bildirgec.org

bitki çayı hakkında tüm yazılar

Kiraz Sapı deyip geçme

taneremir52 | 25 June 2012 09:44

yaz aylarına girdiğimiz şu sıralarda pazarlarda manavlarda süper marketlerde hatta el arabasında satılar kendinden çok sapının faydası olduğunun artık kesin olarak bilimsel olarakta kanıtlanan bir üründen bahsetmek istiyorum.KİRAZ
zayıflamak isteyenlerin bu aralar kiraz dan çok kiraz sapları ile ilgilendiğinin belki farkına varmışsınızdır
bunun sebebi kiraz sapının idrar sökücü metebolizmayı hızlandırıcı ve bunun gibi bir çok rahatsızlığa iyi geldiğinin bilinmesidir.
ben size zayıflatma etkisinden bahsetmek istiyorum kiraz sapları meyvelerinden ayrıldıktan sonra güzelce bol suda yıkanır bir avuç (yaklaşık elli ila altmış adet arası) kiraz sapı kaynatılmış 1 litre su içine atılır kısık ateşte 10 dakika haşlanır daha sonra 10 dakika kadar demlendikten sonra ister sıcak ister soğut günde 3 fincan içilir özellikle aç karnına içilmesi iştah ta kestiği için tercih edilir vücuttaki ödemi sökmesi fazla suyun atılması idrar yollarını temizlemesi gibi bir çok faydalarının yanında yüze canlılık kazandırması kadınlardaki adet ağrılarını azaltması gibi bir çok faydalarının bulunduğunun ispat edilmiş olması sanırım bundan sonraki kiraz sefalarından sonra çöpe attığınız kiraz saplarının saklanması konusunda bir kere daha düşünmenize sebeb verecek önemli etkendir.

Hiç zorlanmadan 6 kilo verdim

zarifce | 16 February 2011 10:19

Arkadaşlar sizinle paylaşmak istediğim bir konu var.Genelde çoğumuzu igilendiriyor.Daha önceleri olduğu gibi günümüzün de problemi fazla kilolar. Aslında biraz dikkat edilse kimse fazla kilodan şikayet etmeyecek.Bunun zaten denenmiş ve de çok basit yöntemleri var. Özellikle ünlülerin diyet yöntemleri çok deneniyor. Ancak çoğu pahalıya gelecek yöntemler olduğundan bir müddet sonra vazgeçiliyor. Çoğu diyet listelerinde şunu yiyeceksin bunu yemeyeceksin, şunu içeceksin bunu içmeyeceksin günde şu kadar tuvalete gideceksin gibi telkinler olduğundan bunlarda insanı zamanla bıktırıyor.Zaten kurallara gereği gibi uysak kilo almayız. Kendimden örnek vereyim.İşim gereği mesaiye başlayınca bilgisayar karşısına geçiyorum öğle saatine kadar toplasan 20 dakikasını ayakta yada ihtiyaç için yürüyerek geçiriyorum bunun üzerine öğle yemeği yeyip tekrar bilgisayar karşısına geçip saat 17 de normale dönüyorum ve aracıma binip eve gidiyorum akşam yemeğinden sonra tv karşısında pinekliyorum. Bu şekilde geçen bir hayattan ne beklersin. Hadi spor yapma yokta insan günde 1 saat olsun yürümezmi? yada en basitlerden günde 1.5 litre su içmezmi? yok arkadaşım hiçbirşey yok ondan sonra vay fazla kilom var diye şikayetlenirim. Neyse lafı fazla uzatmadan kilo vermek için bulduğum yöntemi sizinle paylaşayım. Şimdi arkadaşlar benim diyette (gerçi diyet denmez de) zorunluluk yok günlük nasıl yaşıyorsanız devam edin ancak alkol alan arkadaşlar bu diyet esnasında mola versin çünkü alkol gerçekten vücuda faydalı olanlara zarar veriyor.Şimdi, yeyin için ama israf etmeyin, arkadaşlar ISIRGAN OTU’nu herkes bilir. Yapacağınız tek şey taze toplanmış ısırgan bulmak ve bunu temiz bir yere sererek kurutmak.Kuruyan ısırgandan bir tutam alıp kaynamakta olan 1 litre suya atın ve ocağınızı kapatarak suyun kaynamasını durdurup 15 dakika dinlenmeye bırakın.Dinlendikten sonra elde ettiğiniz ısırgan çayını ısıtıp içebilirsiniz yada soğuk isteyen soğukta içebilir, tadı acı değil ancak isteyen çok az şeker atabilir ama toz şeker atın. Çayı içmeye başlamadan önce kilonuzu beirleyin.Bu çaydan en az günde 3 kupa yada 5 çay bardağı kadar için aç veya tok karnına faketmez.Çayı 15 gün kadar için ancak günlük içmeniz gerekiyor.15 günden sonra 1 hafta mola verin ve tekrar için.Eğer bu çayı molalı 60 gün içerseniz normal hayatınıza devam ederken kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ben günlük hayatıma devam ederken ısırgan çayımı da içtim ve 60 günde zorlanmadan, dengeli olmak üzere 6 kilo verdim. Yan etki görmedim ancak çekincesi olan veya bir rahatsızlığı bulunan arkadaşlara doktorlarına danışmalarını tavsiye ederim.Unutmayın ısırgan mevsiminde taze toplanmış olacak.Başarılar ve sağlıklar dilerim.

