bildirgec.org

blogcu hakkında tüm yazılar

bloganya | blog takip sitesi

burak91 | 16 February 2011 17:12

bloganya blog
Siteden genel bir görünüm

Bir blog yazarısınız ve bir blogunuz var ama kimsenin haberi yok, okuyan yok, bakan yok.
Blogunuzu tanıtmak istiyorsunuz. Bunun bir yolu reklam vermek, diğer bir yolu da bloganya.
Peki nedir bu bloganya?
bloganya bir blog topluluğudur ve blog takip sitesidir.

6 güncel ve takipedilesi blog

Bilgim | 08 February 2011 16:42

benim takip ettiğim ve sürekli olarak yeni yazılarını da takip okuduğum, güncel blogları paylaşmak istedim.bu blogları takip etmenizi tavsiye ederim.

1.teakolik

teakolik
teakolik

teknoloji ve internet üzerine yazılarıyla sürekli olarak güncel olan ve takip edilesi bir blog.

2.vuralca

vuralca
vuralca

değindiği farklı konularla okuyucularına bilgili dakikalar yaşatan bir blog.

blogunuzu tanıtmanın en iyi 20 yolu

tembelyarasa | 20 December 2010 11:30

başarılı bir blog sahibi olmak istiyorsunuz ve bunun için çabalıyorsunuz güzel bir içerik hazırladınız hatta hiçbir yerden kopyala/yapıştır yapmadan tümünü siz hazırladınız bir de güzel sayaç yerleştirdiniz ama o da ne sayaç hiç artmıyor ziyaretçi sayınız beklediğiniz gibi değil ziyaretçi olmadığı için reklamlardan da para kazanamıyorsunuz bu duruma dur demenin zamanı geldi, blogunuzu tanıtabileceğiniz en iyi siteleri sizlerle paylaşacağım bahsettiğim sitelerde blogunuzu paylaşarak blogunuzu tanıtma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

1)best of the web blog

2)bloggeries

3)eaton web blog

4)blogged

comScore’a Göre Türkiye’nin En Popüler 20 Web Sitesi

alpmut | 02 September 2010 10:27

Türkiye'nin en popüler 20 web sitesi
Türkiye’nin en popüler 20 web sitesi

comScore sitesinin Türkiye’nin ziyaretçi sayısına göre en popüler sitelerini Şubat ayı için raporladı.
Rapora göre ilk sırada Google,Facebook,MSN ve Live alıyor.Sadece Türk sitelerine göre ekolay.net aylık 9.645.000 tekil ziyaretçi ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitesi durumunda.Ekolay.net’in ardından Blogcu.com ve 8.695.000 ile Mynet.com geliyor.Listeye ortalama zaman geçirme bazında bakılırsa Facebook’ta geçirilen ortalama zaman 11,3 olurken sahibinden.com bu sayı çok daha yüksek ve 13,9 oluyor.Youtube’ta ise ortalama zaman geçirme 10,1 dakika.Ayrıca MSN.com’un listede 5.sırada olmasına rağmen en az ortalama zaman geçirilen(0,5 dakika) site olduğu dikkatlerden kaçmıyor.Listede yer alan sitelerin 10 tanesi yerli 10 tanesi yabancı site.

liste
liste

Listede Türkiye’de erişiminin engellenmesine rağmen youtube.com’un 15. sırada olması dikkat çekici.Kısa zaman önce Türkiye’nin internette başında en fazla zaman geçiren Avrupa ülkesi olduğu açıklanmıştı.Listeye bakıcak olursak hangi sitelerin etkisiyle bu ünvanı aldığımız belli oluyor.
Resmin büyük hali için tıklayın.

seo teknikleri ve ipuçları

2009 Internet Aleminden Ne Haber?

cevahirrr | 08 February 2010 18:02

2010‘a yaptığımız hızlı bir girişten sonra arada arkamıza bakıp 2009’da neler olmuş demekten kendimizi alamıyoruz. Günden güne değişen, gelişen internet dünyasında neler değişmiş merak edenler için çok güzel bir çalışma sizlerle.
Öncelikle kaynağı paylaşmakta fayda var. FOCUS
Aşağıda tam 100 tane daire var. 100 daire 100 insan olarak düşünerseniz, bilgileri bir görüşte anlamanız çok kolay olacak.

Şimdi başlayalım:
1. Erkeklerin %74’ü internet kullanıcısıymış.

Yeni bir blog network: andlog.com

Can Kahraman | 04 December 2009 13:50

İnceleyebildiğimiz kadarı ile andlog.com genel anlamda bir blog servisi. Yani üye olan kişilere kendilerine ait blog oluşturma imkanı veren bir sistem. Fakat Üye olan kişi blog açmak zorunda değil, sadece bir üyelik de alabiliyor ve diğer kullanıcılarla etkileşime girebilip, mesajlaşabiliyorlar. Blog açmak isteyenler de üç adet blog açma hakkında sahip. Kullanıcılar tek bir üyelik ile üç adet blogu kontrol edip yönetebiliyorlar.

andlog.com
andlog.com

andlog.com, dünyada en çok kullanılan blog yazılımı wordpress‘i kullanıyor. Ayrıca wordpress üzerinde geliştirilmiş bir yazılım olan buddypress ile entegre ve bu iki sistem sosyal etkileşimi tamamlayarak, hem kişisel yazılarınızı yayımlayabilmeyi, hem de başkalarını ve yazdıklarını takip etmenizi kolaylaştırıyor.

Ücretsiz Blog Servisleri

admin | 20 November 2009 10:59

Blog Servisleri

Blog, gönderilen yazıların eskiden yeniye doğru sıralandığı, Güncel yazı ve yorumların yayınlandığı, istenildiği taktirde siteye gelen ziyaretçilerin yorum yazabildiği bir web mekanizmasıdır.
Bu yazımda ücretsiz olarak blog açabileceğiniz, bilinen veya bilinmeyen web sistemlerini kısaca sizlere tanıtıp, birbirleri ile kıyaslamaya çalışacağım.

İsterseniz Hemen Başlayalım.
İlk servisimiz Google alt yapısı ile kullanıcılara ücretsiz blog açma imkanı sunan blogger..

Blogger
Blogger


Google güvencesi altındadır. Dünyaca bilinmesinden dolayı gönüllü binlerce tema üreticisi bulunmaktadır. Blogumuzu kendi alan adımız ile kullanabiliyoruz. Reklamsızdır.
Blogger’a Giriş Yap

Blogger ipucu -3 Blogger Kod Dönüştürücü Blogger Ad Code Converter

NLPMaster | 18 September 2009 14:12

Blogger içerisine adsense yerleştirmek Blogger sağ tuş yasaklamakyazılarından sonra blogger için kod dönüştürücü yazısı huzurlarınızda.
Blogger teması içerisine kod gömmek istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Özellikle de adsense kodunu site temasına gömecekseniz kodları temanın kabul edeceği şekle dönüştürmek için blogger kod dönüştürücü sayfasına bakabilirsiniz.
Blogger kod dönüştürücü sayfası yani Blogger Ad Code Converter burada

Blogger ile ilgili diğer bazı yazılarım:
Blogger sağ tuş yasaklamak
blogger digg eklentisi
Blogger şablonu
Blogunuzdan para kazanın
Blogger kategori
blogger anket
Blogger türkçe karakter
Tüm yazılarım burada
Blogger tips