bildirgec.org

d o g u h a n

11 yıl önce üye olmuş, 74 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Hanım Sen Çekil Ben Hallederim

d o g u h a n | 31 January 2010 18:01

Kore’de geliştirilen Mahru-Z temizlik yapıyor, kirli çamaşırları makineye atıyor ve hatta mikrodalga fırın kullanarak yemekleri ısıtıyor. 1.3 metre boyunda ve 55 kg.’lık robot, insan gibi başını çevirip elleri ve kollarını hareket ettirebiliyor.

Fonksiyonel Projektör

d o g u h a n | 29 January 2010 12:31

3M küçük ve çok fonksiyonlu bir projektör üretti. MPro15 adı verilen bu mini projektördeki usb girişi sayesinde bilgisayardan projektörün belleğine aktarılan Power Point, Word, PDF, Excel gibi dosyaları açabilmektedir. Ayrıca dilediğinizde MPro150 ile bilgisayarınızdan usb kablonuzla ya da flash diskinizle aktardığınız videoları izleyebilir ve mp3 dinleyebilirsiniz.

Klavye Bilgisayar

d o g u h a n | 28 January 2010 15:37

İşte size klavye bilgisayar. Cross PC U510 adı verilen bu klavye sayesinde artık kasaya ihtiyaç duyulmayacak. Çinliler tarafından tasarlanan bu klavye bilgisayarda küçük bir de dokunmatik ekran bulunuyor. Klavye istenildiğinde monitör, televizyon veya projektöre bağlanılabiliyor. Ancak bu klavye bilgisayarda batarya bulunmadığından fişe takılı durumda kullanılabilmektedir. Cross PC U510‘ un fiyatı ise 570 dolar.

Gitarda Akord Bozulmasına Son

d o g u h a n | 24 January 2010 00:27

Gitar çalanların en büyük dertlerinden biri sık sık gitar akordunun bozulması olmuştur. Teknoloji sayesinde bu duruma bir çözüm üretildi. Evertune adlı gitarda akord bozulduğunda bunu gitarın kendisi düzeltebiliyor. Evertune tellerdeki gerilimi bir çeşit sensör ile ölçerek herhangi bozulma olduğunda gitarda bulunan bir mekanizma sayesinde otomatik olarak akord ayarlamasını yapabilmekte.

POSTCN01 Mektup Sayacı

d o g u h a n | 22 January 2010 14:57

Posta kutunuza gelen yeni bir mektup veya paketi anında öğrenmenizi sağlayan POSTCN01 adındaki bu ürün sayesinde posta kutusuna kadar gidip bakmanıza gerek kalmayacak. Bunu ufak dijital bir ekran sayesinde gerçekleştiriyor. Bu ekran kablosuz olup sinyallerle çalışıyor. Ürün fiyatı 55 dolar.

kaynak= POSTCN01, Mektup Sayacı

Prizli Masa

d o g u h a n | 21 January 2010 15:37

Bu tasarım sayesinde masanın etrafında çirkin bir görüntü oluşturan uzatma kablosu çekmek artık tarihe karışıyor. Bu pratik prizler, şık bir masanın ayağına toplanmış. Prizli masa sayesinde masanın üzerinde laptop kullanırken ya da masaüstü lamba için harici kablolara gerek duyulmayacak.
konu: Red Dot Award, prizle donatılmış masa

JVC Kaboom

d o g u h a n | 20 January 2010 14:31

JVC 1998 yılında ürettiği Kaboom boombox dan sonra Kaboom RV-NB50 müzik sistemini üretti. RV-NB50 serisi güçlü CD oynatıcı, radyosu, iPod beşiği ve USB girişi eklenmiş versiyonudur. CES 2010′da tanıtılan Kaboom, 40 wattlık çıkış gücüne ve bas sistemine sahip. Kaboomun fiyatı ise 300 dolar olarak belirtildi.

dijital gitar

d o g u h a n | 18 January 2010 16:19

Gelmiş geçmiş en iyi müzik aleti hiç şüphesiz ki gitardır. Dijital gitar Avustralyalı Misa firması tarafından üretilen bu dijital enstrumandada teller bulunmuyor. Perdelerin yerinde dokunmatik dalgalar bulunuyor ve bunlar bir normal gitarda olduğu gibi kombine edilmiş. Tele vurma olayını ise gövdesindeki dokunmatik yüzeyle gerçekleştiriyor. Bu dokunmatik yüzeyde tel yok ve telleri hayal ederek çalmanız gerekiyor.

Beyin okuyan güvenlik kamerası

d o g u h a n | 18 January 2010 15:03

Bahsettiğimiz tabii ki de Heroes karakteri Matt Parkman gibi aklınızdan geçen şeyleri tercüme etmiyor. Ama bir şekilde gizli işler çevirdiğinizde bunu fark edebilecek düzeyde tasarlanmış. Havaalanları gibi kalabalık yerler için geliştirilen bu güvenlik kamerası insan beyin dalgalarını tespit edebilmekte. Normal bir yolcunun beyin dalgalarıyla bir teröristin gergin atmosferden dolayı farklı olan beyin dalgalarını ayırabiliyor. Kamera ayrıca kalp atış hızını da tespit edebilmekte. Şüpheli jest ve mimiklere karşı da duyarlı olan bu kamerayı İsrailli WeCU Technology geliştirmiştir.