bildirgec.org

akvaryum hakkında tüm yazılar

Dino ile Sualtı Dünyasını Keşfet

bluelake | 16 June 2011 12:23

Danino ürünlerinden çıkan sualtı karakterli magnetlerle birlikte Dino ile Sualtı Dünyasını Keşfet uygulamasına giren çocuklar önce sualtı dünyasını keşfediyor, sonra da kendi akvaryumlarını oluşturuyor.

Elindeki magneti web kamerasına gösteren çocukların akvaryumunda, magnetteki obje canlanıyor. Üstelik çocuklar kendi fotoğraflarını yerleştirdikleri denizaltı ile akvaryumda geziniyor; hatta bu denizaltını kamera karşısında kendi elleriyle yönetiyorlar.
Siteye üye olup akvaryumunda 30 sualtı objesini tamamlayan herkese Mıknatıslı Balık Tutma Oyunu ve gerçek bir akvaryum hediye!

Suyu dikkatli kullan yoksa balık ölür

iMania | 18 September 2010 16:06

Yan Lu’nun “Zavallı Küçük Balık” isimli lavabosunu kullandıkça yukarıdaki akvaryumdaki su da azalıyor ve balık adım adım ölmeye yaklaşıyor. Suyu boşuna harcamanın diğer canlıların yaşamlarını nasıl doğrudan etkilediğini göstermenin çok pratik bir yolu olmuş bu tasarım. Çalışma prensibi de kabaca şöyle:

USB akvaryum

sCoRPionTR | 17 September 2010 16:51

Daha önce de USB’den enerji alan birçok akvaryum çıkmıştı piyasaya fakat bunlar genelde oyuncak balıklar ile birlikte geliyordu. Bu yeni akvaryum ise gerçek balıklar için tasarlanmış.

Üstelik daha birçok işlevi de bulunuyor.

Akvaryumculukta Yeni Konsept Paludaryum

mudavim | 06 July 2010 18:35

Paludaryum nedir isterseniz önce ona bir bakalım. Paludaryum bir su kenarı taklididir. Paludaryumunuza göz gezdirdiğinizde kendinizi bir gölde, su kenarındaki bitkilere bakar gibi hissedersiniz.

Paludaryum Fotoğrafı
Paludaryum Fotoğrafı

Görsellikte sınır tanımayan tasarımlara imza atabilirsiniz. Su ve kara hayatının kesişme noktasının adıdır Paludaryum.

Tasarım yapılırken su kenarında bulunan elemanlar üzerine yoğunlaşılmıştır. Kayalar, kütükler, ağaç kökleri, bataklık bitkileri, sarmaşıklar paludaryumların vazgeçilmezlerindendir.

Suyu dökülüyor ama bitmiyor???

Beacool | 26 January 2010 16:40

Bu akvaryumun suyu dökülüyor ama bitmiyor???

Japon balıklarının kaderi midir bilinmez en çok fanusta yaşatılan balık türü onlardır. Bir balık için bile yeteri kadar konforlu olmayan bu kürede yaşamlarını kah ısıtıcının eksikliğinden kah filtresizlikten olduğundan çok daha kısa sürede tamamlarlar.
Şimdiki zamazingomuzda yine böyle bir fanus. Ama işin güzel tarafı hem görselliği hem de bu canlılara gereken ısı ve temizliğin sağlanması için gereken her şeye sahip. Sürekli su kaybetmesine rağmen!

Kurulum
Kurulum

Hayvan severler hemen ayaklanmasın lütfen bu üründe hiçbir canlıya zarar verilip işkence edilmiyor. Bu sadece optik bir yanılsama. İç içe geçmiş iki adet fanusun arasındaki motor ve su yardımıyla uygulanan bu yanılsama görünüm olarak çok tatmin edici. Kırmızı ve mavi ledlerle ısısının ölçülebildiği bu üründe ledler ayrıca görselliğe katkıda bulunuyor. Ekstra bir motor ve filtre yardımı ile de filtreme yapan Flowarium diğer temizlik işlevini ise magnetik bir cam temizleyici ile yerine getiriyor. Ondokuz litrelik kapasitesiyle sekiz balığa kadar ev sahipliği yapabiliyor. İçeriğinde fırınlanmış ve cilalı seramik altlık, yapma balık ve bitki, balık ağı ve temizleme fırçası bulunan bu zamazingo elektrikle çalışıyor.
Boyutları 33×30 ağırlığı ise 6 kilo olan ürüne 130$ fiyatla bu adresten sahip olabilir, zavallı japon balıklarının fanus kaderlerinin değişimine yardımcı olabilirsiniz…

Pu’su’

aRRoGaNTe HoMbRe | 16 November 2009 12:05

Yine o deli eden su sesi. Kafamın tam ortasına düşüyordu sanki ve bir süre sonra gerçekten dayanılmaz oluyordu. Müziğin sesini yükseltip duymamaya çalıştım, olmadı. Benimle alay ediyordu. ‘ Şıp, şıp, şıp. Benden kaçış yok. Şıp, şıp, şıp. Beynini deleceğim senin. Şıp, şıp, şıp.’ Contayı defalarca kez değiştirmeme rağmen nasıl bu kadar kısa sürede eski performansına dönebildiğine anlam veremiyordum. Lavabonun içindeki kirli tavanın yerini değiştirdim. Su damlasının düştüğü noktaya bulaşık süngerini koydum. Sonuç tatmin ediciydi, gülümsedim. Arkamdan tehditkar bir şekilde bağırdı. ‘Seni pislik. Emin ol geri döneceğim. Hem de daha kuvvetli bir şekilde.’ Sesi zihnimde bir süre yankılandı ve kayboldu. Artık rahattım.

