Sosyal medya kullanıldıkça kullanılan servislerin sayısı da giderek artıyor. Hayatımıza biraz sonradan katılmış olsa da kullanım rahatlığıyla göz dolduran Google servisi Buzz’da paylaşmanın site üzerinde bulunan paylaşma butonları ve google servisleri(Google Reader) dışında oldukça zor olduğunu farketmişsinizdir. Facebook’un kullandığı ‘facebook’ta paylaş’ yer imini (bookmark) Google Buzz’a uyarlanmış ve ortaya kullanışlı bir şey çıkmış.

Yer imi

javascript:var%20link=’http://www.google.com/buzz/post?url=’+encodeuricomponent(window.location.href);(function(){if(!window.open(link,’share%20on%20buzz’,’toolbar=0,status=0,resizable=1,width=685,height=360′))window.location=link;})()

Yukarıdaki linki tarayıcınızın yer imi çubuğuna taşıdıktan sonra oluşan butona sağ tıklayarak butonun linkini düzenleyin ve yukarıdaki kodu kopyalayın. paylaşacağınız siteyi açtığınızda butona basıp paylaşma ekranını açabilirsiniz.
Google Buzz’un paylaşma sistemi (imajları alması, yazıların özetini yapması gibi) Facebook kadar gelişmiş değil fakat Buzz kullananlar için gayet yararlı bir araç.

Kaynak