bildirgec.org

cell hakkında tüm yazılar

Nokia ücretsiz navigasyon sunuyor

admin | 23 January 2010 13:42

Nokia rakiplerinin önüne geçmek için dev bir hamle yaptı. Nokia’nın akıllı cep telefonları birçok ülkede bulunmakta. Cep telefonlarında bulunan geniş küresel kapsama alanına sahip haritalara navigasyonu ücretsiz olarak sunma kararı aldı.

Nokia bugün Ovi Harita sürümünü ücretsiz olarak dağıtmaya başladığını duyurdu. Yeni Ovi Harita sürümü şu anda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Nokia’nın haritalama ve navigasyon uygulaması yanlızca mobil kullanım için tasarlandı. Ovi harita, 74 ülkede ve 46 farklı dilde sesli klavuz sağlarken 10 ülkede trafik bilgileri ve 180 ülkede ayrıntılı haritalar içeren araçları kapsıyor.

toshiba cell regza 55×1

schizophrenia13 | 06 October 2009 09:06

toshiba cell regza 55x1
toshiba cell regza 55×1

regza serisinin yeni amiral gemisi olarak tanıtılan cell regza 55×1, 5,000,000:1 dinamik karşıtlık oranı, yüksek hızlı işlemcisi ve bağlantı yetenekleriyle dikkat çekici. cell işlemci üzerine kurulu cell regza 55×1, klasik regza tv serisine göre 143 kat daha fazla işlem kapasitesine sahip. 1250cd/m2 parlaklığa sahip led aydınlatmalı lcd paneli 240hz tazeleme hızı sunuyor. 3tb dahili hafızası ise 26 saat dijital yayın kayıt edebilmekte. 55 inç büyüklüğe sahip televizyonun dlna desteği de mevcut.

Kendi Kendini Doldurabilen Pil

zabun | 25 August 2008 18:09

Sıradan şarj edilebilir Ni-MH bir pilin gövdesinin içerisine, esnek bir güneş paneli yerleştirme fikri Pichaya Puttorngul‘a red dot tasarım ödülü kazandırmış. Fikir işe yarar ve yapılabilmesi son derece olası. Pil bittiğinde yapmanız gereken tek şey, pilin gövdesi içerisinde rulo halinde kıvrılmış film şeklindeki güneş panelini çekip açmak ve güneş gören bir yere bırakmak.

hapishane temalı lokanta

xerre | 09 August 2008 09:04

alcatraz restaurant, tokyo
alcatraz restaurant, tokyo

insanlar normal hayatlarından gittikçe sıkılıyor olacak ki, sıradanlığı bozacak, onları farklı kılacak yeni şeylere, yeni yerlere yöneliyorlar. bunlardan bir tanesi de tokyada bulunan hapishane temalı bir lokanta. ne kadar tuhaf da görünse müşteriler lokanta girişinde, güvenlikler tarafından kelepçelenip hücrelerine götürülüyor. alcatraz adlı lokantadaki hücrelerinde bulunan müşteriler parmaklıkların ardından siparişlerini veriyor ve yemeklerini tamamlıyorlar. bir başka tuhaf olan özelliği ise kokteyler “öldürücü enjeksiyon” adı verilen şırıngalarla servis ediliyor.

alcatraz restaurant, tokyo
alcatraz restaurant, tokyo

hepsinden öte lokantanın menüsünde bulunan “ensest salatası” ve “zina tabağı” gibi yiyecekler(!) artık insanların neler yapacağını şaşırdıklarına bir örnek niteliğinde.
burada bulunan video, lokantanın içinden, müşterilerden, yapılan servis ve özel aktivitelerden(!) kesitler sunmakta.
gidecek olup da düşünenler için rezervasyon ve bilgi:
Tel: (03) 37707100
Alcatraz ER Website

SAMSUNG W4950

mturkmen | 29 May 2008 14:27

Eğer yeni CDMA telefonu arıyorsanız Samsung’un sizin için yeni bir önerisi var. Yeni SPH-W4950 kayan kapaklı dizaynı ile birçok özelliği bir arada bulunduruyor. Telefon, beklemede 165 saate kadar konuşmada ise 4.5 saate kadar pil ömrü sunuyor. Mp3 çalar, video oynatıcı, 1.3 megapiksel kamera ve videolu görüşmeler için ikinci bir VGA kamerası bulunuyor.

