bildirgec.org

anlaşma hakkında tüm yazılar

Vodafone FreeZone’un yeni yüzü Athena oldu!

junya | 30 April 2012 15:00

Şebnem Ferah ile beraberliğine devam eden Vodafone FreeZone, geçtiğimiz aylarda Athena’ya Twitter üzerinden bir video yollayarak tweetleşmeye başlamıştı. Sonrasında gelişen olaylar ve yapılan anlaşma sayesinde Vodafone FreeZone, sosyal medya üzerinden etkileşime girerek Twitter üzerinden anlaşan ilk marka olarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca Athena “Özgürce Yaşa” şarkısının Athena versiyonu için de stüdyoya girecekmiş.

Mayıs ayında Şebnem Ferah ve Athena’yla FreeZone festivallerinde eğlenmek, Freezone’lular için gençliklerini #kutlamazamani diyen Vodafone FreeZone’un anlaşmasının detayları Twitter‘da!

Dile Yüklenen Mecaz Anlamlar

sudenayay | 22 December 2009 23:43

Dil deyince aklıma insanlar geliyor. Çünkü insanlar konuşarak, hayvanlar koklaşarak anlaşır…Dilin bir anladığımız şekilde olan iletişim anlamı vardır ; bir de mecaz anlamı denilen yüklenen daha doğrusu yüklenmek istenen anlamı vardır.

Mecaz anlamla kendi bulunduğu durumdan daha değişik bir anlama kavuşur.

Örnek verecek olursak renklerin dili diye bir terim vardır. Tabi ki rengin dili olmaz. Ama bu kelimeyle, renklerin bizde uyandırdığı intiba anlatılmaktadır. Siyah, matemi, beyaz saflığı vs…Bence asıl önemli olan anlatmak istediğimiz kelimeleri düzgün cümlelerde kullanıp, ne anlatmak istediğimizi karşı tarafa anlatmaktır. Bu şekilde karşımızdakiyle düzgün iletişim kurarız.

Tarayıcı “barışında” ilk adım Google’dan: Google Chrome Frame

AcharadSami | 01 October 2009 12:42

Tarayıcı Barışı
Tarayıcı Barışı

Bildiğiniz gibi 2003 yılında Netscape’in çekilmesi sonucu Microsoft, Internet Explorer’ın %93’lük rekor kullanım oranıyla tekel haline gelmişti. ancak bunu sağlarken o dönem içerisinde Internet Explorer 6’ya ürünü çıkardığı 2001 yılından bu yana tek bir çivi bile çakmaması yüzünden, öncülüğünü Mozilla’nın Firebird’ın (sonradan Firefox oldu) üstlendiği, sonrasında Opera Software’in geliştirilmiş Presto Layout Engine ve son olarak Google’ın, GNU Webkit temelli Chrome isimli tarayıcısını koymasıyla patlak veren, yeni standartlara uyumlu web tarayıcısı savaşı yeniden patlak vermişti.

Bu sefer savaşta saf kaybeden kısım Internet Explorer idi. Çünkü her ne kadar eklenti yapısı sistem bazlı da olsa ve XUL’in yetmediği yerlerde ActiveX hala çatır çatır işini yapsa da yeni getirilen CSS2, CSS3, HTML 5 gibi yeni standardlara uyum sağlayamıyordu.

Web Tasarımcılarının bir kısmı da, sonuçta IT sektöründe çalıştığını unutup, “Müzisyen mantığı ile” iş yaptığından, mootools, Jquery gibi kütüphaneler de “kendilerini kalıplara soktuğu için” pek kullanmak istemiyorlardı. Sonuçta herkes kendi bilgisini konuşturmak isteyince, standartlar arası yaşanan uyumsuzluk, özellikle çıkan tasarımların görüntülenmesinde ve yeniden konfigüre edilmesinde büyük külfetler çıkarıyordu. Ayrıca Internet Explorer’da eklentilerin özellikle “Araç çubuğu – toolbar” biçiminde sunulanların çoğununda Internet üzerinde reklamcılık ve istatistik tutan firmalara ait ürünler performansa olumsuz etkileri ve dışarı bilgi sızdırması da, tarayıcının kötü ünlenmesine sebebiyet vermişti.

vizyonumu gerçekleştirmeliyim bir an önce

astral | 27 October 2008 17:03

Yol devam ediyor. Soğuk bir kış günü her taraf. Ben hala altı yaşında küçük bir kız çocuğu… Karlarda yürüyemeyen, düşen; annesini özleyen, ağlayan… Yıllar geçti, artık çizgiler var yüzümde ama değişmeyen hala kendime yetmemem…

Soğuk kış dört yan… Yalnızlık yol alıyor bedenimde, tenimde..

Nerdeydim, ne’yim? Ne zaman ol’dum? Ne oldum? Geldiğim yer neresi? Gelinen bir yer var mı?

Yüzyıllardır buradaydım. Önceki enkarnemin izlerini temizlemeliyim, ayağıma takılanları. Çözmem lazım. Neden bu kadın hayatına kimseyi almaz, anlamı ne bunun?

Cesaretsizsin

BAYEMRE | 24 August 2008 11:30

Gölgende gezemem senin
Kendi gölgem var benim
Çiğnemem senin gölgeni
Sen de benimkini çiğneme
Sana teslim olmamı bekleme
Sen de bana teslim olma
Hür olmalı yürek
Zoraki kalmamalı yanında
Korkak kedi ruhun
Zarar veriyor sana da bana da
Cesaretin yokken
Sakın çıkma yoluma
Hep aynı şarkıları dinleyemem ben
Farklı sesleri de arar kulağım
Senden fazla cesaretim var
Sinerek yaşamayı üzerimde
Emanet elbise sayarım.
Benim gibi olmanı beklemiyorum
Olamayacaksın bunu da biliyorum
Olduğun gibi kabul etmeliyim seni
Bunu da ben yapamıyorum.
Farklı yıldızların etkisinde ruhumuz
Yükselenimiz bile farklı
Ortada buluşmaya da mangal yürek lazım
Ateşin sözmüş senin kömürün bile kalmamış
Hiç uğraştırma güzelim
Başka bahara bir daha deneyelim.

sony ps3 oyunlarına sanal reklam alacak!

pasacocugu | 13 July 2008 15:49


sanal reklam uygulamaları her geçen gün yaygınlaşıyor. artık secondlife’dagörmeye alıştığımız reklamları playstation 3 oyunlarında da göreceğiz!
sony konsol satışlarından zarar ettiğini açıkladı ve bu zararı oyun içine alacağı reklamlarla karşılamayı hatta bu yılı karda kapatmayı düşünüyor.
sony reklam almakta zorlanmayacağı için önce online oyunlara reklam alacak. bu iş için Double Fusion ve IGA Worldwide adlı reklam şirketleriyle anlaşma imzaladı. reklamlar japonya, avrupa ülkeleri ve amerika’da yayınlanacak. artık ps3 oyunlarında, reklam panoları, posterler gerçek reklamlarla dolacak, aklınıza gelebilecek her eşyada markayla karşlılaşma ihtimaliniz olacak.

kaynak