bildirgec.org

alışveriş sitesi hakkında tüm yazılar

Gumtree Bedava ilan Sitesi

aviation | 19 June 2012 16:46

Bilindigi gibi Ebay en büyük ilan sitesi ve alternatifleri de bayaa bir rağbet görmekte. Eğer bedava ilan vermek istiyorum ve aynı zamanda da pozitif sonuçlar almak istiyorum diyorsaniz Gumtree bu konuda işinize yarayacağa benziyor. Ayrıca mobile ve iphone uygulamalarına bakıp buradan indirmeniz de mümkün.

En Yaratıcı Alışveriş Siteleri

Pretium | 29 January 2011 15:39

Tasarımcılar göz alıcı tasarımlar yaparken aynı zamanda sitenin işlevsel olması için çok çaba harcıyorlar. Bu yazımda mükemmel tasarımlar ve yenilikçi tasarım tekniklerinin akıllıca kullanıldığı bir kaç tasarımdan bahsedeceğim. Eminim bu tasarımlarda ilham alabileceğiniz birkaç özellik bulacaksınız.

Heartbreaker Fashion

50’ler ve 60’ların kıyafetlerinden esinlenilerek yapılmış, pastel renkler ve retro çizimler kullanılan tasarımı ile Heartbreaker’ın tasarımı şirket vizyonunu çok iyi yansıtıyor. Noktalı ve çizgili kenarlıklar farklı nesneleri birbirinden nazik bir biçimde ayırıyor.

2009’un En ilginç Tv Şov Sayfaları

sehabe | 16 September 2009 12:03

Belki hergün yakından takip ettiğiniz yada izlediğiniz en ünlü tv show vitrinlerini bildirgec.org vitrinine taşımak istedim.Bilirisiniz tv programlarının web sayfaları büyük bir ziyaretçi trafiğine sebeb olur sizde takip ettiğiniz dizileri veya izleyemediğiniz dizilerin bölümlerini hatta hayranı olduğunuz ünlülerin fotoğraflarını dahi bulacağınız web sayfalarını sizinle paylaşmak istedim.Burda bulamadığınız yada görmediğiniz diğer programlarıda bakabilirsiniz.

Ülkemizdeki alışveriş sitelerinin hali

siriusbee | 14 September 2009 18:08

Şık tasarımlı alışveriş sitelerini görünce e-ticaretle webmaster seviyesinde uğraşan biri olarak aklıma takılan sorudan yola çıkarak, alışveriş siteleri ile haşır neşir olanlar için bir yazı yazmaya karar verdim.

Türkiye’de malesef alışveriş sitesi diyince tasarım ve işlevsellik olarak hepsi birbirinin kopyası olan yüzlerce site karşımıza çıkıyor. Bu noktada aklıma takılan soru şu: Bunu, kullanıcıların alışkanlığını değiştirmemek açısından kasıtlı olarak mı yapıyorlar?

CMS Karşılaştırması: WordPress mi, Joomla mı, Drupal mı?

siriusbee | 09 September 2009 17:18

Web 2.0 ile birlikte hayatımıza giren ve internet kullanma alışkanlığımızı değiştiren CMS (içerik yönetim sistemi)’in bugün onlarca çeşidi var. Wikipedia‘ya CMS yazdığınızda uzun bir liste ile karşılaşırsınız. Peki bu CMS’lerden en iyisi hangisi?

Bu soruyu cevaplamak için en ünlü 3 CMS olan Wordpress, Joomla ve Drupal’i teknik detaya girmeden genel kullanıcı bazında kıyaslamaya çalışacağım.

İşe bu 3 CMS’in en kullanışlı olanı yani Wordpress ile başlasam daha doğru olacaktır.

Wordpress
Ülkemizde de yaygınlaşan blog yazarlığı ile neredeyse herkesin bir blog sitesi (internet günlüğü) var. Muhtemelen siz de Wordpress‘in bir blog olarak kapasitesinin farkındasınızdır. Peki ya potansiyel bir içerik yönetim sistemi olarak kapasitesinin ne olduğunu biliyor musunuz?

Bidolu.com Tekrar Yayında

macrowins | 03 June 2008 09:13

eski adıyla bidolu.com
eski adıyla bidolu.com

bidolu.com
bidolu.com

Vakti zamanında Hepsiburada‘nın en büyük rakibi, pek çoğumuza ilk online alışveriş deneyimini yaşatan Bidolu.com (Bascuda.com) TMSF’ye devredildikten sonra kapatılmıştı.Şimdi güncellenmemiş içeriğiyle de olsa tekrar açılmış.Umarım yeniden hepsiburada’ya rakip olur da rekabetten biz karlı çıkarız.

ideefixe Beşinci Sanal Kitap Fuarı

Battlehammer | 30 November 2007 09:30

E-ticaret’in Türkiye’deki en başarılı uygulayıcılarından biri olan Ideefixe, her yıl düzenlediği Sanal Kitap fuarının beşincisi ile kullanıcılarına indirimli kitaplar sunmaya devam ediyor.

Reyonların arasında amaçsızca gezip saatler harcayabileceğiniz bir fuardaki kitap kokusunun yerini tutamasa da, sanal kitap fuarı, gercek bir fuara internet ortamında mümkün olduğu kadar yaklaşmaya çaba harcıyor.

Weblebi.com’dan kamera ödüllü yarışma

SCAR TISSUE | 24 October 2007 11:31

weblebi.com kısa film yarışması
weblebi.com kısa film yarışması

türk Alışveriş sitelerinden biri olan weblebi.com bir yarışma düzenliyor.
Weblebi.com Kısa Film Yarışması
nın ödülü ise Canon DC95 DVD Video Kamera

Son katılım tarihii 30.10.2007 Yarışmanın kuralları işe çok kolay. Weblebi.com’un çağrıştırdıklarını espirili bir şekilde anlatan, 120 saniyeyi geçmeyen Çektiğiniz kısa filmleri youtube ‘a yükleyip linkini [email protected] ‘a gönderiyorsunuz. Daha sonra en güzel video büyük ödülü kazanıyor.