bildirgec.org

banyo hakkında tüm yazılar

Farklı mobilya tasarımları arayanlar için

Vformumya | 15 March 2011 14:43

Evlilik hazırlıkları yapmaktayım,internetten mobilya bakınıyordum karşıma birden fazla web sitesi çıktı,farklı desenler ve tasarımlar bekliyorum. Bu sebeple aradığım tarzda mobilya çeşidi bulmak zor oldu. Fakat uzun uğraşlar sonucu milano mobilya‘yı buldum. İtalyan tarzı tasarımları ile ilgimi çekmeyi başardı,özellikle bu oturma odası,çok farklı konseptleri olan bu mağazayı araştırdım buldum istanbul‘da mağazası var,fiyatlar biraz pahalı ama farklılık arayanlar için ideal.

Dijital Banyo

kosulsuzsevgi | 20 February 2011 23:23

Ideal standart tasarımı dijital banyo…
Hi-tech banyo tasarımı ile pozitif enerji almak çok kolay gibi duruyor.Beden ve zihin enerjisini yükselten herşeye sahip.Bu tasarım teknoloji severleri çok eğlendirecek.2 büyük flat tv,1 dizüstü bilgisayarı ,özelliklerden birkaçı.Su tasarrusu sağlayan lavabo bataryası mevcut.

Sinking Tub! Really! Dalış Yapılabilen Küvet!

kagit kalem silgi | 24 October 2010 14:44

Ev konforunda, eksiksiz bir spadeneyimi için tasarlanmış bu tasarım harikası küvet, Teuco tarafından tasarlanmış ve Mattia Mezzabotta ile birlikte geliştirilmiş.

Düşme ya da kayma riski olmaksızın, evde jakuzi kefini yaşamak isteyenlere, harika bir çözüm sunuyor..
Hareket zorluğu olanların, küvete girip çıkmalarının, son derece kolay olması da istenilmiş.
Durgun bir suyun içinde küvete girmek ve dinlenmek yerine, aktif su devir-daimi ile, masaj özelliği buluyor..
Gövde üzerindeki delikler, masaj etkisi için tasarlanmış.
Aynı zamanda, ayak tabanlarınıza da masaj yapabilme özelliği de mevcut..

Enteresan Tasarımlar

Flashcentury | 17 October 2010 19:17

  • Olabildiğince basit bir gereç fakat fikir çok iyi
  • Pizanızı eşit dilimlere ayırabilirleceğiniz gibi başka bir alete ihtiyacınız olmadan direk tabaklara koyabilirsiniz

ANADAN,BABADAN,YARDAN AYRI

pillihafif | 09 September 2010 12:09

Yarın bayram. Sadece yatacağız ve kalkacağız. Bitti işte bu kadar. Arefe günü öğlen saatlerinde başlardık banyo yapmaya. İlk önce en küçük kardeş yıkanırdı. Saçlar büyük bir özenle taranır,kremler sürünürdü ellere pamuk gibi olsunlar diye. Banyo faslı bittikten sonra annem yaprak sarması yapmaya koyulur,bizde etrafında çember oluştururduk. Akşam olunca babam ellerinde poşetlerle gelir,ellerine koşardık hem yardım hem içinde ne olduğunu öğrenme maksatlı,merak ağır basardı…
Akşam yemeği bittikten sonra saatler hiç geçmezdi. Offf hemen bayram gelseydi…Annem tatlı şerbetiyle uğraşırken,erkenden yatağa girerdik,erkenden sabah olsun diye. Öncesinde bayramlıklar başucuna konurdu ama ütüsü bozulmayacak şekilde,yanıbaşında gıcır gıcır ayakkabılar…
Bayram sabahı günün ilk ışığıyla uyanırdık bizde. İlkin annem uyanırdı,babamı bayram namazı için uyandırırdı. Babam gelince kahvaltı çoktan hazırdı,bizde öyle… El öpmeler ve tabiki bayramın en cezbedici yanı harçlıklar. Sonra dökülürdük köy yollarına uzun kuyruklar şeklinde. Köyde bayram bambaşkaydı. Son güne kadar gezer eğlenirdi çocuklar. Ev gezmeleri büyüklerle birlikte,tatlılar,muhabbetler ve pekiştirilen dostluklar….Zaman acı geçti. O köyler çoktan boşaltıldı. Bizler büyüdük. Köy muhtarımız yok ki artık şekeri ilk o dağıtsın. Bakkal Rüstem efendi ağır bir hastalıktan yıllar önce hayatını kaybetti. Büyük şehirlerde bayramı karşılar olduk. Anadan,babadan,yardan ayrı…

