—- WordPress ve Temelleri —-
Bu bölüm bazı resmi kaynaklar, tema geliştirmek için birkaç kaynak ve bazı genel makaleleri içerir.WordPress KurulumuDetaylı olarak wordpress’in nasıl kurabilirim sorusunun yanıtlarını bulacaksınz.WordPress Destek Forumları
Wordpress ile iligili sorularınızı sorabileceğiniz bir form. Muhtemelen sizden önce aynı sorunu yaşayan başka biri aynı soruyu sormuştur, bu yüzden küçük bir aramayla başka kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.Eklenti DiziniBlogunuzu daha güçlü bir hale getirmenizi sağlayacak eklentilere ulaşabileceğiniz resmi bir kaynak.WP QuestionsBu site yardım almak ve yardım etmek için muhteşem bir kaynak. Ayrıca sorulara yanıt vererek de para kazanabiliyorsunuz.

Gigging into WordPress (Kitap)Chris Coyier ve Jeff Starr tarafından yazılan wordpress geliştiriciler için yazılan en güzel kitap diyebiliriz. İsterseniz kitapın pdf versiyonunu da temin edebiliyorsunuz.

How to Be a Rockstar WordPress Designer (Kitap)Profesyonel olarak WordPress tema geliştirme sürecini anlatan pdf formatında güzel bir kitap. Kitap sizi WordPress’in Rock Starı yapacağını vaad ediyor.

WordPress Geliştiriciler için 10 İpucuWordPress geliştirmeye yeni başlayanlar için Mike Smith tarafından hazırlanmış iyi bir makale.CMS olarak WordPressWordPress’i nasıl içerik yönetim sistemi (CMS) olarak kullanabilirsiniz ve Wordpres ile bir site nasıl hazırlanır sorularının yanıtlarını bulabileceğniz bir makale.—- Tema Geliştirme Dersleri —-
nasıl bir wordpress teması geliştirebilirsiniz? Adım adım bu sorunun yanıtını arayan makalelerden oluşuyor.WordPress Tema GeliştirmeBir temanın nasıl geliştirildiğini adım adım anlatan bir seri ve bu seriyi tüm kaynak dosyaları ve görüntülü dersleri ile birlikte indirebiliyorsunuz.

WordPress Teması Nasıl Yapabilirsiniz
Part: 1, 2, 3a, 3bTasarım ve örnek bir tema hazırlamayı 4 adımda anlatan bir yazı dizisi.

Gelişmiş Tema Hazırlama Dersleri
11 bölümden oluşan derinlemesine bir tema hazırlama sürecini anlatan dersler.

Ayrıca bakınız;
# Web Tasarımcı ve Geliştiriciler için En İyi Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar# Flash Geliştiriciler için 10 Harika Flash Framework# En İyi 5 Online Resim Düzenleme Aracı# Birbirinden Kullanışlı Modal Window (İletişim Penceresi) Eklentileri# Twitter’da Arkadaşlarınızı Nasıl Bulabilirsiniz?