bildirgec.org

yorumlar

pHx-hafif | 01 April 2003 10:56

Aslında uzun ve çok yönlü tartışılması gereken bir konu ancak fazla ilgi gösterilmedi nedense. İlla tahrik edici bir ahkam mı lazım ?

Belki de artık “Hürriyet” başlığı altında çıkan hiç bir yazının ya da haberin insanların gözünde değeri kalmadı bu sitede, bunu ulaştıran isim Çölaşan bile olsa !

Kaynak ne olursa olsun, sonuçta geldiğimiz nokta tek bir cümleyle özetlenecek kadar acıklı hale geldi : “Girmek istediğimiz Avrupa Birliği burası işte ! ”

pinkfloyd | 01 April 2003 11:05

…Bu konular üzerine ahkâm kesmemeye özen gösteriyorum.. Ama buna kesecek bir ahkâmım var.. Şimdi iki açıdan düşünmek istiyorum.. Birincisi olaylar bize karşı olduğu için dikkatimizi çekiyor, sinirleniyoruz belki de.. Ama şunu da düşünelim.. Aynı AB’den Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı onlarca, yüzlerce, binlerce şarkı yapılıyor.. Ama Amerika yine Amerika oluyor.. Suçu kimde aramak lazım.. Brüksel’de mi, Türkiye’de mi, ABD’de mi, Demokrasi’de mi, Özgürlük’te mi, İnsan Hakları’nda mı, Sistem’de mi? Karar veremedim ben.. Her ne kadar objektif bakmak çok zor olsa da…

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

yorumsuz

enemy | 12 June 2002 17:25

aslinda surf tahtasinada girilebilecek bir haber ama msnbc tarafindan oldukca guzel yorumlandigi icin buraya yazma gereksinimi duydum. konu 2. yasam bicimi olarak adlandirilan ve herkesin katildigi sohbet odalari. aslinda tam olarak konu bu degil. konu sohbet odalarindan sonra bulusmalarda yasanan (olasi) cinayetler. nelere dikkat edilmeli, realite ile sanal arasi mesafe nasil koyulmali gibi konulara deginip, ailelerin yapabileceklerini (videolar ile birlikte) ele almislar. fbi, cia gibi kuruluslarin bu konular uzerindeki aciklamalari, bilgili insanlarin tavsiyeleri gibi yazilarda konu cercevesinde yeraliyor.( 1 | 2 | 3 | 4 ) gozatilmasi gereken siteler arasinda verilebilir.

(aileler ile yapilan tv showlarini, roportajlari izlemenizi ozellikle tavsiye edebilirim)

yazan : bob sullivan
yazi : surasi

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.