bildirgec.org

çadır hakkında tüm yazılar

14 Gün Boyunca Aydınlatan Işıldak

zabun | 29 December 2009 18:55

Hammacher Schlemmer tarafından satışa sunulan bu ışıldak, 4 D tipi pil ile 14 gün boyunca devamlı ışık sağlayabiliyor. LED teknolojisiyle çalışan ışıldak, tasarımı sayesinde etrafını 360º aydınlatıyor. Gövdesi üzerindeki düğme aracılığıyla, aydınlatmanın şiddetini iki farklı seçenekte ayarlayabilmek mümkün. Işıldak, güçlü ışık veren ayarda sürekli olarak 175 saat, düşük ışık veren ayarda 336 saat aydınlatma sunmakta. Bahçede ve kampta vakit geçirmekten hoşlananların keyiflerini kaçırmadan kullanabilecekleri bu ürün, su geçirmez şekilde tasarlanmış. Boyutları, 32 x 17 cm, ağırlığı 794 g.

[redferret] [instablogs] [hammacher]

İftar Çadırı

dimoedes | 30 August 2009 09:38

Ay : Ramazan
Mekan : İftar ÇadırıÖğrencinin en çok sevdiği ay ve mekandır. İftar çadırına giden mutlaka olmuştur ve bazı garipliklerle karşılaşılmıştır. Öğrenci olduğum zaman benim karşılaştığım bazı durumlar ise bir bayanın iki koluda yarısına kadar altınla dolu olması ki bu bayan sadece bir gün değil bir çok gün bu çadırda iftarını açmasıydı. Utancımdan ben gidip soramadım neden orada iftar açtığını.Bazen geç kalıyorduk ve saatinde orada olamıyorduk doğal olarak su bulmakta zorluk çektiğimiz zamanlar oluyordu. Amcamın biri evden su getirmişti ve bardağı alıp onadan su istedim orucumu açmak için ama aldığım cevap hayırdı.Masaların zenginleştirilmeside ayrı oluyordu tabii. Evden getirilen buzlu su haricinde biber, cacık, salata , meyve vs. gibi gıda ürünleri. Bir ramazan böyle garipliklerle geçer giderdi….

Geleceğin Güneş Enerjili Çadır Konsepti

hoodly | 24 June 2009 11:41

Orange firması geleceğin çadırını tasarlarken çevreci bir yol izlemiş ve güneş enerjisinin verimli ve etkin bir biçimde kullanılmasına imkan veren bir konsepti ortaya çıkarmış.

Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti
Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti

Özel bir fotovoltaik özellikli kumaş ile yapılmış ve çadırın üst kısmında bulunan üç hareketli panel ise güneş ışığından maksimum verim elde edilecek bir tasarım yapılmış. Burada tutulan ışınlar fotovoltaik yolla enerjiye çevrilerek sizin kamp yaparken yanınızda bulunan cep telefonu ve benzeri aletleri şarj etme imkanına kavuşmanızı sağlıyor.

ağaçtan sallanarak çadır keyfi

nalmes | 27 April 2009 08:20

Bu ağaçtan sallanan çadır Dre Wapenaar tarafından tasarlanandı. kampçıların çok hoşuna gideceğe benziyor. ağaçtan sallanan bir damla gibi gözüküyor. içi rahat olması için gerekli şeylerle donatılmış. iki yetişkin ve iki çocuk için yeterli yatak bulunuyor.

Kamp / bölüm I

aRRoGaNTe HoMbRe | 23 October 2008 17:40

Kamp ateşinin sönmeye yüz tutan ışığı, varlığını sürdürmek için son çırpınışlarını sergiliyordu. Vilyım, elindeki uzun sopayla ateşi karıştırdı. Birkaç kıvılcım havada dans edip yok oldular. Canıtın, oturduğu kayadan ani bir hamleyle kalkıp, kollarını iki yana açtı ve uzun uzun gerindi. Bu hareketi öyle uzun sürdü ki, kolları birkaç santimetre uzamış olmalıydı. Yere eğildi ve eline küçük bir taş alıp ateşe fırlattı. Kıvılcımlar bir dans gösterisi daha sundular ve sessiz sedasız sahneden ayrıldılar. Canıtın Vilyım’a döndü.

– Dostum, geç oldu ha. Yatalım artık istersen.
– Git yat sen. Ben biraz daha oturacağım.
– Kevın nerede?
– Çadırda. Horul horul uyuyor bir saattir. Bu sesi duymuyor olamazsın.
– Kamp yapma fikrine önce olumsuz bakmıştım ama beni ikna etmene sevindim. İlk günümüz gayet eğlenceli geçti.
– Daha dur. 4 gün daha buralardayız. Yarın nehir kıyısına inip, balık avlayalım diyorum.
– Güzel fikir. Ayı falan var mıdır acaba?
– Senden ala ayı mı olur oğlum. Varsa da ya senden kaçarlar ya da sen hemen anlaşır bizi bırakıp onlarla gidersin.
– Ho ho ho. Ben yatıyorum. Sen de çok fazla oturma, gidip dinlen. Yarın erken kalkalım.

