bildirgec.org

cep hakkında tüm yazılar

Karşınızda Samsung Galaxy S 3…

rifatdeu | 21 May 2012 10:04

samsung Galaxy S 3
samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S III, 3 Mayıs’ta Londra’da tanıtılmıştı. Samsung yeni amiral gemisiyle sınırları aşmış görünüyor. Galaxy S3, 4.8 inçlik HD 1280 x 720 piksel çözünürlüklü süper aMOLED ekrana sahip. 1.4GHz hızında çalışan ve 32nm HK-GM mimarisine sahip dört çekirdekli Exynos işlemcili, 1GB RAM ve 16GB/32GB/64GB şeklinde modelleri bulunuyor.

samsung Galaxy S 3
samsung Galaxy S 3

Şimdiden 9 milyon sipariş alan yeni amiral gemisi, Galaxy S 2’nin rekorunu elinden alacak gibi görünüyor. 29 Mayıs’tan itibaren bazı Avrupa ülkelerinde, 1 Haziran’dan itibaren de ülkemizde satışa sunulacak akıllı telefonun fiyatı 16GB‘lık versiyonu 550 Euro, 32GB‘lığı 600 Euro olarak belirtiliyor. Bazı internet siteleri şimdiden yaptığı reklamlarda fiyatlarının 2000 – 2300 TL olacağını belirtiyorlar.

Cep telefonu ve çocuklarda zeka geriliği

endop | 17 May 2011 09:15

Telefon üreticilerinin kendilerince yaptıkları araştırmada radyasyonun insan bedeninde kötü etkilere sahip olmaması için Sar değerinin 2.40 w/kg’ dan az olması gerekir ve bu araştırma doğrultusunda üretilen bir çok telefon ve diğer elektronik ürünler 1.40 w/kg sar değerinin üstüne çıkmaz . Lakin bunlar sadece insan bedeni ; gövde bölgesi için denenmiştir . Yani kulaklık kullanmıyorsanız radyasyon tamamen korunmasız kafatasınızdan geçip beyninize ulaşmakta ve ağrıya neden olmaktadır . Yirmi dakikadan fazla konuştuğunuzda kulağınızda beliren ağrının nedeni bu bölgedeki hücrelerinizin ölmesidir . Telefonla konuştuğunuz her dakika beyin hücrelerinizi kaybediyorsunuz !

kaynak

Cep telefonuyla internet bağlantısı (Mantık)

BoZzoRe | 11 March 2011 11:20

bilgisayarla internete bağlandığımızda bi mantık bakarsak İp Numarasını Karşıya yolaya biliyor. Merek edilen şu Bilgisayardan İp Alınıyor..vs..
peki cep telefonundan nete girilince tespit için vs. nasıl bi sistem kullanılıyor. imei numarasımı veya benzeri bi sistemmi var mantığını bi açıklarmısınız ..

cep telefonu ekran koruyucu kılıf kazanın

sardes | 05 October 2010 14:18

begenkazan.com 3 kişiye IPG(Invisible Phone Guard) cep telefonu ekran koruyucu kılıfı veriyor. Kullanıcıların yapması gereken bu adrese girip facebook hesapları aracılığı ile ad ve soyadlarını yazıp çekilişe katılmak. Hepsi bu kadar…

ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf
ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf

Çekiliş ile dağıtılacak olan ekran koruyucu kılıflar:

  1. iphone 3G/3GS(full body)
  2. iphone 4G(full body)
  3. samsung wave s8500(full body)

Siteye ulaşmak için buradan, facebook sayfasını beğenip çekilişleri takip etmek içinse buradan.

online fotoğraf düzenleme

silver530 | 25 August 2010 14:22

picnik.com
picnik.com

gelişen teknoloji aynı zamanda ucuzlayan teknoloji demek. öyleki dijital fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle birilikte fiyatları da aşağılara inmeye devam ediyor. aynı zamanda bu fotoğraf makineleri cep telefonlarınında ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. hatta bazı cep telefonlarının yüksek çözünürlüklü olması nedeniyle ayrı olarak bir dilital fotoğraf makinası almak yerine cep telefonuyla fotoğrafçılık yapmayı tercih edenler de var.

şimdi ister cep telefonuyla olsun ister dijital fotoğraf makinasıyla olsun çektiğiniz fotoğraflarınıza rötuş yapmak için photoshop gibi ağır yazılımları yüklemeye gerek kalmadan internet üzerinden bu işi yapabilirsiniz. bunun için google‘ın web tabanlı fotoğraf düzenleme sitesi olan picnik.com var hemde ücretsiz.

SMS dolandırıcılarına dikkat!!!

ahmetgun | 19 July 2010 14:13

Dolandırıcıların SMS Ağına Düşmeyin…

Son dönmede çokça yaşanan ve çokta ciddi olan bu sorunu dile getirmek istedim.

Cep telefonlarımıza gelen Kazandınız!mesajları.

Turkcell den, Pepsi den ve uydurma birçok isimle gelen SMS lerde çekiliş yada kurra ile para yada kontör kazandığınıza dair gelen mesajlar. Sonrası çok daha vahim , kazandığınız hediyeyi almak için verilen telefon numarasını arıyorsunuz, dolandırıcılar devreye giriyor ve ya kontörlerinizi yollamanızı istiyorlar yada daha kötüsü kazandığınız parayı yollayabilmek için kredi kartı numarası isteyip kartınızdaki tüm parayı kaşla göz arası harcıyorlar. Dikkat etmemiz gereken hiçbir firmanın hediye vermek için bu yolu seçmeyeceğini bilmek ve her kim olursa olsun özellikle kredi kartı numaralarımızı paylaşmamak.

.
.

Yol mesajcısı

Spx | 16 July 2010 14:26

Bir çok insan için sıkıntı olan, yürürken cep telefonundan kısa mesaj gönderme problemi tarihe karışacak gibi gözüküyor. Road SMS adlı Android uygulaması sayesinde hiç bir mekanik modifiye olmaksızın, mesaj atarken yolunuzu görmenize olanak tanıyor. Uygulama bu işlem için telefonunuzun dahili kamerasını kullanmakta. Şimdilik sadece Samsung Galaxy S modeli için kullanılan bu uygulama Samsung App Store‘dan indirilebilmekte. Ürünle ilgili videoya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Road SMS
Road SMS

artık Caanoo var!

feveran | 13 July 2010 11:32

gp2x denilen cep bilgisayarlarını (en ünlü linux tabanlı taşınabilir çoklu emülatör destekli oyun konsolu) üreten firma ‘gamepark’ E3’te 12 temmuz itibariyle gp2x wiz’in ardından yepyeni bir ürünü duyurdu. adı caanoo.
donanımı wiz’e göre oldukça üstün ve yepyeni özellikler içeriyor.

533 mhz arm9 işlemciye, 128 mb ram’e sahip. nasıl bir 3d gpu’ya sahip olduğu konusunda henüz bir bilgi yok ancak 3.5″ lik ekranıyla DivX, XviD ve MpeG formatındaki videoları oynatabiliyor.
Konsolda hareket sensörü ve titreşim üreteci de mevcut. Kötü yanı olarak ise wi-fi desteğinin harici kartla sağlanabilmesi. kaynak1 kaynak2