bildirgec.org

e mail hakkında tüm yazılar

Microsoft’tan 400 Milyon Dolar’lık Yeni Sistem – Outlook

zvitamini | 02 August 2012 13:59

outlook
outlook

İnternet dünyasının devi Microsoft e-mail hizmeti olan Hotmail’i Outlook ile değiştirmek ve tamamen kaldırmak üzere büyük bir adım attı. Microsoft bu yeni sistem için 400 milyon dolarlık bir bütçe ayırarak, sade ve okunaklı ve mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir ara yüzle kullanıcılarının karşına çıktı. Alışık olduğumuz Hotmail hizmetine bundan sonra Outlook.com üzerinden giriş yaparak sisteme ulaşım imkanına sahip olacağız.

Dünya genelinde ortalama olarak 350 milyon ziyaretçisi olan e-mail hizmetiyle birinci sırada yer alamaya devam edecek gibi görünen Microsoft, yeni sistemi Outlook ile de birçok kişiyi mutlu edecek bir işe imza attığını yakın zamanda gösterecektir.

outlook
outlook

Tam sayfa olarak kullanıma sunulan Outlook’ta açılır bir menüyle birlikte karşımıza; posta, kişiler, takvim, skydrive gibi tatlı ve renkli kutucuklar kısa yol olarak görülmektedir. Ayrıca sosyal medya hesaplarının entegrasyonu ile; Facebok, Mesenger, Twitter gibi hesaplara erişim ve sohbet seçeneği de düşünülmüştür. Tüm bunların yanında e-posta gelen kutusuna eklenen kategorileştirme özelliği de, düzenli bir depolama hizmeti için dikkat çekmekte. Aile, arkadaş ve iş mailleri gibi klasörler ismiyle hem gelen kutusundaki karmaşıklık çözülmüş hem de görsellik açısından keyif verecek bir işe daha imza atılmıştır.

10 site keşfedelim

silver530 | 31 January 2011 18:24

1 – anonymouse: iz bırakmadan sörf yapmak isteyenlere

web’de gezinirken bilgilerini gizli tutmak isteyenlere 1997 yılından bu yana ücretsiz hizmet veren anonymouse ingilizce ve almanca arayüzlerini destekliyor.

anonymouse
anonymouse

2- acapela speech: telaffuzunuzun doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

bilindiği gibi ingilizce kelimeler yazıldığı gibi telaffuz edilmiyor. eğer bir ingilizce kelime doğru telaffuz edilmezse anlaşılamıyabiliyor. ingilizce kelimelerin nasıl telaffuz edilidiğini sesli olarak dinleyebilirsiniz. program bu konuda doğru sonuçlar üretmede çok başarılı.

acapela
acapela

e-posta yazım kuralları

MollaFettah | 25 January 2011 18:17

e-posta ya da İngilizcesi ile e-mail, Türkçe’de elektronik ileti anlamına gelir. TDK da e-mail’e karşılık “elmek” sözcüğünü önermiştir, fakat pek rağbet görmemiştir. İnternet vasıtasıyla gönderilen e-postalara yazı, resim ve çoklu ortam ekleyip hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırabiliyoruz. E-posta hizmetini ücretsiz ve kaliteli veren birçok yer mevcut.

gmail
gmail

Büyük Boyutlu Dosya Göndermek

Java99e | 04 November 2010 15:56

E-posta sağlayıcılarının dosya gönderme sınırlarına boyun eğmek zorunda değilsiniz. Büyük boyutlu dosyalarınızı özgürce gönderebilirsiniz.

1. Filemail

Ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri bulunuyor. Ücretsiz, 2 Gb’a kadar dosya gönderebiliyorsunuz. Ücretli üye olursanız, bu rakam 5 GB’a kadar çıkıyor.

2. Pando Free Large File Sending Service

1GB’a kadar ek dosya yollayabiliyorsunuz. İsterseniz dosyalarınızı MySpace, Facebook, Blogger gibi sosyal topluluk sitelerinde de paylaşabiliyorsunuz.

3. SendThisFile

Boyut sınırlaması yok. İstediğiniz boyutta, istediğiniz kadar dosya gönderebiliyorsunuz. Dilerseniz dosyalarınıza şifre koruması da verebiliyorsunuz.

gmail’de gönderdiğiniz e-postayı iptal etme

silver530 | 06 September 2010 13:21

gmail
gmail

gmail‘de gönderdiğiniz e-posta yı anında iptal edebilirsiniz. diyelimki yanlışlıkla birisine e-posta yolladınız ve eyvah dediniz ama üzülmeyin “geri al” özelliğini aktifleştirince gönderimden sonra üstte “geri al” linki çıkacak ve bu linke tıklayarak iptal edebileceksiniz.

gmail‘in bu özelliğini aktifleştirmek için “ayarlar” menüsünden “labs” ayar menüsüne tılıyoruz ve buradan “geri al” ayarını aktif konuma getiriyoruz. hepsi bu kadar.

Gmail’de öncelikli mailleri üst sıralarda görün

sCoRPionTR | 01 September 2010 12:06

GMail’e yeni eklenen özellik önemli/öncelikli mailleri üst sırada görmenizi sağlıyor. Eğer çok fazla sayıda mail alan biri iseniz ve bu maillerin arasında sizin için öncelikli olan mailler de varsa yeni özellik bu önemli mailleri gözden kaçırmamanızı sağlayacaktır.

tanıtıcı e posta nasıl yollanır?

tembelyarasa | 27 August 2010 12:17

bir web sitesi tasarladınız ve bunu geniş kitlelere
duyurmak ve seçtiniz
web sitenizi veya ürününüzü tanıtacak e postalar
göndermek istiyorsunuz. reklamın iyisi kötüsü
olur diyerek bu yazıyı okumanızı tanıtıcı e postalarınızı mükemmelleştirmenizi öneririz.

1.Okuyucunuzun zamanını çöpe atmayın
bu maddede anahtar cümlemiz vakit nakittir
olacak. okuyucunuz e postanızı açtığı an
ona ne sunduğunuzu anlamalı yani
anlaşılabilirliğe ve sadeliğe önem vermelisiniz.
kısa sürede anlaşılacak bir içerik hazırlamalıyız.

2.önce nazikçe sorun
ürününüzü kısa bir yazıyla tanıttıktan sonra
“eğer ürünümüzü beğendiyseniz satın almak istiyorsanız lütfen bizi haberdar edin”tarzı bir cümle uygun olacaktır. hem böyle kibar bir yaklaşımla müşterinizin size olan güvenini artırabilirsiniz.

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.