bildirgec.org

wordpress tema hakkında tüm yazılar

Responsy WP – Premium WordPress Theme

silver530 | 06 August 2012 11:42

Bu yazımda sizlere bir tane premium portfolio wordpress teması tanıtacağım. temamızın adı responsy ve themeforest da satılıyor. fiyatı ilk bakışta çok gibi gelebilir ancak theme yi incelediğimiz de çok sayıda özelleştirme özelliğinin olması dikkat çekiyor.

Portfolio kategorisinde sunulan bu ürün kişisel web sitesi kurmak isteyenler için sade ve şık bir tasarıma sahip. ayrıca responsive tasarım denilen mobil cihazlara uygun şekilde tasarlanmış. bunun işlevselliğini incelemek için tema nın demo sitesine cep telefonuzdan girebilirsiniz.

Theme nin kendine özel settings sayfasına baktığımız da çok sayı seçenek karşımıza çıkıyor. responsy wp demo

Türk Tasarımcılardan Kurumsal WordPress Temaları

feverinlove | 04 July 2011 11:07

Wordpress, kuşkusuz en iyi içerik yönetim yazılımlarından biri ve gün geçtikçe daha büyük kitleye hizmet ediyor. Son zamanlarda ise en çok firmaların dikkatini çekmiş durumda çünkü Wordpress ile çok kaliteli kurumsal tasarımlar oluşturmak çok kolay. İşte sizin için seçtiğimiz tasarımlardan bazıları:

1. Verse

<-- buradan kes -->
2. Subtle

Content Sliderslı 30 Bedava WordPress Teması

guttsay | 17 January 2011 18:48

Content sliders (content:içerik, slider:kaydırıcı) günden güne wordpress temalarında popülerleşiyor. Görüntüleri kullanarak içerikleri en iyi şekilde sergilemek ve blogunuza güzel bir görünüm vermek için harika bir yol.

Eğer bir haber blogunuz varsa en yeni haberleri blogunuzda resimlerle birlikte göstermek için content sliders mükemmel bir seçim. Sizin için en güzel 30 adet content sliders’lı wordpress temalarını derledik. Hepsi birbirinden güzel ve bedava.

1. Atlantis

Yeni ve ücretsiz WordPress temaları

siriusbee | 07 December 2010 21:02

wordpress en çok kullanılan CMS ve blog sistemi olmaya devam ededursun, bununla birlikte her gün onlarca güzel temanın ücretsiz yayınlanması da cabası.

Hal böyle olunca zaman zaman yeni temaları bir araya getirip yayınlamak da wp kullanıcıları için faydalı bir arşiv oluşturuyor.

Son zamanlarda yayınlanan 15+ ücretsiz ve yeni wordpress temasını bir araya getirdim. Hem CMS hem de blog olarak kullanabileceğiniz temalar bulunuyor. Aşağıda temalardan bazılarını görebilirsiniz. Tamamını ücretsiz indirmek içinse yazının en altındaki kaynak linkini kullanabilirsiniz.

En Yeni ve Sıradışı WordPress Temaları

marfan46 | 27 September 2010 14:51

Blog dediğin wordpress gibi olur…

Blog denilince ilk akla gelen blog platformu wordpress için birbirinden güzel temalar mevcut ama bu temaları görmedi isenizi güzel tema gördüm demeden önce biraz düşünseniz iyi edersiniz. Şunu da belirtelim ki bu temalara sahip olmak için küçük bir ücret ödemeniz gerekiyor.

İşte birbirinden harika ve yeni 8 wordpress teması.

1. Iridium
Harika tasarımı ile ön plana çıkan iridium teması Rocket Theme tarafından hazırlanmış güzel bir wordpress 3.0 teması.

2. Emporium
Eğer çok şık bir e-ticaret teması arıyorsanız bu tema tam size göre.

3. Photon
Eğer bir tasarımcı, model ya da fotoğrafçıysanız ve portfolionuzu sergileyebileceğiniz bir tema arıyorsanız bu tema tam size göre… Oldukça çekici bir tema.

WordPress hakkında Türkçe yazılar ve ücretsiz temalar

siriusbee | 23 September 2010 15:26

Dünyanın açık ara en ünlü içerik yönetim sistemi olan wordpress‘in neden bu kadar büyüdüğünü herhalde yeniden belirtmemize gerek yok. Ancak Wordpress, kurulumu ve düzenlenmesi bakımından kullanıcı dostu olsa da düzenli bakım ve güvenlik açısından bir takım çalışmalar gerektiren bir sistem.

Konuyla ilgili zaman zaman yazdığım makaleleri bir araya getirdim ve hem Wordpress kullanıcılarının hem de geliştiricilerinin gözardı etmemesi gereken bir kaynak oluşturdum. Bu kaynakta wordpress güvenliği için yapmanız gereken ayarlar, dikkat etmeniz gereken noktalar ve ipuçları, kullanabileceğiniz eklentiler ve ücretsiz temalar yer alıyor.