bildirgec.org

aptallık hakkında tüm yazılar

anı

astral | 18 November 2009 14:11

Bir sabah kalktım. Buz gibi bir dünyaya kalktım. Kendi soğukluğumda yüzümü yıkadım, sabahın ayazını içime soludum. Giydim papuçlarımı, olmayacak bir sabaha uyandım. Uyandım. İçimde sürdürdüğüm kelimelerimle kendime sıcak bir öykü yazdım. Yüksek bir yere çıktım, en yüksek, sakladığım öykümü aşağılara bıraktım, dileklerim kabul olsun diye. Tuttuğum nefesimi bırakmadan usulca, kimse görmeden ağladım. Çocukluğumdaki aynı kızın gözlerine baktım aynada. İnandım ona. Çoktan beri topladığım güllerimi aldım elime. Bir sıcak tebessümün içimde bıraktığı matemin yolunu tutmak üzere yola çıktım. Kendi çıktığım yolda kendimi unuttum. Çoktan unutmuş bir ben vardım artık. Unutunca her şey değişti. Soğuk değişti, bulutlar değişti. Dedim ki, dileğim oldu. Oysa olan bendim, dilek de buydu. Ağlayan kız gözlerini sildi. Matemini duvara astı. Sustuğu anılarını albümlerden çıkardı. Valizin içine koydu. Bir bilet aldım uzak, uzak bir şehre. Dönüşsüz bir bilet yalnızca. Valizimi otobüse yerleştirdim. O uzak şehre yakınlaşırken valizim benden bir o kadar uzaklaştı. İçim temizlendi. Bu şehir temizlendi. Kar beyazı anılarım bana kaldı. Anılarımın matemi o yeni şehre…

Sevgi ne zaman biter?

darjeeling | 26 November 2007 10:29

Bir insanı sevmek nerede başlar, nerede biter?
Kaşını gözünü mü seversiniz? Cinsel organını mı? Sizi sevme tarzını mı? Ses tonunu mu? Huylarını mı?
Belki hepsi belki de içlerinden en absürd olanı yüzünden seversiniz.. Her ne olursa olsun, hepsi zamanla pekişip tamamlarlar birbirlerini.. Peki nerede biter? Bence karşı taraftaki kişinin kendine fazlaca olan özgüven bitirir sevgiyi. Neden mi? Eğer karşınızda sürekli biterse bitsin, benim hiçbir şeyden korkum yok, senden başka kimsemi yok, ben aranan kişiyim, ben ilişkide popüler olanım diyen birisi varsa ilişki bitmeye yüz tutar çünkü karşınızdaki kişi kaybetmekten korkmuyordur.. Kaybedecek bir şeyi olmayanlarda zaten bence en acınacak durumda olanlardır..
Bunları neden mi anlattım? Etrafımda bugünlerde ilişkisi böyle bir sürece girmiş bir çift var. Acıyorum onlara. En çok ta kendine güvenen tarafa…

Bi yeniden birlesme oykusu… I

drella | 19 July 2007 09:42

Insanoglunun deneyimden ders almamasi yuzunden basa gelir genelde.. Daha once niye ayrildiysan yine o yuzden ayrilacagini bisureligine unutursun, sanki simdi hersey cok farkli olacakmis gibi gelir. Hic biseyin degismedigini anlaman iki gun surer. Bir demiyorum, cunku birinci gun farkedecek vaktiniz olmaz, baska sorular vardir aklinizda, daha cok kendinizle mesgulsunuzdur. Ancak ikinci gun yine ayni adamla cikmaya basladiginizi farkedersiniz. Evet, tebrikler! Yine ayni yerde dikildiniz ve yine ayni tas basiniza dustu. Peki bu durumda ne yapilir?
Ben sahsen kactim, daha once ne bulmustum da bu sefer ne bulacaktim bilmiyorum. Fazla iyimserlik de denebilir buna. Olayin sacmaligini anlamam kisa surdu tabii. Peki bu durumda soru su, bi adam iki kere terkedilir mi?
Terkedilirse ne olur?

Denenmişi denemek aptallık mıdır..?

zionbq | 17 February 2007 22:35

Yeni bir kitap geçti elime.. Kişisel gelişim ile ilgili.. Okurken bi anda aklıma geldi.. Gerçekten denenmişi deneyerek mi yaşıyoruz, yoksa deneyerek denenmişlere mi ulaşıyoruz..

Aptallık denenmişi denemekte mi, yoksa denenmeden hüküm vermekte mi..

Sudan sebeple ölmek

odo | 17 January 2007 02:30

Bir varmış bir yokmuş. Özgürlükler ülkesi diye anılan bir memleket varmış. Günlerden bir gün bu memlekette bir yarışma düzenlenmiş. Yarışmanın amacı hiç tuvalete gitmeden en çok suyu içmekmiş. Yarış ilgi görmüş ve medyada yayınlanmış. Gel zaman git zaman derken bu yarışa girenlerden bir kadın su zehirlenmesinden ölmüş.