bildirgec.org

cips hakkında tüm yazılar

EN KAFADAR

Hakan Ozen | 16 July 2010 10:48

Ruffles’tan yeni bir yarışma daha:EN Kafadar!

Nedir En Kafadar?

Birden fazla oyuncunun oynabildiği bir oyundur. Topu yere düşürmeden kafanızla hareket ettirerek rakibinizin düşürmesini beklemeniz gerekiyor. Rakibiniz topu düşürdüğünde gol atmış oluyorsunuz. Maçlar 45’er dakika üzerinden 2 devre halinde oynanmakta. Yenilen taraf rakibine rövanş teklif edebilir.
Kısacası küçükken oynadığımız kafa ile top sektirmece. Web kamerasıyla siteye kendi kafanızı yerleştiriyorsunuz ve top sektirmeye başlıyorsunuz.

hisseli tatlar

cherry blossom girl | 03 February 2010 12:51

Doritos’un yeni kampanyası hisseli tatlar oldukça bonkör bir kampanya. Karşılaştırmalı olarak sunulan tatlardan 20 tanesine oy veriyorsun ve 10 bin TL’lik çekilişe kazanma hakkı kazanıyorsun. Tüyoları takip ederek jürinin finalist adaylarının tahmin edilmeye çalışıldığı kampanyada ayrıca kontör hediyesi de var.

sony’den abur cubur severlere: rm pz3d & pz3sd

schizophrenia13 | 28 August 2009 14:23

sony rm-pz3d
sony rm-pz3d

sony’nin yeni kumandaları rm-pz3d ve rm-pz3sd, televizyona hakimiyeti kolaylaştıran basit bir tasarıma ve kompakt yapıya sahipler. basit kullanımlarından daha önemli olan kısmı ise kumandaların sıvıya dayanıklı olmaları. televizyon izlerken birşeyler yemekten hoşlanıyor ve her seferinde kumandanız kirleniyorsa, temizlerken bozulur mu sorusunu aklınızdan çıkarabilirsiniz. Sony, Panasonic / National, Toshiba, Hitachi, Mitsubishi, Victor / JVC, Sanyo, Aiwa, Sharp, Funai / PRECIOUS, NEC, Fujitsu, Pioneer, Philips ürünlerinin tv, dvd vb. cihazlarını destekleyen kumandalar kızılötesi için 3 adet led kullanarak görüş açısından çıkma ve kumanda zorluklarını en aza indiriyorlar.

sony rm-pz3sd
sony rm-pz3sd

Yazın bomba kampanyası

yokumdiyor | 23 July 2009 23:21

Frito Lay’dan süper kampanya.. Lay’s, Ruffles, Doritos, A La Turca ve Çerezza paketleri toplam 14 milyon Turkcell kontör dağıtıyor.

1 Eylül’e kadar sürecek kampanya süresince tüm süper ve parti boy paketlerinden 10 kontör/2,5 dakika çıkıyor.

kaynak

abur cubur

nazokiraze | 04 June 2009 10:29

Hayatta yapılmaması gereken ama mutlaka fazla sayıda insan tarafından yapılan şeyler var, suçlardan ,yasaklardan bahsetmiyorum, yapılması yasal olarak yapılması serbest olan ama bedenimize zarar verdigi için yapılmaması lazım gelen şeyler sigara, içki veya fastfood yiyecekler mesela,ancak hiçbiri aslında fazlaca tüketilmemesi gereken ama insanların vazgeçmeyi asla düşünmek istemedigi aburcuburların( Amerikalılar junk food ,İngilizler food fight der) yerini tutamaz gibi geliyor bana.(aburcubur gençliği)

Yaşadığım sürece en az ilgimi çeken yiyecek türüdür abur cubur, ne bir gofret severim ne bir şeker, elime bisküvi alıp yediğim görülmemiştir, ancak her anne gibi zamanım dondurmaların, lolipopların, cipslerin içinde geçiyor ,ister istemez onlarla haşır neşir oluyorum.( Eşimin çekirdek merakı sayesinde de evde her akşam yarım kilo çekirdek yeniyor)

