bildirgec.org

black hakkında tüm yazılar

Black (2005)

daredu | 28 December 2010 09:45

Black (2005)
Black (2005)

Yönetmenliğini Sanjay Leela Bhansali‘nin üstlendiği, başrollerini
Amitabh Bachchan ve Rani Mukherjee‘nin paylaştığı Black (2005) filmi, doğuştan görme ve işitme engelli genç bir kızın hayata tutunmasına yardımcı olmak isteyen öğretmeni ile birlikte girdiği zorlu yolculuğu konu alıyor. 2005 Hindistan yapımı olan film Amerika, Hindistan, Avustralya ve İngiltere’de vizyona girmiş ve büyük ilgi görmüştür.

Küçük Michelle’in doğduktan kısa bir süre sonra ne duyabildiği ne de görebildiği anlaşılmıştır. Ailesi küçük kızları için ne yapacağı konusunda tamamen çaresizken bu durum gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Ne olduğundan haberi olmayan, karanlıklar içerisinde sadece nefes alan ve bir hayvan gibi yaşamaya çalışan ufak kız ve ailesi için umutsuz yaşam mücadelesi, son çare olarak danıştıkları öğretmen Debraj Sahai ile başarması zor bir yola girişmeleriyle devam eder. Ne görebilen ne de duyabilen birisine yaşamayı nasıl sevdirebilirsiniz ki ? Neler öğretebilirsiniz ? Duyguların ve hislerin kelimelerle karşılık bulamadığı bu dram filminden etkilenmemek elde değil.

ÖLMEDEN ÖNCE MUTLAKA OYNAMANIZ GEREKEN 10 EFSANE OYUN.

eyupcan199 | 20 December 2010 17:21

Oyun dünyası gün geçtikçe katlanarak büyüyor. gelişen teknolojiler oyunların gerçeğe gittikçe yaklaşmasını sağlıyor.İşte bu karmaşık ortamda başarıyı yakalamış 10 muhteşem oyunu sizler için seçtik.

1. Call of Duty: Black Ops

2. Grand thief auto IV

Sony’den NWZ-E350 Walkman

sCoRPionTR | 13 August 2010 10:20

80’li ve 90’lı yıllarda walkmanleri ile insanlara yolda müzik dinleme şansı sağlayan Sony, teknolojiyi de arkasına alarak Walkman üretimine devam ediyor. MP3 piyasasının bu kadar gelişeceğini fark edemeyen Sony uzun süre kendi çıkardığı ATRAC formatında ısrar etmişti fakat daha sonra MP3’ün tartışmasız başarısını kabullenip 2004 yılında MP3 player piyasasına el attı.

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme

fistikfistik | 15 June 2009 16:39

Merhaba,
Elimde 1950’li yıllardan kalma siyah beyaz fotoğraflar mevcut bunları photshop ya da farklı bir yöntem ile nasıl renklendirebilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlar,

lacie lacinema black play & record

schizophrenia13 | 05 June 2009 10:53

lacie lacinema black play & record
lacie lacinema black play & record

lacie’nin çoklu ortam serisi lacinema’nın ikiz ürünleri black play ve black record, adlarından da anlaşışacağı üzere black record’un kayıt yetisiyle ayrılıyorlar.

lacie lacinema black record
lacie lacinema black record

ürünlerin bazı özellikleri:

 • 500gb dahili hafıza
 • usb2.0
 • maks. 1080p
 • mpeg-1, mpeg-2 / hd, mpeg-4, divx, xvid, h.264 hd, wmv9 hd,
 • avi, divx, mpg, mp4, mkv, wmv, mov, iso, vob, ifo, asf, ts, tp, trp, m2ts
 • mp3, wma, aac, ogg, ac3, mp4, wav/lpcm
 • jpeg, png, gif, bmp, tif
 • ethernet 10/100 mbps, wifi (802.11n)
 • hdmi, yuv, cvbs
 • kompozit, svideo {record}
 • 234 x 225 x 46 mm
 • 1900gr

Desen (pattern) siteleri 2

xururuca | 10 January 2009 15:17

Web tasarımcılarının işlerini kolaylaştıracak pattern(desen) sitelerine devam:

AppendixSquared: Paris Dolores ve Christina Pham adlı iki grafik tasarımcı hanımefendinin hazırladığı sitede yok yok! Desenler, fırça ve fotoğraf setleri,fontlar,avatarlar, dokular, duvar kağıtları ve dersler sizleri bekliyor.
Barracuda Backgrounds:Karmaşadan uzak tasarımıyla size istediğinizi sunan sitede kağıt, taş, ahşap, fotoğraf, metin, kabartma konu başlıkları altında arka planlar ve desenler bulunuyor.
Hybrid Genesis:Henüz az sayıda fakat oldukça güzel desenlere web sahipliği yapan sitede fırça setleri ve dokular da mevcut.
DinPattern:Bildirgeçte daha önce de bildirdiğim bu site, farklı desen kaynaklarıyla kendinden bir kez daha söz ettiriyor.
Huge Magazine:Az sayıda, sıra dışı desenlerin adresi!

The Black Hole ( Kara Delik)

osmanxx | 05 December 2008 14:25

Virgin Media Shorts 2008 festivalinde büyük ödülü kazanan ve sanal alemde seyirci rekorları kıran ilginç bir kısa film. Filmde şans eseri bir kara delik keşfeden ofis çalışanın yaşadıkları anlatılıyor. İnsanların ne kadar aç gözlü olduğunu, tatminkarsız ve ders çıkarılması gereken bir kısa film olmuş. Hollywood yapımcıları bu kısa filmin uzun metrajını çekmek isteyeceklerdir.

Phil&Oily’nin senaryosunu yazıp yönettiği filmi izlemek için;

Virgin Media Shorts tıklayın…

siyah ve beyazın dayanılmaz cazibesi

AntiHumanIST | 14 June 2008 21:49

her fotoğraf karesinin arkasında bir hikaye her hikayede bir mesaj saklıdır.ama siyahbeyaz kareler bu hikaye ve mesajları tüm çıplaklığıyla gözler önüne sererler. özellikle dram kokan siyahbeyaz kareler aklı almaz bir yolculuğa atılan ilk adımdır. şimdi gelin renkli tasarımları bir kenara atıp siyahla beyazın dayanılmaz birlikteliğine bırakalım kendimizi. işte ufkunuzu açacak,ilhamınızı arttıracak çarpıcı örnekleriyle en profesyonelinden siyahbeyaz fotoğraflar ve yetenekli sanatçılar koleksiyonu;

Elliott Erwitt

Street Mouse

Makadakal | 04 April 2008 17:00

Bilgisayarlarında değişiklikleri sevenler için street mouselar ideal ürünlerdendir. Araba tasarımlı bu mouselar USB bağlantılıdır. Ağırlıkları 0.3 kg’dır.Street mouse çeşitleri:

Red Orjinal Street Mouse