Banyomu Yeniliyorum

witamin | 16 August 2010 09:59

Evim Dergisi ve Çanakkale Seramik – Kalebodur işbirliğiyle düzenlenen yarışmada son 2 yıl içinde banyosunu Çanakkale Seramik – Kalebodur’un yer ve duvar seramikleriyle yenileyenlere bir fırsat sunuluyor. Banyonuzun fotoğrafını çekip bu siteye ekliyorsunuz. Ziyaretçi oylamasıyla seçilen ilk 5 banyodan jürinin seçeceği 1. banyonun sahibi www.kalede.com‘da kullanabileceği 3000TL tutarındaki hediye çekini kazanıyor. Bol şanslar.

Elektronik musluk

Spx | 24 July 2010 15:25

Daniel Dobrogorsky isimli tasarımcı tarafından tasarlanan bu ürün, banyo ve mutfak gibi alanlarda, suyu kullanırken yaşadığımız sıcaklık ayarlama problemini çözecek gibi gözüküyor. “Koolhaus” adını verdiği bu üründe günümüzde kullanılanlardan farklı olarak üzerine entegre edilmiş elektronik sıcaklık göstergesi bulunmakta. Ayrıca kullanım alanına göre önceden tanımlanmış seçenekler hazır olarak gelmekte. Konsept olan bu ürün hakkında henüz bir fiyat öngörülmemiş.

Koolhaus
Koolhaus

Ekonomi böyle yapılır…

Beacool | 20 April 2010 16:20

Dünya tarihinde zengin kimselerin hayatları incelendiğinde varlıklı yaşama geçmeden önceleri hep küçük şeylerden ekonomi yaparak bir yerlere geldiklerine tanık oluruz. Bir saltanatın ilk kurucuları (alın teriyle kazananlardan bahsediyorum (Kaldı ?) ) “Her gün yediğim zeytin sayısını bir tane eksilttim” , “Çöpe atılan gazeteleri toplayıp sattım” gibi yöntemlerle ekonomi yapıp ilk paralarını biriktirerek yükseldiklerini anlatırlar.

Save a blade kutu...
Save a blade kutu…

Ben de bu gibi şeylere mümkün mertebe gerek ev içi ekonomi gerekse çevreye olan mesuliyetimden dolayı dikkat etmeye çalışıyorum. Bu yüzden araştırmalarımı sürdürürken nette bu ürüne rastladım. Save A Blade adıyla satılan ürünümüz aslında tam da biz kıllı (ben değil) Türk erkeklerine uygun bir ürün. Çünkü görevi her gün kullandığımız tıraş bıçaklarını bileyleyerek tekrar kullanılabilmesini sağlamak. Basit ama etkili bulduğum ürünlerin arasında ilk sıralara çıkabilecek bir ürün.

