bildirgec.org

noname1

11 yıl önce üye olmuş, 84 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

2Oct2031 Diamond Watch

noname1 | 29 December 2009 09:44

Geleceğin saat konsepti luxury firması tarafından sunulmuş. Gelecek fikrine uygun olarak, saatin ismi de 2Oct2031. Saatin yüzü tamamiyle siyah elmas olarak tasarlanmış. Akrep ve yelkovan elmasın yüzeği ile bütünlük sağlayacak şekilde yerleştirilmiş. Elmasın saatle birleşmesiyle oldukça şık bir görüntü sergileyen tasarım, şimdilik sadece konsept. Tasarım Tao Ma

Pratik Çöp Kutusu

noname1 | 26 December 2009 09:00

Çöp poşetini, her seferinde değiştirme derdine son. Bu akıllı çöp kutusu alt tarafındaki dönen mekanizma sayesinde bir ile bin(?) arası çöp poşeti kullanımı sağlıyor. Tek yapmanız gereken çöp poşetlerini bu mekanizmaya yerleştirmek.

Ürün demosu ve daha fazlası burada. Tasarım: Tsai Cheng-Yu

OZO SAAT

noname1 | 16 November 2009 18:43

Bu saatte akrep ve yelkovan yok. Üsteki dairesel bölüm saati, alttaki de dakikayı gösteriyor. Bu iki dairesel bölümü buluşturan ortadaki zamazingodan saatin kaç olduğu öğreniliyor. Gece modu da olan saatin tasarımı Anton Repponen’e ait.

SPY-EAVESDROP, kulak misafiri

noname1 | 10 November 2009 11:25

SPY-EAVESDROP, gizli dinleme cihazı. İçindeki sound amplifier (ses yükseltici) sayesinde pürüzsüz bir şekilde dinleme sağlayan SPY her yüzeyde de (ahşap, cam, tahta, fayans, vs) çalışıyor. Elektirikle sarj edilen cihazın fiyatı $62.99.

mimeo,interaktif cep telefonu

noname1 | 10 November 2009 09:12

mimeo, interaktif cep telefonu konsept tasarımı. İnteraktif çünkü şekli ile kaleme benzeyen telefon, işlevsel olarak da kalem gibi çalışıyor. Uç kısmındaki stylus (kayıt iğnesi) kalem görevi görüyor. Arama yapmak için aranılacak kişinin ismini yazıp arama butonuna basmak yeterli. Mesaj yazmak için de aynı yöntem kullanılıyor. Farklı renk seçenekleri mevcut consept tasarım Sam James Chu’ya ait.

robot el saat

noname1 | 09 August 2009 22:41

Çok farklı bir dijital saat tasarımı;robot el saat.Bu robot eldeparmakların hareketine göre saat değişiyor.Nasıl çalıştığı buradan görülebilir.Bu ilginç saat tasarımı Jongchul Kime ait.

Alone askılık & lamba

noname1 | 02 August 2009 18:48

Giysi askılığı ne kadar farklı olabilir demeyin. Bu giysi askılığı ışıldayan bir lamba aynı zamanda. Hem dekoratif hem de kullanışlı olan tasarım duvar lambası veya giysi askılığı olarak ya da her ikisi şeklinde duvarınızda yer alabilir. Üç renk seçeneği (kırmızı, beyaz, siyah) olan askılık lambanın tasarımı Daniele Trebbi’ye ait.

akvaryumlar için akustik verici

noname1 | 02 August 2009 17:41

Her ne kadar bizim ülkemizde büyük akvaryumlar olmasada, bu akvaryumlar için bir Türk tarafından tasarlanmış akustik verici, çok yakından görülen devasa deniz canlılarını duymayı da sağlayan bir konsept tasarım. Akvaryumun camına monte edilen alette, mikrofon ve hoparlör bulunuyor. Ses seviyesi ayarlanabiliyor ve pille çalışıyor. Ortasındaki butona basıldığında çalışmaya başlıyor. Tasarım Cenk Aytekin

Işıyan Orkide

noname1 | 02 August 2009 14:26

Orkide şeklinde tasarlanmış şık bir lamba, hem de çevreci. Orkide lambada fotovoltaik paneller yaprak şeklinde dizayn edilmiş ve güneş enerjisi bu paneller sayesinde elektrik enerjisine dönüşüyor. Lambanın ışığı da enerji harcamadan sağlanmış oluyor. Bu şık, bir o kadar da çevre dostu tasarımın mucidi Vivien Muller.

zaman anahtarı

noname1 | 31 July 2009 09:23

Bazı anlar vardır ki zaman dursun istenir.Bu melankolik fikirden yola çıkarak oluşturulmuş bir duvar saati tasarımı. ilk bakışta basit bir anahtar düzeneğinden ibaret gibi görünen dijital duvar saatinin çalışması için düğmeyi yukarı kaldırmak yeterli oluyor. Tasarım harc lee.