YILDIZ FALI

lavinya76 | 30 March 2010 10:58

Her sabah yaptığı gibi yine kahvaltıda çayını içerken bir yandan gazeteye göz atıyordu. Günlük yıldız falı bölümüne geldiğinde gözüyle tüm burçları süzerek teraziyi buldu. Yeni bir aşk doğmak üzere diyordu falında. Umutsuzca gülümsedi. Aşkı unutalı uzun zaman olmuştu çünkü. Fallar hep yalan söylerdi zaten.
Duşunu aldı. Saçlarını kuruturken neden olmasın diye düşündü. Belki de bir kez olsun doğru çıkardı bu fal. Ama nerden bulacaktı ki bu yeni aşkı? Kafasını salladı aklından geçen düşünceye kızarak. Ne aşkı ya?

Cuisinart PerfecTemp® Teakettle

zabun | 21 December 2009 23:04

Farklı bitki çaylarının tüketiminin yaygınlaşmasıyla, her bitki çayına özel hazırlama usullerine de önem verilmeye başlandı. Bitki çayları haşlama, kaynatma ve benzeri yöntemlerle hazırlanıyor. Cuisinart, PerfecTemp® Teakettle isimli ürünüyle kullanıcılara, çeşitli çayları türüne göre en uygun sıcaklıklarda hazırlama şansı sunuyor. Ürün üzerinde suyun kaç dereceye ulaştığını gösteren bir sıcaklık göstergesi bulunuyor. Kadran üzerinde, kullanıcının hazırlamayı istediği çay türüne göre faydalanabileceği farklı renklerde tasarlanmış bilgiler bulunuyor [Örneğin kahve için 200 fahrenhayt (93 santigrat) sıcaklık önerilmiş. Gerçektende granül kahveler, kaynamadan az önce ocaktan alınmış suyla hazırlandığında lezzetini daha iyi gösterir]. Ürünün iç kısmı çelikten, dış yüzeyi porselen enamelden müteşekkil. Bu sayede ısı çabuk iletiliyor ve muhafaza edilebiliyor. Kaynama gerçekleştiğinde bir ıslık sesi kullanıcıyı uyarıyor. Ürünün boyutları: 8.3 x 9.4 x 9.7 inç, hacmi yaklaşık 3.5 litre.

[chipchick] [ubergizmo]

Ahmet Maranki kim ola ki?

ebabke | 13 March 2009 13:01

Geçen gün işten eve gelmiş akşam yemeğini afiyetle yedikten sonra,bir yandan da yeni demlediğimiz çayımı içiyor ve internette sörf yapıyordum.

Eşim yanıma geldi.Çayımı tazelemek için için bardağı alırken google‘da Ahmet Maranki diye bir aratırmısın.Bu arada ben de çayını tazeleyeyim.
Ben oda kim yahu diye söylenirken eşim çayımı getirmişti bile.
-arattın mı?
-evet 756.000 sonuç çıktı.Allah aşkına kim bu ki,bu kadar sayfa çıktığına göre ünlü biri olmalı.
Eşim cevap verdi:
-“sen anlamazsın doktor doktor.”
“Herhalde kadın hastalıkları üzerine bir doktor’dur.” diye düşünüp hanıma fazla soru sormadım.
O rahat okusun araştırsın diye salona televizyon seyretmeye gittim.

Modern Bir Demlik Tasarımı: Sorapot

genaro flores | 28 November 2007 16:48

Sorapot - Basit Modern Demlik
Sorapot – Basit Modern Demlik

Hayalgücü yüksek, yaratıcı mutfak ürünleri tasarımcıları hayatımızı renklendirmek için çalışıyor. Sorapot, kapasitesi ufak gibi görünse de demlik olarak iş yapar gibi duruyor. Ürüne sahip olmak isteyenler $50 lık kaparo ödeyerek alabilirler. Nasıl kullanacağınızı ayrıntılı olarak joeyroth ‘dan öğrenebilirsiniz.

Beş Çaylarına Kişisel Dem Çubukları

zabun | 02 July 2006 15:01

En çok çay içen millet biz değiliz ama azınsanmayacak kadar da tiryakimiz mevcut. Resimdeki ürün, özel demleme yöntemlerine güvenen tiryakilere pek hoş gelmeyecektir fakat ilginç bir tasarım olduğu kesin. Resimden de anlaşıldığı gibi, petekli kısmı yukarı çekip, çay kutusuna daldırıyorsunuz. Ardından, hazneye dolan çayın üzerine yine petekli kısmı sürgülüyorsunuz. Kaynar su doldurduğunuz fincanınıza ürünü bu haliyle koyuyorsunuz. Demlenmesini bekiyorsunuz bir miktar, sonra da malumunuz, höpürdetmeden içiyorsunuz. Afiyet bal şeker olsun efendim.