordu. Bakıştığımızda yüzüm kızarıyor, ellerim terliyor, heyecandan düşmemek için, bir yere oturma isteği hissediyordum. Ama hep yanında birileri vardı ve onun ellerini tutuyordu. O eller birisine değil herkese aitmiş gibi herkes onun ellerini tutabiliyordu fakat ben daha açılamamıştım ona. Açılsam ne olacaktı ki sanki, bana inanmayacaktı. Hayır asla söylememeliyim bunu. Günden güne zayıflayan ben,

Finansbank El Öpenlerin Şok Olsun

simetra | 15 November 2010 15:40

Bayram üzeri oldukça eğlenceli bir proje hayata geçmiş. Finansbank’tan El öpenlerin şok olsun.

MagiClick Digital Solutions tarafından hazırlanan facebook aplikasyonunda, elinizi öptürüp, puanları toplayıp, büyük ödüllerden birini kazanma şansını yakalıyorsunuz.

Yok ben daha yaşlanmadım el öptürmem diyenleri de düşünmüşler. El öptürerek puanları topluyorsunuz.

Bir de torun puanı var ki elini öpenler başkasına el öptürdüğü takdirde de puan kazanıyor.

Şimdiden herkese İyi Bayramlar!

Yararlı Öneriler

morkadln | 25 October 2009 20:18

Bireyin fiziksel işlevlerindeki bozukluk ve bunların hareket yeteneğinde yarattığı eksiklik ve güçlük, onu toplumun diğer bireylerinden farklı kılar. Bizim kolaylıkla yaptığımız hareketler, işler onlar için oldukça zordur. Burda yararlı öneriler ve kullanışlı tasarımlar bulabilirsiniz.
Head Pointers bunlardan bir tanesi

Archeworks tarafından tasarlanmış olup sıhhi kullanım için anti-bakterilyel olarak sunulmuştur. Rahat kullanım için ayarlanabilir elastik bir kayışla bağlama sistemi var.

Kullanıcı, rahat konumda kalır ve minimal baş hareketi, gerektirilir.
Diğer ürünler, Mouthsticks ve Handsticks
Bir de buna bakmanızda fayda var.
Kaynak

officine panerai jupiterium

schizophrenia13 | 17 October 2009 07:09

officine panerai jupiterium
officine panerai jupiterium

galileo galilei‘nin teleskopu kullanarak yaptığı astronomi çalışmalarının 400. yılını kutlamak üzere officine panerai tarafından sınırlı sayıda üretilen jupiterium, stockholm’deki nobel müzesinde tanıtıldı.

officine panerai jupiterium
officine panerai jupiterium

elle kurulan saat 40 gün güç rezervine sahip.

officine panerai jupiterium
officine panerai jupiterium

saatin üzerinde bulunan kollar gezegenlerin hareketlerini sergilemekte.

officine panerai jupiterium
officine panerai jupiterium

kadın eli

taha3045 | 09 September 2009 09:48

Kadın eli değerse ne olacak ki? Daha mı güzel, daha mı temiz, daha mı amatörce ,daha mı aptalca veya akıllıca ben hiç anlamıyorum bir şeye kadın eli değmiş demek kadını yüceltip erkeği aşağılar mı yoksa tam tersi mi? (Gökyüzündeki kadın eli: Mualla kaptan)

Kadın eli değdiği heryeri hemen güzelleştiren bir şeydir .Diyebilir miyiz? diyemeyiz çünkü ne kadar bir ev derli toplu yemek güzel yapılmış sa kadın eli değdi diyorsak, çarpılmış bir trafik lambası ya da arabayla çıkılmış bir kaldırım görsek te diyoruz. Ama biz yine de değdigi yeri güzelleştiren el olarak alalım kadın elini, her ne kadar biz de yapıyoruz niye kadın eli değdi deniliyor diye sitem edesimiz varsa da etmeyelim.(Bekar evi, kadın eli)

robot el saat

noname1 | 09 August 2009 22:41

Çok farklı bir dijital saat tasarımı;robot el saat.Bu robot eldeparmakların hareketine göre saat değişiyor.Nasıl çalıştığı buradan görülebilir.Bu ilginç saat tasarımı Jongchul Kime ait.

ilk beş rakamın adı nerden geliyor??

Whitney | 10 June 2009 13:37

ilk beş rakam isimleri nerden gelmiş sağ elimizin serçe parmağından başlıyoruz şimdi.yavaş yavaş:)
serçe(kuş) parmağı =PIRR=BİR
yanındaki onun EKİ=İKİ
ortadaki en UÇ taki=ÜÇ
işaret parmagıyla DÜRT=DÖRT
tabiki BAŞ taki =BEŞ
BENCE MANTIKLI:)