bildirgec.org

dailymotion hakkında tüm yazılar

Looxcie ile gelecek daha yakın

JaAaa | 22 September 2010 16:36

“Dijital kameraları, video çekmeyi ve her an bir şeyler kaydetmeyi seviyorum” diyorsanız; Looxcie tam size göre! Biz kısaca Looxcie‘e geleceğin dijital kamerası diyoruz ancak kullanım deneyimi edindiğiniz taktirde sizin ne diyeceğinizi çok merak ediyoruz.

Looxcie: TakKaydetPaylaşKonuş

Looxcie’e sadece 200$ vererek: Android uygulamasını edinebilir, bluetooth ile veri aktarımı yapabilir ve canlı olarak kayıt yaparak Youtube, Vimeo, Dailymotion benzerleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi 5 download(indirme) Programı

bilgihastasi | 21 April 2010 16:47

1-Orbit Downloader

Programın en önemli özelliği grab++ özelliği sayesinde internet sayfalarındaki video, müzik, flash gibi öğeleri bilgisayarınıza indirebilmeniz. Ayrıca programın tamamı türkçe ve oldukça kolay bir kullanımı var. Otomatik kapanma özelliği de es geçilmemesi gereken bir diğer yanı.

2-Free Download Manager

İndireceğiniz dosyaları önceden önizleyebilmenizi sağalayan program, dosya indirmeyi de hızlandırabiliyor. Program Türkçe dil desteği sunuyor. Programın ağ payını kısıtlayabilme imkanı var.

Çin’de engellenen popüler siteler

mentira | 16 March 2010 12:32

Çin Halk Cumhuriyeti‘nde de ülkemizde olduğu gibi birçok siteye erişim engeli konulmuş.
ama çin’de gördüğüm kadarıyla facebook, twitter, blogger gibi popüler sitelerin hemen hepsi engellenmiş durumda.
bu siteler engellenme durumlarına ve kategorilerine göre şöyle sıralanmışlar;

  • kırmızı renkteki sitelere erişim tamamen engellenmiş,
  • sarı renkteki sitelere kısmen de olsa girilebiliyor,
  • yeşil renktekiler ise engelleme olmayan siteler.

3 mart 2010 tarihi itibariyle çindeki erişime engellenmiş popüler siteler kategorilerine göre şöyle

Erişime engellenmiş sosyal networklar ve iletişim siteleri
facebook, twitter, blogger, tumblr, WordPress (hosted blogs), TypePad (hosted blogs), FriendFeed, Posterous, Technorati

Erişime engellenmiş fotoğraf ve video siteleri
YouTube, vimeo, dailymotion, twitpic, imageshack, google picasa, ustream, blip.tv
kısmen engellenen iTunes Store

Videolarınız Sahipsiz Kalmasın

algoz | 29 May 2009 14:03

MetaCafe *, DailyMotion * ve Blip.tv * gibi en popüler 15 video paylaşım sitesindeki videolarınızın istatistiksek verilerini alabilmenizi sağlayan TubeMogul firması, videolarınız ile ilgili; kaç kişi izlemiş, ne kadar süre izlenmiş ve izleyenler nereden gelmiş gibi daha kapsamlı analizler yapabilmeniz için TubeMogul 2.0’ı duyurdu.

Ticari olmayan kullanıcılara ücretsiz olarak hizmet veren TubeMogul’ın desteklediği video paylaşım sitelerinin listesine buradan ve en iyi TubeMogul kullanıcılarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sansürde Daliymotion’a

ocp | 12 May 2009 22:29

dailymotion_yasagi
dailymotion_yasagi

Youtube yasağı 1. yaşını kutlarken bir sansürde daliymontion’a geldi. Tıpkı youtube video paylaşım sitesi olan daliymotion tekrar kapandı. Tekrar diyorum çünkü daha öncede 2008 Temmuzunda birkaçkez kapanmıştı. Ancak bu sefer ilginç olan filan mahkeme kararı ile kapanmıştır değilde “T.C.Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.” uyarısı. Bundan sonra savcılık kararıyla kapanan siteler görebileceğimizin ilk sinyali olabilir.

