Herhalde insanlığın en çok kullandığı ama teknolojik olarak en az gelişen sektörü giyim sektörüdür. Bilinen ilk insanlardan beri bir şeyleri giyiniyoruz. Hatta bunu saplantı yapıp moda haline getiriyoruz ama genellemek gerekirse birkaç parça bezi evirip çevirip değişik şekillerde yıllar sonra tekrar moda yapıyoruz..

Birileri de benim gibi düşünüyor olmalı ki her gün üstümüzde taşıdığımız bu bezlerden daha çok verim istemiş ve daha yararlı hale getirmişler. Ürettikleri icada Detectair diyorlar. Bu kıyafet bulunduğunuz ortamlardaki hava kirliliğini ölçerek sizi görsel ve titreşimsel olarak uyaran bir yapıya sahip. Bu durumda hangi ortamda en az zaman geçirmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Eğer kaçabilecek gibi değilseniz dizayndaki poşu benzeri zımbırtıyı burnunuzun üstüne çekerek az bir koruma sağlayabiliyormuşsunuz.

Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki artık üreticiler dokunulmamış sektörlere el atmaya başladılar. Bu da güzel bir örneği. Bu gibi ürünler artarsa modayı gerçekten yakından takip etmemiz gerekecek…Kaynak