Damlaya damlaya göl olur…

Beacool | 20 April 2010 14:15

Liquid Soap Maker
Liquid Soap Maker

Eski zamanlarda her şey daha zordu. Bu yüzden her şeyin kıymeti vardı. Tüketim üzerine kurulmuş bu dönemde ekonomi dediğimiz kelimenin anlamını bazıları ne yazık ki çoktan unuttu. Ufak şeylerin birleşiminden büyük olguların oluşacağının bilincinde olanlar günümüzde bir yerlere gelirken, büyük bir kesim bundan bir haber yaşıyor…

İşte bu yüzden bende bugün bu haberi yapmak istedim. Kendisi ev ekonomisine damlaya damlaya göl getirecek ürünlerden biri. Yapılan araştırmalarda evde kullanılan likit sabunların sağlıklı ve kalıp sabunlarında hesaplı olmadığı ortaya çıkmış. Ürünümüz bu iki olguyu bir potada tabiri caizse resmen eritiyor.

bebegimin ilk yili 11-12 aylar

simsir tarak | 27 January 2010 13:44

bebeğimin ilk aylarını buradanokuyabilirsiniz.

11. Ayİşte korktuğum başıma geldi. Yardımcım, ben ve Emir, abisinin yatak örtüsünü değiştirirken şakalaşıp bebeklerin en sevdiği şey çarşaftan çadır yaparak Emir’le oynuyorduk. Tekrar işimize döndüğümüzde Emir kafasını abisinin masasının kenarına vurdu. Ve kaşı açıldı. Allahtan yardımcımız yanımızdaydı. Akan kana buzlu havluyla tampon yapar şekilde hastaneye gittik. Hastanede dikiş attılar, kafayı da tencere kapak şeklinde sararak bizi eve gönderdiler. Uykudan kalkınca o sargıyı başında tutmayacağı için eve gelirken hava geçiren bantlardan aldım. Tekrar pansuman yapıp bu bantlarla yapıştırdım. 7 gün sonra dikişlerimizi aldırdığımızda, korkularımın daha da artmasına rağmen kriz anında nasıl sakin kalabildiğimi ben de anlamamıştım.Bir çubuğa takılan renkli halkalar şimdi en favori oyuncağımız. Halkaları büyükten küçüğe dizebiliyor, sadece çubuğuna değil radyatör başlığına koltuk kenarlarına da takıyoruz. Halkaların renklerini tek tek söylüyorum fakat konuşma gelişmiyor. İşaret dilini kullanmaya başladı. Ya da kodluyor. Bizde bu kodları çözüyoruz.Televizyon kumandasına çok meraklı bizde kendimizinkini ona verip yeni aldık fakat bunun çalışmadığını fark ediyor. Yine bizimkinin peşine düşüyor o tarafa oyuncağını kaçırıyor. Sanki ona gidiyor gibi yapıp, kumandayı kapıp kaçıyor. Hem ağzına sokuyor hem televizyona tutuyor. Cep telefonları da aynı muameleyi görüyor.Tek eli ile her yerde ayakta durup diğer eli ile ortalığı karıştırabiliyor. Mama koltuğunda geniş nesneleri başının üstüne koyuyor “hadi siz bağırın” “ıh ıh” biz de hep bir ağızdan “Gevrek, gevrek var” diye bağırıyoruz evin dört bir yanından.İnşaat malzemeleri, temizlik malzemeleri yani sapı olup tutunabileceği, ayakta durup oynayabileceği materyallere çok meraklı. Ne bulursa ağzına götürme işi sınır tanımaz hale geldi, toprak taş, çamur… Her şey mutlaka ağza giriyor. Şunu bildiğim için rahatım solucan böcek gibi şeylerden tiksindiği için eline alamıyor dolayısıyla onlardan yediğini hiç görmedim. Kedi-köpek gibi hayvanları ben severim ancak elleyemem, tüyleri içimi ürpertir. Fakat Emir kedi-köpek ile ilgilendiğinde bu duygumu bastırıp onun ellemesine izin veriyorum. Eve geldiğimizde elini yüzünü sabunlamasını sağlıyorum.Diş çıkarma işi durdu hala 8 diş var boy 78 cm kilooo:14,5 bu gidiş gidiş değil.