Coleman Exponent Kamp Lambası

zabun | 01 August 2008 22:35

Coleman’ın Exponent serisi kamp lambaları akılcı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kamp lambalarındaki şeffaf kırılgan kısımlar, korunabilen bir şekilde kapanabiliyor. Dört ve üç köşeli iki ayrı kamp lambası, 95 ve 100 lumenlik Cree XLamp® XR-E LED içermekte. İç kısımda kullanılan yansıtıcı yüzey, beyaz LED ışığını çevresel şekilde yansıtmakta. Tek kontrol düğmesi, kapatma / loş / parlak / acil durum kiplerinin hepsini yönetebiliyor. Loş kipte 12 saat, parlak kipte 5 saat ışık verebilen lambalara karabina takılabiliyor. Pilleriyle beraber 227 g gelen dört köşeli versiyon, 4 AA Alkalin pil ile çalışıyor ve kapalı iken 8 x 6,75 x 4,75 cm boyutlarına ulaşıyor. Pilleriyle beraber 137 g gelen üç köşeli versiyon, 3 CR123A lityum pil ile çalışıyor ve çevresi darbelere dayanıklı olması için kauçuk malzemeyle kaplanmış.

Kazdağlarında Doğa Turizmi

Chat Noir 1 | 05 July 2008 23:16

Doğayla baş başa,yeşillikler içinde göl kenarında bir tatile ne dersiniz? Kazdağlarındaki Hızır kamp alanı, istediğiniz tüm bu özellikleri taşıyor. Teknolojiden ve şehrin gürültüsünden uzak bir tatil geçirmek huzur bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hızır kampı, Hızır bey ve eşi müslüme hanım işletiyor.Konaklamak için ağaç evleri,taş evleri yada çadırları tercih edebilirsiniz. Nefis bir köy kahvaltısıyla güne başlıyorsunuz.Sonra isterseniz yeşilliklerle çevrili gölün buz gibi sularına kendinizi bırakabilirsiniz.İsterseniz kampın dışına doğru bir yürüyüşe çıkabilir yada yoga ve meditasyon programlarına katılabilirsiniz.karnınızı acıktıran bol oksiyenli bir yürüyüşten sonra Müslüme hanımın pişirdiği geleneksel,lezzetli ve sağlıklı yemekleri iştahla yiyeceğinizden eminim.Kampta su kaynağına kurulmuş değirmenden yaklaşık 10 kw elektrik elde ediliyor ve herkese yetiyor.Akşamları kamp ateşinin çevresinde enstrümantal müzik eşliğinde güzel geçen gününüzü sonlandırabilir ve huzur,mutluluk dolu bir uykuya dalabilirsiniz.Eminim günlerin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.Kazdağlarında yer alan bu kamp alanı ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz. Buradan da konaklama,ulaşım ve etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Böyle ülkemizin akciğerleri olma özelliği taşıyan,bin bir çeşit çiçek ve canlı barındıran kazdağlarımızın altın arama şirketleri ve onlara izin verenler tarafından yok edilmesine izin vermeyelim.Kazdağlarının eteklerinden geçerken o gerçek ballardan,lezzetli zeytinlerden, zeytin yağlarından yeniden tadabilmek için, huzur ve mutluluk veren doğasında yeniden tatil yapabilmek için, oradaki eşsiz bitkilerin,hayvanların yok olmaması için,dünyamız,ülkemiz,kendimiz ve gelecekteki çocuklarımız ve torunlarımız için kazdağlarımızın yok edilmesine izin vermeyelim,dağımıza taşımıza,kurdumuza,kuşumuza sahip çıkalım.

Piilo,minik ev yavrusu!

zmrzilinka | 14 May 2008 14:58

Markus Michalski Piilo isimli bu zamazingosuyla herhangi bir ortamda kendi özel alanınızı yaratmanızı sağlıyor. ” Eviniz, Piilo’nun olduğu yerdedir” diyen Markus, bu zamazingonun evde, ofiste, hatta dışarıda yolda kullanılabileceğini belirtmiş.

piilo
piilo

Bir ÇADIR alıp sallansak..

zmrzilinka | 14 April 2008 16:00

Cocoon tent‘e alternatif yeni bir yerden yüksek kamp zamazingosu; Hennessy Hammock! Tom Hennessy bu tasarımında 2.Dünya Savaşında orudua kullanılan “Jungle Hammock” isimli üzeri kapalı hamaktan esinlenmiş. 16 yaşında dağlarda bisikletle kampa giderken yanına aldığı babasına ait bu hafif kamp alternatifini günümüze uyarlamış ve su-rüzgar geçirmez, ısı yalıtımı yüksek, özel ergonomik yapıdaki bu hamak-çadırları üretmiş.

Çadırı kurmak için gerekenler ise yalnızca 2 adet ağaç (çubuk, uygun şekillerde kayalar vs). Özel ipleri sayesinde ağaca da zarar vermeyen bu çadırla gittiğiniz yerlerde iz bırakmayacaksınız, doğayı korumuş olacaksınız ve en güzeli sırtınıza taşlar batmadan uyumanın keyfini çıkaracaksınız.. Tabi düşmezseniz.. 🙂

çok alternatifli çadır

d o g u h a n | 14 April 2008 14:30

İşte size birçok şeye dönüşebilen çadır. Bu çadır istenildiğinde küçük bir çadıra istenildiğinde bir paraşüte istenildiğinde ise bir eve dönüşebilmektedir. Katlandığında oldukça küçülebilen ve kolay taşınabilen bu ürün özellikle felaket bölgelerinde yapılan yardımlarda tercih edilmektedir. video için tıklayınız