Mutfak ve oturma grubunu ayıran ve odanın tam ortasına koyduğum akvaryumun etrafında bir tur attım. Balıklarım onlar için aldığım küçük hediyelerle bayağı ilgiliydiler. Biri hazine sandığının içine girip çıkıyor, diğer ikisi mavi renkli taşların arasında birbirlerini kovalıyorlardı. Bir süre onları seyrettim. Daha sonra kitabımı aldım ve kanepeye sırtüstü bir atlayış yaptım. Ayağım kanepenin hemen yakınındaki sehpaya çarptı. Sehpanın üzerindeki, parmak izleriyle dolu su bardağı ve bir arkadaşımın yıllar önce hediye etmiş olduğu acayip şekilli vazo devrilip düştü. Vazonun şekli o kadar garipti ki, düşmesine çok da şaşırmadım. Esas şaşırtıcı olan o şekle sahip bir vazonun düşmeden durabiliyor olmasıydı. Bardağın dibinde kalan birkaç damla ise parke zemine aktı. Biraz doğrulup mutfak tezgahına doğru baktığımda, bana bakıp pis pis sırıttığını gördüm. ‘Biz her yerdeyiz.’ diye bağırdı. Uzanıp havlu peçeteyi aldım, zemini sildim ve ona tekrar gülümsedim.

Turkuazoo – İstanbul’un Su Altı Dünyası

nugenca | 22 October 2009 11:40

Turkuazoo
Turkuazoo

Sonunda bizim de dev akvayumlarımız var.. Turkuazoo 22 Ekim perşembe günü kapılarını açıyor.. Turkuazoo da 80 metrelik su tünellerinde 270 derecelik bir acı ile deniz canlılarını görmek mümkün olucak..

Turkuazoo
Turkuazoo

Adresnalin bağımlıları için de köpekbalıklar ile yüzmek mümkün olacak. Ayrıca çocuklar için de değişik eğitim programları mevcut

Ziyaret saatleri şöyle
Hafta içi: 10.00-18.00
Haftasonu ve Tatil : 10.00-20.00

Denizyıldızı’nın Ahı

lagos | 24 August 2009 20:36

öncelikle empati temelli, “onun için farketti” mesajlı, kişisel gelişim kitaplarından dersanelere kadar düşen, klişe denizyıldızı hikayesi anlatmayacağımı belirtmek isterim.

17 yaşındayım. iskenderun‘a bağlı arsuz adlı tatil beldesindeyim. -bu şirin belde veya kasaba aynı zamanda memleketim olur.- denizin berraklığına dayanamayarak maske, şnorkel, palet üçlüsünü kaptığım gibi kendi dünyama dalıyorum. insanlardan uzaklaştıkça zihnimi farklı düşünceler kaplıyor, sadece ben varmışım gibi dünyada. ve bu karadaki yalnız kalmalara benzemiyor; odana kapanmak, bir ormanda yalnız olmak ya da hayalet bir kasabada insanlardan uzak olmak, hiçbirinin alakası bile yok. çünkü suyun altında sürekli duyduğun tek şey kendi nefes alış verişlerindir. ve orada dünyanın merkezi sensin..

Türkiyenin En Büyük Akvaryumu

mehmetbastug94 | 23 August 2009 12:00

Gelecek ay İstanbul’un Bayrampaşa semtinde açılacak olan Türkiye’nin en büyük akvaryumu için son hazırlıklar tamamlanıyor.

Tam 10.000 balık türüne ev sahipliği yapacak olan akvaryum için toplam 4 milyon m3 tatlı su, 6 milyon m3 ise Marmara denizinden sağlanan deniz suyu. Toplamda 91 adet köpek balığının da yer alacağı akvaryum için kısa bir süre beklemeniz gerekmekte.

Kaynak: Bayrampaşa Akvaryum Evi

Qulio: Deniz meleği akvaryumu

konami | 15 August 2009 13:07

Deniz melekleri güzellikleriyle olduğu kadar doğal kutupsal ortamlarıyla tanınan hayvanlardır. Sonuç olarak pahalı ekipmanlar olmadan onları evde beslemek çok zordur. Qulio, deniz meleklerini doğal ortamlarındaymış gibi canlı tutabilen ve üremelerine yardımcı olabilen bir ev akvaryumudur.

Qulio ile deniz meleklerine bakmak kolaydır. 7 değişik renkte ortam ışıklandırması bulunmaktadır. Doğayı teknolojiyle birleştiren dinlendirici bir akvaryum olduğu söylenebilir. İlgili videoya buradanulaşabilirsiniz.

• Renk: Beyaz/Gümüş ya da Siyah/Gümüş
• İdeal iç ortam sıcaklık ayarı: 28 ℃ sabit
• Güç: 100V 50/60Hz
• Güç Tüketimi: 42W – 72W
• Soğutma Kontrolü
• Boyutlar: 23x30x26cm
• Ağırlık: 4.2kg
• Su kapasitesi: 1.1 litre
• Sıcaklık: 3 ℃ Sabit
• Taze su kullanır
• Işıklandırma: 7 farklı led ortam ışığı
• Anormal sıcaklık için alarm
• Talimatlar: Japonca
• Deniz meleği dahil değildir (akvaryumcunuza sorunuz)