bildirgec.org

amatör hakkında tüm yazılar

FANLARINDAN FİLM YORUMLARI / SEVGİNİN EĞLENCELİ DİLİ

sahaf1976 | 10 August 2010 15:05

Sinema endüstrisinin geldiği noktayı tekrarlamanın bir anlamı yok. Sadece bu en yeni sanat dalının genç yaşına rağmen kendisinden önceki pek çok sanat türüne açık ara fark attığı da bir gerçek. Tabii bunda kolay tüketilir oluşu ve getirdiği kar marjının çok büyük payı var. En az bu ikisi kadar önemli bir özelliği de çok güçlü bir kitle iletişim silahı oluşu.

Günümüzde artık işgal edilecek bir ülkeye ABD ordusundan önce Hollywood’un girdiğini en apolitik gençlerimiz bile zikretmeye başladılar.

Etki gücü giderek artan sinema bir yandan 3D – 4D ve hatta interaktif filmlere, sanal gerçekliğin fırsatlarına doğru yelken açmışken izleyiciler de gelişen teknoloji sayesinde kendilerine bambaşka kulvarlar açmaya başladılar.

Star Wars Türk hayran web dizisi Rise of The Rebellion

HansLanda | 14 April 2010 13:19

Uzun yıllar önce duyurusu yapılan ama akibeti konusunda haber alınamayan türk star wars hayranlarının amatör fan film projesi Rise of The Rebellion hakkında yeni gelişmeler nihayet açıklandı. Daha önce 45-50 dakika civarında bir film olacağı söylenen proje kabuk değiştirerek bir web dizisi haline gelmiş. Mayıs ayında ilk bölümü yayınlanacak olan Rise of The Rebellion toplam 6 web bölümünden oluşacakmış. 6 – 10 dakika arasında değişecek olan bölümler aylık olarak yayınlanacakmış. Tamamı ingilizce olarak çekilen proje türkçe altyazılı versiyonuylada yayınlanacakmış.
Dizinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Bornova Bornova

supertramp35 | 23 October 2009 12:23

Bornova Bornova
Bornova Bornova

46.Uluslararası Altın portakal film festivalinde bu yıl adından ses getiren Bornova Bornova adlı film oldu. En iyi film de dahil olmak üzere 5 dalda ödüle layık görülen filmin çekimleri İzmirin çeşitli semtlerinde ve özellikle bornovada gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini İzmir doğumlu ve BAL mezunu olan İnan Temelkuran‘ın yaptığı filmin çekimleri bornovanın çeşitli semtlerinde ve bornova anadolu lisesinde gerçekleştirildi. Yönetmenin ikinci ciddi çalışması olan yapımda Öner Erkan, Kadir Çermik, Damla Sönmez gibi yetenekli oyuncular rol aldı. Biraz aksiyon biraz psikolojik bir film olan bornova bornova’da abi kardeş gibi büyüyen mahallenin iki delikanlısı askerden döner, işsizlik,arkadaşlık ve aşk gibi konularla uğraşırken birden olaylar farklı boyutlarda gelişir. Fantazi yazarak geçimini sağlayan bir doktora öğrencisininde arkadaşlara dahil olmasıyla işler farklı bir boyut kazanır. Küfürü biraz fazla olan ve sivri bir anlatımın olduğu film kısmen rahatsızlık verebilir. Filmde yaşanan olaylar bir gün içinde gerçekleşmektedir. Amatör yapım severlerin zevkle izleyeceği bir film olduğu söylenebilir.

Fragman ve detaylı bilgi

A-film

NICKoldNICK | 18 November 2008 12:17

http://a-films.blogspot.com/2008/11/video-transitions.html

Karaoke Çılgınlığına Kayıtsız Kalınamaz!

Culture Orange | 18 October 2008 18:25

Karaoke’nin ne olduğunu çoğumuz biliyoruz, tv de bir müzik kanalında sanatçı şarkısını söylerken sizde ona ayak uydurup daha önce ezberlediğiniz söleri mırıldanıyorsunuz. Kısaca böyle anlatılabilir.

karaoke yapmak
karaoke yapmak

Bir aralar Türkiye’de de furya olan bu eğlence yöntemi ile yarışmalar bile düzenlenmişti. Her ne kadar çok popüler olmasa da dünya bu eğlence yöntemi ile hala eğlenmekte ve buna kayıtsız kalamayan Myspace yememiş içmemiş bir şeyler yapmış.
Bakıyoruz…

amatör müzisyenlere tanıtım imkanı: reverbnation.com

feveran | 23 September 2008 07:43

Artık sanat dediğimiz şey anında paylaşılabilir hale geldi. Günümüzde grafik tasarımcıları, ses sanatçıları, film yapımcıları için pek çok içerik paylaşma sitesi var. Bu siteler çok yaygın olarak kullanılıyor. reverbnation.com adresinden ulaşabileceğiniz bu güzel sitede de özellikle amatör müzik yapanlar için pek çok faydalı müzik yayma, reklam yapma aracı var. Dinleyicilere ise yeni yapılan eserleri anında dinleme, indirme, paylaşma imkanı sunuluyor.

reverbnation.com/djfeveran admin menüsü
reverbnation.com/djfeveran admin menüsü

Kim Webmaster Kim Değil ?

ProMakale | 29 July 2008 18:38

Hızla gelişen internet teknolojisinin unsurlarından web git gide kullanılmaya arttıkça bir çok web sitesi ve tasarımcılar oluşmaya başladı. Bu tasarımcılar profesyonel-beginner ve amatör olarak ayrılmakta.

Tabiî ki genel tercih profesyonellerdir ve profesyonel tasarım da flash’ı kapsar. Beginner tasarımcılar da flash ya bilmiyordur ya da az biliyordur, bildiği türler html,php gibidir. Amatörler ise bu işe yeni başlamış bulunmakta olduklarından daha yeni yeni tasarıma el atmaktadırlar.

Fakat ne hikmetse her tasarım yapan kendini webmaster kabul emiştir. Özellikle amatörler bunu çok seviyor çünkü webmaster olduklarını düşünerek kendilerini avutuyorlar. Ama profesyonel kişiler webmaster nickinden çok tasarımcı veya site tasarlayıcısı ismini tercih ediyorlar çünkü bu isimler webmaster’a göre biraz daha hafif kalıyor ama webmaster adını rahatlıkla taşıyabilecek tasarımcılar da erdemlik gösterip kendilerine bu ismi nick olarak kullanmıyorlar. Peki soruyorum kim webmaster?? Profesyonel tasarımcı olup kendilerine webmaster demeyenler mi yoksa amatör 2 tasarım yapıp kendini tasarımcı sayan çakma webmasterlar mı ??

Korg Müzik Araçları

Makadakal | 16 June 2008 14:15

Amatör müzisyenlerin stüdyo maaliyetleri yüzünden sıkıntılar çekmektedir. Korg firması tarafından bu soruna karşı USB Midi araçlarıyla çözüm aramaktadır.

Bu çözüm için firmanın ürünlerinden “nanoSeries” adı ile piyasaya sürülecek yeni serisi 3 modelden oluşmaktadır.
nanoKEY’in 25 notalı, ivme duyarlı klavyesi bulunmaktadır.

Korg NanoKey

Ürün Fiyatı: £49