bildirgec.org

bilgisayar hakkında tüm yazılar

Alien Ware Oyun için Yaratılmış

gulbin ayvalik | 25 June 2012 15:03

Amerikan bilgisayar firması Dell ile bağlantılıdır.Yüksek performanslı bilgisayarlar üretmektedir. Bu bilgisayarları tercih eden kullanıcıların genel amacı bilgisayarın güçlü donanımı sayesinde kusursuz bir oyun zevki vermesidir

Kasanın İçi
Kasanın İçi

Bilgisayarın Örnek Sistem Özellikleri :
ntel® Core™ i7 processors
16GB 1600Mhz Quad Channel memory*
1.25GB GDDR5 NVIDIA® GeForce® GTX 690 Ti video card*
2TB RAID 1+0 performance hard drive
High-performance CPU liquid cooling unit
Optional Alienware ALX chassis with active venting

Kasa Rengi Ayarlama Menüsü
Kasa Rengi Ayarlama Menüsü

bölüm değişikliği hakkında

TorosU | 19 June 2012 16:38

Ben Bilgisayar Mühendisliği’ni kazandım ama aklım hep Yazılım Mühendisliği’ndeydi, acaba kazandıktan sonra bölüm değişikliğini hangi üniversitede yapabiliyoruz?

Türkiye’de Yazılımcı Olmak

Master Hacker | 30 June 2011 14:22

bu siteye yeni üye oldum ve yazacağım yazının tutulması ondan da öte
yayımlanması kolay olmayacak belki de hiç yayımlanmayacak. -ki o zaman sözüm
yöneticilere- burada sizlere bir lise öğrencisi olarak türkiye’nin bilgisayar çağına
nekadar ayak uydurduğunu -ya da uydurabildiğini desek daha doğru olur- bir öğrenci
ağzı ve anlayışı ile anlatmak istiyorum.

türkiye bundan 15 – 20 sene önce bilgisayarı hollywood filimlerinden gördüğü kadarı
ile yorumluyabiliyordu. yani söylemek istediğim bilgisayarın nasıl çalıştığını, yazılımın yazı yazmak dışında başka ne anlamlara geldiğini bilen çok az kişi vardı -belkide hiç- o sıralarda “batı”dakiler bilgisayarı geliştirip, yeni programlar
yazarken “doğu”dakiler yeni çıkan atari̇ denen şeyin ne olduğu ile henüz tanışmışlardı. kimse işleyişi ile ilgilenmiyor onunla sadece “skor” yapma yarışına giriyorlardı. belki de üreten olup çok yorulmaktan kaçıp, tüketen olarak çok eğlenmeyi
tercih ediyorlardı. batı ise bundan nasıl para kazancağını düşünüp duruyor ve bunun için bizi müşteri tutuyordu -hala, öyle değil mi?-.

Bilgisayarınızın cinsiyetini öğrenin :)

serhatgokhan | 11 June 2011 14:32

Bilgisayarınızın bayan mı yoksa erkek mi olduğunu çok kısa bir işlemle öğrenebilirsiniz.

Asus
Asus

Adım 1
Yeni bir Metin Belgesi açın.

Adım 2
Aşağıda yazanları içine kopyalayıp yapıştırın: createobject(“sapi.spvoice”).speak”i love you”

Günlük Radyasyonunuzu Aldınız mı?

M7478A | 16 May 2011 09:13

GÜNLÜK RADYASYONUNUZU ALDINIZ MI?
Kanser vakaları çoğaldı. Biliyor musunuz, her yıl ülkemizde 155.000 kişi kansere yakalanıyor. Sadece ülkemizde mi? Hayır… Teknolojinin geliştiği her yerde tablo aynı. Çevremiz radyasyon yayan cihazlarla dolu. Yaşadığımız hava, çalıştığımız ortam, teknoloji sebebiyle eskiye nazaran daha çok radyasyon içeriyor.

Günlük çay içer gibi düzenli olarak radyasyon alıyoruz. Mesela bugün günlük radyasyonunuzu aldınız mı? Aldığımız kesin de ne kadar aldığımızı bilemem.

En Güzel Bahçe

witamin | 06 May 2011 09:16

Doğuş Çay düzenlediği bir yarışmayla 1.111 hediye dağıtıyor.Yarışmaya katılıp bu sitede en güzel bahçeyi tasarlayan 1 kişiyi Avrupa turu bekliyor.Diğer tasarımcılardan ilk 10 kişiye casper notebook,ilk 100 kişiye çaydanlık,ilk 1000 kişiye Doğuş Çay paketi hediye. 28 Şubat 2011 tarihinde başlamış olan yarışma 31 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek.

Bilgisayar Alabilmek…

furQan81 | 20 April 2011 21:13

Merhaba,

Bu yazı da sizlere bilgisayar alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım. Bilgisayar alırken ilk olarak yapmamız gereken kendimize bir liste hazırlamak olacaktır. Bu listede bilgisayarı ne amaçla aldığımız, ne gibi programlarla çalışacağımız, evde mi yoksa ofis veya okul gibi ortamlarda mı çalışacağımız gibi bilgileri toplamalıyız.

Bir sonraki aşama, hazırladığımız listedeki maddelere uygun donanım birimlerini belirlemek. Mesela evde, oyun, müzik dinlemek gibi küçük işler için kullanacağımız bir bilgisayar alacak iseniz burada nispeten daha düşük donanım birimlerini tercih edebilirsiniz. Eğer yüksek grafik gücü gerektiren programlarla çalışacak ya da ağır oyunlar oynayacaksanız ekran kartı ve işlemcisi kuvvetli bir bilgisayar tercih edebilirsiniz. Bu konu ile ilgili hazırladığınız liste ile birlikte bir ilgiliye danışabilir ya da internetten faydalanabilirsiniz.

laptopda hangi marka iyidir

erdozan | 06 April 2011 19:17

Notebook mu almak istiyorsunuz, o zaman tam yerindesiniz. Öncelikle Notebook alırken asla marka kıyaslaması yapmayın. Notebooklarda kullanılan donanımsal parçaların yüzde 90 ı çin malıdır. Ve hepsi hemen hemen aynı firmalarla çalışır. Örneğin anakart üzerinde ki chipleri gözden geçirelim. Mesela Toshiba marka notebook’un anakart üzerindeki chipler; ekran kartı: nvidia dır. Vestel Notebook anakartının üzerinde ki chipde nvidia dır. Yani anakart üzerinde ki chiplerin hepsi birebir aynıdır. Bu verdiğim örnek en basit örnek. Kullandıkları Lcd’ler ve HardDickler de genelde aynıdır. İşlemcileri söylememe gerek bile yok. İntel veya Amd işlemci kullanılmaktadır.

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

Katlanabilen Laptoplar Gerçekçi mi.

thomasguven | 01 April 2011 10:58

Notebook ve tablet bilgisayarlar halihazırda oldukça hoş kullanım imkanı sunuyorlar,

laptop rollup
laptop rollup

Ancak Alman bilgisayar firması Orkin Design yuvarlanabilen ultra taşınabilir bir notebook sunuyor. RollTop olarak nitelendirilen bu konsept esnek OLED(Organik LED (Işık yayan diyot) “Organic Light Emitting Diode) ve dokunmatik ekran özelliklerini taşıyor. Bu sayede silindir şekilli laptop bilgisayar katlanabilir özellikli oluyor.