İki yıldır içeriklerine dikkat etmeye çalışıyorum bu abur cuburların , kızımda bu konuda duyarlı , içerigindeki katkı maddelerini mutlaka okuyoruz ( elden geldigince tabi) dikkat ediyoruz .(BESİNLERDEKİ KİMYASAL MADDELER ve ÇOCUKLARA ZARARLARI) Ancak yine de bunu tam anlamıyla uygulamak mümkün olmuyor, üç yıl evvel kızına özel olarak katkı maddelerinden emin oldugu her yerde bulunmayan bir markanın çikolatalarından, gofretlerinden getirten görümcem bile sonunda pes etti, hep aynı şeyleri yiyen çocuk isyan edince o da normal market bakkal hayatına döndü, ancak yine de içerigi fazla boya içeren renkli şeylerden kaçınıyor (draje şekerler, jelibonlar).

Ruffles ve en az 2 Eşya!

nzright | 31 January 2009 18:12

“EN” lerde yaşayanların tutkusu Ruffles; kendi “EN” videosunu çekip gönderenler arasında en beğenilen video sahibine 2.500TL cepbank ödülü ve iki arkadaşıyla reklam setini ziyaret etme fırsatı veriyor. Bu kampanya için Çeken Çekene isimli bir de websitesi hazırlanmış. Siteye video yüklemeden önceİ; videonuzda bulunması gereken nesneler listesinden iki tanesini de seçip videonuzda kullanmanız gerekiyor. Liste; mandal, su pompası, çamaşır ipi, bisiklet, blok flüt, elbise askısı, futbol topu, cetvel, plastik top, etek şeklinde.

TEFAL’in “besleyici ve lezzetli” harikaları

agustos | 23 November 2008 01:27

Yapışmaz tava, elektrikli su ısıtıcısı (kettle), elektronik termostatlı ütü gibi ürünlerin mucidi, Tefal’in yeni “Nutritious & Delicious” (Besleyici ve Lezzetli) serisi adından da anlaşıldığı üzere sağlıklı ve lezzetli yemekler vaat ediyor.

ACTIFRY

Actifry kullanarak 1 kg patatesi sadece bir kaşık yağ ile kızartabilirsiniz. Patates kızartmalarını %3 yağ oranı ile pişirmenize olanak sağlayan bu yeni ürün, et, tavuk, balık, sebze ve tatlı pişirmek içinde kullanılabiliyor. Önceden ısıtma ve pişirme işlemi

sırasında başında beklemeyi gerektirmemesi , ayrıca 1 kilogram patatesi sadece 20-25 dakikada çıtır çıtır pişirebilmesi sayesinde kalori hesabı yapanlarla beraber zaman sıkıntısı olanlara da cezbedebilir. Ürün 450 YTL’den satılmakta.

Bakkal Amca Bize Kanser Satıyormuş

keremx | 03 November 2008 09:55

CİPS YEMEK SİGARA İÇMEKTEN DAHA TEHLİKELİ

Çocukların var olduğu bir eve eli boş gitmek doğru olmaz. Çocuklara hediye olarak mutlaka bir şeyler götürmeli. Çocuklar hediyelerin en çok mideye indirilenini sever. Peki çocuklar yiyecek olarak en çok neyi severler? Şeker, çikolata, Cips diye listeyi oluşturmaya başlarız hemen. Çocuklar en çok ta cips yemeye bayılıyorlar.Bu yüzdenç çocuklara ne çok cips aldım,sormayın…

Şimdi öğreniyorum ki cips yemek ile yağ içmek arasında hiçbir fark yokmuş. Yani ben onca çocuğa bilmeden yağ içirmişim.

Buyurun ‘Enler Meydanı’na

rpc | 29 September 2008 20:46

Yemek için zaman ve mekan ayrımı tanımadığımız patates cipslerinin en ilki ve en lezzetlisi ruffles; EnlerMeydani isimli bir websitesi ve oyun hazırlamış. Üç bölümden oluşan oyunda; yüksek skorlara ulaşanlara ödüller de veriliyor.