bildirgec.org

bill gates hakkında tüm yazılar

Bill Gates hala Amerika’in en zengini

deLe | 23 September 2010 17:08

Bill Gates / Microsoft
Bill Gates / Microsoft

Forbes Amerikan’in en zengin 400 kisisini acikladi.

Bill Gates yine listenin basinda geliyor. Bill Gates 17 yildir kimseye vermedigi bu unvani bu senede (2010) kimseye vermedi. Bill Gates malumunuz microsoft‘un kurucusu / sahibi. Bill Gates’in serveti ise 54 milyar dolar.

Listeye soyle bir goz attigimizda 2. sirada 45 milyar dolar ile Warren Buffett’i, 3. sirada ise 27 milyar dolar ile Larry Ellison’u goruyoruz.

Elimizin altındaki makas mouse…

Beacool | 28 May 2010 12:41

Bilin bakalım kim bu geek?
Bilin bakalım kim bu geek?

Amerika’da en çok kazananların hemen hemen hepsi bir dönem ciddi “geek” diye tabir edilenler. Bill Gates buna çok güzel bir örnek. Hal böyleyken geek’lerin piyasayı ele geçirdiğini gören cin fikirliler onların üzerinden sanal dünyada da kazanmaya devam ediyorlar. Hatta geek’ler için ürünler satan bir sitede “stuff you’ll never use but you desperately want it” sloganı vardı. “Bu ürünleri hiç kullanmayacaksın ama deli gibi isteyeceksin” olarak çevirilebilen bu sloganı okuduğumda bir geek olduğumu anladım… (bkz yazı sonu notu)

Apple sonunda Microsoft’u geçmeyi başardı!

denizkar | 28 May 2010 11:38

30 yıllık sıkı bir mücadelenin ardından, 26 mayıs Çarşamba günü itibariyle Apple Inc. Market değeri olarak Microsoft Corp.’u sonunda geçerek dünyanın en büyük teknoloji şirketi oldu.

Çarşamba günü Apple’in hisse değeri Nasdaq’da yüzde 2.8 artış göstererek şirket değerini 229 milyar dolara yükseltti ve uzun süreli rakibi Microsoft’un değerini geride bıraktı.

Reuters datalarına göre gün sonundaki satışlarla Apple biraz değer kaybetse bile piyasalar kapandığında Microsoft’un elde ettiği 219 milyar dolarlık değere karşılık Apple 222 milyar dolar değerle liderliği ele aldı.

İşte o büyük devrim!…

atalay ahmet | 10 April 2010 11:04

bundan tam 15 yıl önce microsoft‘un windows işletim sistemi ile bütünleşik olarak sunduğu; spyglass mosaic‘i taban alarak geliştirdiği web tarayıcısı internet explorer’ın, bu yazımda ne aşamalardan geçtiğini, rakipleri arasından nasıl sıyrılıp zirveye ulaştığını ve ardından tahtını şu sıralarda nasıl, kimlere devrediyor olduğunu inceleyeceğiz.

  • o yılların hakim tarayıcısı olan netscape navigator‘un ie’ye en büyük rakip olduğu zamanlardı. ie piyasaya henüz girmiş ve zaman içinde gelişerek ilerliyordu.

işte ie’nin sürümleri ve gelişmeleri, rakipleri, yükselişi ve bugün yavaş yavaş tercih edilmemeye başlanması hakkında konuşma vakti…

Sıfır (0) CO2 emisyonu… hemen…TerraPower

slipstream | 12 March 2010 10:16

Matbaanın gelişi hikayesinden de bildiğiniz gibi her konuda en az 20-30 sene geriden takip etmeye meraklı devletimiz nükleer teknoloji için ciddi bir adım attı ve korelilerle santral anlaşmasını imzaladı.

