bildirgec.org

başkan hakkında tüm yazılar

Türkiyede ”Toplantıdayım” yalanı…

mehmetbastug94 | 21 August 2009 22:21

Toplantıdayım yalanını ülkemiz artık aşırı derecede fazla kullanmakta. Peki, ama bunu kullanma sebepleri neler? Bir bankada veya bir belediye binasında yetkiliyle konuşmak istersiniz. Danışmadaki genellikle bir bayan olur ve size biraz oturup beklemenizi söyler. Nedenini sorduğundaysa ‘’Başkan toplantıda’’ veya ‘’ Şu anda dışarıdalar’’ yalanını söylerler.
İyi ama dışarıdaysa ben görmeden nasıl içeri giriyor? İşte buda başlı başına bir yalan örneği. Aslına bakacak olursanız bu yalanı kabul etmek ve ısrar etmemek kendi kendine söylenmiş bir yalandır.

Seçimin Gereni

aggali | 14 March 2009 09:54

O gün Tarıkıyye memleketinde geren bir seçim yapılacaktı. Bunun böyle olmasının tek nedeni; daha önce hiç iktidara gelmemiş olan ama son iki seçimi ezici bir çoğunlukla kazanan Eskiyi Kaldırma Partisi’nin Genel Başkanı olan zattı.

Bu genel başkan ondan önceki parti başkanları gibi değildi. (O partisine herkes gibi, Eskiyi Kaldırma Partisi değil de; EK Parti demeyi seçmişti en baştan.) Ağzına geleni söylüyor, olur olmaz yerden olur olmaz laflar çıkartıyordu. Üstelik siyasi literatüre yepyeni anlayışlar kazandırıyordu.

Muhaliflerin de sinmeye niyetlerinin olmadığı, ilk seçim mitinglerinde belli olmuştu aslında.

Sarah Palin başkan olsa idi?

promoder | 26 November 2008 20:42

sarah palin başkan olsa idi ?
sarah palin başkan olsa idi ?

Sarah Palin başkan olsa, dünyanın hali ne olurdu merak ediyor musunuz? İşte cevabı, kırmızı telefona tıklamayı ve her yeri iyice kurcalamayı unutmayın.

OTURAN BOĞA AYAĞA KALKIYOR

keremx | 26 November 2008 15:04

OTURAN BOĞA AYAĞA KALKIYOR

Ben Kızılderilileri seviyorum. Ta çocukluğumdan beri, sebebiz… Oturan boğa, çılgın at, dinmeyen fırtına, büyük ayı, isimleri ne olursa olsun kendileri de isimleri de bana hep hoş geldi.

İzlediğim kowboy filmlerinde ben hep onlardan taraf oldum. Her ne kadar beyaz adam onları vahşi ve barbar göstermeye çalışsa da.. Çocukluğumun kitapları Zagor, Texas ve Misterno’nun düşman karakterleri olsalar da..

Büyüdükçe onlara taraf olmamın sebeplerini de öğrendim. Mazlumdular. Hakları yenmişti. Toprakları gasp edilmişti. Nesilleri katledilmişti. Birleşik Devletlerin gerçek yüzünü ilk onlar görmüştü. Onlar o gün kaybetmeselerdi bugün dünya kazanacaktı. Bizden iz taşıyorlardı. Bizim gibiydiler. Bu yüzden onlara dair gelen şu haber beni çok sevindirmişti:

“Lakota Kızılderilileri, bağımsızlık ilan etti.”
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/7901356.asp?m=1