Özel Tasarım Mobil Saat

umitkilic | 14 May 2008 11:00

Görünüşte saat gibi görünen bu ürün cep telefonu özellikleri taşımakta. Mobil ajanda olarak kullanabilirsiniz. Ufak bir kalemi var bunla kontrolu sağlayabilirsiniz. Mp3 ve video oynatabilirsiniz. 1.3 megapiksel kamerarası var. Ürünün fiyatı 150 ile 200 dolar arasında. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

cep telefonu, kameralı, bluetoothlu kol saati

hkmt | 05 April 2008 09:05

cell phone
cell phone

bu sportif kol saati multimedya zengini bir zamazingo. michael knight ın kara şimşekle konuştuğu gibi artık saatinizi telefon olarak kullanabilir, 1.3-inch ekranıyla mp4 izleyebilir, mp3 dinleyebilirsiniz. ayrıca bluetooth bağlantısı ve 1.3 mp kameraya sahiptir. 2GB microSD card desteği bulunuyor. bluetooth kulaklığı paketin içeriğinde yer alıyor. fiyatı US$155.30

Sony Chip Fabrikasini Satiyor

volongoto | 22 February 2008 22:37

sony play station 3
sony play station 3

Reuters’in haberine gore, Sony yonga (chip) fabrikasini Toshiba’ya satiyor. Play Station 3‘te kullanilan yuksek performansli Cell yongalarinin ve RSX grafik yongalarinin uretildigi tesise Toshiba 835 milyon Amerikan Dolari odeyecek. Ekim ayinda yaptigi aciklamada yuksek teknolojili yonga tasarimi ve uretiminin gerektirdigi buyuk yatirimdan cekilerek grafik sensoru yongasi uretimine agirlik verecegini aciklayan Sony’nin tesisi Toshiba’ya satacagi biliniyordu, ancak fiyat konusunda herhangi bir aciklama yapilmamisti.

Fiyat konusundaki aciklamanin Toshiba’nin HD DVD konusundaki faaliyetini durdurmasindan sonra gelmesi dikkat cekici.

güneş enerjisi ile çalışan en küçük şarj aleti

xerre | 06 February 2008 23:21

Strap-Ya tarafından geliştirilen, bu telefon süsü sanılabilecek kadar küçük olan şarj aleti, güneş enerjisini depo edip telefonunuzun şarjı bittiğinde hemen devreye giriyor.hemde uzun süre kullanabileceğininiz şekilde.
dahası, güneşten yoksun olduğunuz zamanlarda da ac adaptörü ile yedek pilllerinizi doldurabilirsiniz. ama tabiki bu konsept şimdilik sadece japon telefonlarıyla çalışabiliyor.

kansere deva enerji sorununa çözüm

neoturk | 15 October 2007 16:00

John Kanzius , tuzlu sudan enerji
John Kanzius , tuzlu sudan enerji

John Kanzius, 63 yaşında bir haberleşme mühendisi ayrıca çeşitli tv ve radyo kanallarının da sahibi ve Sanibel Island, Fla. da yaşıyor. Bu kişiyi önemli kılan ne mi? geliştiridiği radyo frekansı üreten cihaz , kanser hastası olunca kendi tedavisi için bir cihaz geliştirmiş. Kemoterapiyi daha az zararlı kılmak için. Vücuduna enjekte ettiği bazı sıvı metallere radyo frekansları yollayan bu cihaz kanserli hücreleri sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok etmiş. Bu cihaz tuzlu su üzerine yoğunlaştırıldığında h2o yu süper parçalayarak ortaya normalden çok daha fazla enerji açığa çıkaran bir yanma reaksiyonu meydana gelmiş.
videosu[1][2][3][4]