kayar dalga reaktörü...
kayar dalga reaktörü…

Tam da geçtiğimiz günlerde son derece ses getiren bir söyleşinin kahramanı olan, gözlüklü, ortaboylu, 55 yaşında, ünlü bir yazılım şirketinin sahibi ve 50 milyar dolar kadar da bir serveti bulunan arkadaş yatırım yaptığı yeni teknolojiyi anlatmış ve 10 sene içerisinde dünyayı değiştirme ihtimalinden bahsetmişken…

Facebook’un Sosyalliği Bill Gates’e Fazla Gelmiş!

algoz | 28 July 2009 09:36

Geçen yıl Microsoft’taki görevinden emekliye ayrıldıktan sonra, zamanının çoğunu eşi ile beraber kurdukları yardım vakfının faaliyetleri için harcayan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, çok fazla insanın kendisi ile arkadaş olmak istemesini sebep göstererek, Microsoft’un 2 sene önce %1.6’sını 240 milyon dolara satın aldığı Facebook’taki profilini kapattığını açıklamış.

Açıklamayı Hindistan hükümetinin eşi ile beraber kurdukları vakıfa verdikleri “Gandhi Barış Ödülünü” almak için gittiği Yeni Delhi’de yapan Bill Gates, Facebook’ta 10 bin kişinin kendisi ile arkadaş olmak için beklediğini söylemiş.

Ayrıca Bill Gates, sanılananın aksine 24 saatini teknoloji ile geçirmediğini belirterek; eğer dikkatli olmazsak teknolojik araçların zamanımızın çoğunu harcayabileceğini belirtmiş.

Windows 7’ye Geçmek İçin En İyi 10 Neden

serkanavcioglu | 01 May 2009 09:39

İşte Windows 7’ye geçmek için en iyi 10 neden:

Windows 7
Windows 7

1.Sanal XP Modu:
Birçok kullanıcı ve şirketin Windows XP’yi yükseltmek veya Windows Vista’ya geçmek konusundaki isteksizliği üzerine Microsoft, Windows XP’ye verdiği desteği uzatma kararı alırken, aynı zamanda yeni işletim sistemi Windows 7’ye “Sanal XP” modu ekledi. Bazı programlarınız XP’de daha mı iyi çalışıyor? Windows 7 kullanmanızda bir sakınca yok, “Sanal XP Modu” ile XP’yi kullanmaya devam edebilirsiniz.

2.Çok daha hızlı yükleme ve sistem açılış süresi :
Windows 7 Beta sürümünün normal düzeyde bir sisteme kurulumu yaklaşık 15 dakika sürüyor. Ayrıca sistemin açılış zamanı hem XP, hem de Vista’ya oranla çok daha hızlı.

Yılın insanı Time Dergisi Tarafından Seçildi

Ddelikan | 18 December 2008 12:42

Time Dergisi Bu Yıl Yeni ABD Başkanını Yılın İnsanı Seçti...
Time Dergisi Bu Yıl Yeni ABD Başkanını Yılın İnsanı Seçti…

Dünyanın en saygın politika ve haber dergilerinden olan Time 2008 yılının insanı olarak Amerika’nın yeni başkanı Barack Obama‘yı seçti. Time dergisi yılın insanını seçerken, iyi veya kötü en büyük etkiyi bırakan kişiyi belirleyerek seçiyor. Dergi, Obama’yı tercih etmesindeki sebebi ise hiç seçilme şansı yokken seçimi kazanmasıyla en sıkıntılı anda bile gelecek çizmedeki güvenini tutkulu bir şekilde göstermesi şeklinde açıklamış.

Time Dergisi Bu Yıl Yeni ABD Başkanını Yılın İnsanı Seçti...
Time Dergisi Bu Yıl Yeni ABD Başkanını Yılın İnsanı Seçti…

2007’de yılın insanı olarak Vladimir Putin ismini seçen dergi, 2000 ve 2004 yıllarında ise şimdilerde ayakkabı fırlatılan Bush‘u seçmişti. Önceki yıllarda ise, Ulu Önder Atatürk, Bill Gates, Adolf Hitler, Mahatma Ghandi gibi tarihe damgasını vuran ünlüler yer alıyor.