Dailymotion Tekrar Engellendi

mentira | 08 May 2009 16:59

az önce (07/05/09) sitemdeki videoların çalışmadığını görünce hemen aklıma dailymotionun engellenmiş olabileceği geldi, hemen dailymotion anasayfasına girdim ve her zaman gördüğümüz o yazıyla karşılaştım
” Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. ” daha öncede bir kez engellenmişti dailymotion ve sonrasında açılmıştı, şuan tekrar engellenmiş görünüyor.

en iyi videolar – topofthetubes

filezza | 16 April 2009 13:38

topofthetubes, youtube, Google video, Yahoo video, Rewer, Myspace, Dailymotion, LiveVideo gibi popüler video sitelerini tek bir yerden takip etmenizi sağlamayı amaçlayan bir oluşum.

içeriğini oluşturan sitelerin günlük top 20 listelerini bulabilir, widget desteği ile videoları kanallara veya kullanıcı adına göre kendi sitenizde gösterebilirsiniz.

45 video paylaşım sitesinin kalitesini tek sayfada kontrol etmek

xerre | 28 November 2008 10:22

youtube, Google Video, Dailymotionve metacafe başta olmak üzere internette birçok video paylaşım sitesi bulunmakta ve yayınlanan videoların kaliteleri hepsinde farklı farklı. peki sitelerin görüntü aktarım kaliteleri?
bu durumu belirlemeye çalışmak oldukça zor gibi görünebilir.

video kalite testi
video kalite testi

çünkü temel olarak yapmamız gereken, internette bulunan bütün video paylaşım sitelerinde ortak olan bir video belirlemek ve bu bahsi geçen videoyu teker teker bütün o sitelerde izlemek.
bu şekilde tek tek uğraşmak epey zor ve yorucu iken blogtechguy adlı site bunu bizim için oldukça kolaylaştırmış.

Google video engellendi?

pasacocugu | 28 October 2008 11:27

Google video engellenmiş olsa gerek, dmry.net’de gördüğüm yazıdan sonra, gerçek mi diye içime bir kurt düştü denedim, http://video.google.com adresine ulaşılamıyor, sayfa yükleme hatası veriyor,

Sayfa yüklenirken sunucuyla bağlantı kesildi.Bağlantı sırasında ağ iletişimi kesintiye uğradı. Lütfen yeniden deneyin.

Yazısıyla karşılaşıyorum, tabi herhangi bir site olsa belki sunucularında bir problem vardır filan deriz demesine de önce okuduğum bir yazıda görmüştüm, google’ın bir yılda kapalı kalma süresini bildiğimden ilginç geldi, sonra bir de proxy tarayıcısıyla rahatça ulaşılabiliyor, ktunnel’den başarılı bir girdim, umarım kapatılmamıştır…

yoksa sıradaki facebook mu!

xerre | 26 October 2008 16:27

neden siteler kapatılıyor?
youtube ile başlayan erişimin engellenmesi dalgası küçük bir dalga değil ki, büyüyerek devam ediyor. bunların arasında bildiğiniz gibi;
youtube, dailymotion, ekşisözlük, wordpress, vatan gazetesi, richard dawkins, ve son olarak blogger da bulunmakta.

bu sitelere bakacak olursak (richard dawkins bir evrim bilimci olduğu için burada onu hariç tutalım) genelde kullanıcıların kendi seslerini diğer milyonlarca internet kullanıcısına rahatlıkla duyurduğu, özgür yazıların ve özgür iletişimin yaşandığı siteler.
ve kapatılan sitelerin bu özellikleri göz önüne alındağında erişimlerin engellenmesindeki amaç:
“internet kullanıcılarının kendi kendilerine konuştukları, düşüncelerini paylaşamadıkları, yani kısacası kullanıcılarının ağzı dili olan bu sitelerin kapanması ile susturulmaya çalışılan internet kullanıcıları” olarak düşünülebilir.
şimdi sıradaki neden facebookolabilir bir bakalım.