bildirgec.org

snout

11 yıl önce üye olmuş, 9 yazı yazmış. 97 yorum yazmış.

Kurmaca Yazın

snout | 08 March 2007 20:27

Kurmaca yazınlarda öğretmek, eleştirmek ve mesaj kaygısı taşımaktan çok daha öte sanat eseri oluşturmak, özgürleştirmek, felsefi bir yol çizmek, keşfetmeyi sağlamak, yakalamak amaç olarak algılanabilir. Bir sanat eseri yalnızca akılla değil, duygularla ve bedenle de anlaşılabilir. Aslında sanatın kendisi ruhun, bedenin ve düşüncenin algılarını anlatmak için kullanılan bir dildir. Öykü anlatmak, kısacası bu sistem, kim olduğumuzu sorma ve söyleme yoluyla içinde yaşadığımız toplumları bir arada tutmamızı sağlar ve bir bireyin kim olduğunu, yaşamın ondan neler isteyebileceğini ve bu isteklere nasıl karşılık verebileceğini keşfetmek için kullanabileceği en iyi araçlardan birisidir.

Formula 1’in Yeni Kuralları

snout | 24 March 2003 09:55

Formula 1 dünyanın önde gelen yarış sporlarından biri, hatta en önde gideni diyebiliriz. Fakat son dönemde gerek Ferrari‘nin takımlar sıralamasında gerekse Michael Schumacher‘in pilotlar sıralamasında formula 1’in adeta microsoft‘u haline gelmeleri seyir zevki acısından igrenc bir tablo olusturuyordu.

Bunlara bir de ferrari’nin takım emirleri ile para sıkıntısı ceken ve nihayetinde son bulan Arrows ve Prost takımları da eklenince afedersiniz olayın moku çıktı. E haliyle buyuk paralar dönen bu pazarda pararları döndürenler de baskıyı artırdı tabi.

yazık verilen emeğe

snout | 23 November 2002 21:06

Neden büyük bir kesim boyband denilen genelde 5 tane delikanlıdan oluşan bu müzik gruplarını sevmez anlamıyorum. Tamam liseli hatta ortaokullu kızları kendine hedef seçip bir yere varmak istiyor olabilirler.

Ama bazıları var ki yaptıkları müzik (kendileri yapmıyor olsalar bile seslendirdikleri şarkılar) önyargıyla yaklaşılmadığı zaman dinlenesi ve çok hoş şarkılar.

Acaba diyorum kendileri de mi söylediklerinden bihaber. Çok hoş şarkılar “al sana bi 5 salak daha” ya da “ulan yeni bi boyband daha mı?” laflarıyla örtüştürülüp zamanın hışmına terkediliyor.Aslında bütün bu yazı bilgisayar başında oturup deli gibi kodlarla ugraşırken “westlife” ın “my love” ve ardından “backstreet boys” un “as long as you love me” şarkılarının winamp’ta calmasından kaynaklandı. Harbiden güzel şarkılar be!