bildirgec.org

wordpress theme hakkında tüm yazılar

Responsy WP – Premium WordPress Theme

silver530 | 06 August 2012 11:42

Bu yazımda sizlere bir tane premium portfolio wordpress teması tanıtacağım. temamızın adı responsy ve themeforest da satılıyor. fiyatı ilk bakışta çok gibi gelebilir ancak theme yi incelediğimiz de çok sayıda özelleştirme özelliğinin olması dikkat çekiyor.

Portfolio kategorisinde sunulan bu ürün kişisel web sitesi kurmak isteyenler için sade ve şık bir tasarıma sahip. ayrıca responsive tasarım denilen mobil cihazlara uygun şekilde tasarlanmış. bunun işlevselliğini incelemek için tema nın demo sitesine cep telefonuzdan girebilirsiniz.

Theme nin kendine özel settings sayfasına baktığımız da çok sayı seçenek karşımıza çıkıyor. responsy wp demo

Content Sliderslı 30 Bedava WordPress Teması

guttsay | 17 January 2011 18:48

Content sliders (content:içerik, slider:kaydırıcı) günden güne wordpress temalarında popülerleşiyor. Görüntüleri kullanarak içerikleri en iyi şekilde sergilemek ve blogunuza güzel bir görünüm vermek için harika bir yol.

Eğer bir haber blogunuz varsa en yeni haberleri blogunuzda resimlerle birlikte göstermek için content sliders mükemmel bir seçim. Sizin için en güzel 30 adet content sliders’lı wordpress temalarını derledik. Hepsi birbirinden güzel ve bedava.

1. Atlantis

WordPress Geliştiriciler için Muhteşem Kaynaklar

marfan46 | 31 August 2010 16:55

—- Wordpress ve Temelleri —-

Bu bölüm bazı resmi kaynaklar, tema geliştirmek için birkaç kaynak ve bazı genel makaleleri içerir.

Wordpress Kurulumu
Detaylı olarak wordpress’in nasıl kurabilirim sorusunun yanıtlarını bulacaksınz.

Wordpress Destek Forumları

Wordpress ile iligili sorularınızı sorabileceğiniz bir form. Muhtemelen sizden önce aynı sorunu yaşayan başka biri aynı soruyu sormuştur, bu yüzden küçük bir aramayla başka kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Eklenti Dizini

Blogunuzu daha güçlü bir hale getirmenizi sağlayacak eklentilere ulaşabileceğiniz resmi bir kaynak.

WP Questions

Bu site yardım almak ve yardım etmek için muhteşem bir kaynak. Ayrıca sorulara yanıt vererek de para kazanabiliyorsunuz.


Gigging into Wordpress (Kitap)

Chris Coyier ve Jeff Starr tarafından yazılan wordpress geliştiriciler için yazılan en güzel kitap diyebiliriz. İsterseniz kitapın pdf versiyonunu da temin edebiliyorsunuz.

How to Be a Rockstar WordPress Designer (Kitap)
Profesyonel olarak Wordpress tema geliştirme sürecini anlatan pdf formatında güzel bir kitap. Kitap sizi Wordpress’in Rock Starı yapacağını vaad ediyor.


Wordpress Geliştiriciler için 10 İpucu

Wordpress geliştirmeye yeni başlayanlar için Mike Smith tarafından hazırlanmış iyi bir makale.

CMS olarak Wordpress

Wordpress’i nasıl içerik yönetim sistemi (CMS) olarak kullanabilirsiniz ve Wordpres ile bir site nasıl hazırlanır sorularının yanıtlarını bulabileceğniz bir makale.

WordPress Tema Geliştirme Süreci

admin | 28 July 2010 12:48

En son bilgiler doğrultusunda bir wordpress teması nasıl geliştirilir, nelere dikkat edilir, adım adım neler yapılması gerekir bunlara göz atalım.

İşlem Basamakları;

1. Şablonu Planlama
İşlemin ilk ve en önemli basamağıdır. Hazırlamayı düşündüğümüz temayı zihnimizde veya kağıt üzerinde planladığımız süreci kapsar. Bu basamağın iyi planlanması planlı çalışmamızı sağlar, daha sonraki basamaklarda tekrar geriye dönmek zornunda kalmayız be böylelikle zamandan kar etmiş oluruz.

10 Minimalist WordPress Teması

angelsdemos | 16 July 2010 18:29

Minimalist temalı içerikler genellikle karmaşıklıktan uzak, fazla renkli olmayan ve sade yapıdadır.Bu sadece tasarımlar son günlerde karmaşık örgülü ve birçok etken bulunan içeriklere göre oldukça yaygınlaşmakta.Aşağıda ücretsiz olarak bulunan wordpress temalarını indirebilir, herhangi bir şekilde değiştirebilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz.Muhteşem 10 Minimalist Wordpress Teması ;

Un.complicated

Minimalist temalı WordPress Temaları

angelsdemos | 20 May 2010 09:49

minimalist tasarımlar kısaca sade tasarımlar olarak tanımlanabilir.Birçok renk ve karmaşıklığın dışına çıkılarak hazırlanan bu tasarımlar oldukça sade ve renksizdirler.Wordpress kullanıcılarınında hatırı sayılır bir kısmı minimalist wordpress temalarını kullanmaktalar. Aşağıdaki ücretsiz wordpress temalarını kullanabilir veya farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. İşte Muhteşem Minimalist temalı Wordpress Temaları;

Modern Clix

Grunge Tarzı WordPress Temaları

angelsdemos | 01 May 2010 10:20

Grunge, 90’lı yıllarda ortaya çıkmış bir akımdır. Büyük ölçüde müzik akımı olarak çıksada diğer tüm akımlar gibi farklı etkileride olmuştur. Tasarımı ve web tasarımıda etkileyen grunge, günümüzde oldukça popülerdir.Aşağıdaki grunge (grungy) wordpress temalarını kullanabileceğiniz gibi farklı değişikliklerde yapabilirsiniz. İşte ücretsiz Grunge wordpress temaları;

SoulVision

CoolRetro

10 adet ücretsiz ve kaliteli wordpress teması

siriusbee | 23 April 2010 19:52

Her 2 internet kullanıcısından 1’inin wordpress sahibi olduğunu düşündüğümüzde wordpress temalarının önemi bir kez daha anlaşılıyor. Bu nedenle wordpress tema paylaşımına bir yenisini ekliyorum.

Bu kaynakta oyun sitesi, e-magazin, kişisel blog, kurumsal site gibi her tarzda tema ihtiyacını karşılayabilecek birbirinden kaliteli wordpress temaları bulunuyor.

Arşivinize katın, belki bir gün işinize yarayabilir.

Marahan

DesignPile