En popüler resim yükleme sitesi ImageShack, benim yeni çıktı diye düşündüğüm (ama çıkalı bayağı olmuş olan) masaüstü resim yükleme aparatını duyurmuş. İnternete sık resim yükleyenler için oldukça kullanışlı ve sade. Özellikle aynı anda birden çok resim yükleyebilme özelliği programı çekici kılıyor.Hemen bir göz atalım.

imageshack
imageshack

#1 Siteye üyeliğiniz var ise oturum açabilir, böylelikle yüklemiş olduğunuz resimlerinize veya videonuza kolayca ulaşabilirsiniz.#2 Programın en güzel özelliği diyebilirim. Sürükle bırak tekniği ile arzu ettiğiniz kadar imajı veya videoyu programa atabilirsiniz.#3 İstiyorsanız imajınızın boy ayarlarıyla oynayabilirsiniz.#4 Yüklediğiniz imajı ya da videoyu herkesin göreceği ya da göremeyeceği şekilde ayarlayabilirsiniz.#5 Yükleyeceğimiz imaja ya da video’ya tag ekleyebiliyoruz. Tag ekleyeceğimiz öğeye tıklayarak ya da birden çok öğeye ekleyeceksek ctrl tuşuna basılı tutarak seçmek istediklerimizi seçim ekleyebiliyoruz.
#6 Batch Tags, yükleyecek olduğunuz bütün imaj veya videonuza aynı etiketi eklemek istiyorsanız işinizi görecektir.#7 Ve Upload :)Yükleme işlemimiz bitince alttaki ekran çıkıyor. İmageshack kullanıcılarının aşikar olduğu bir görüntü…İmajınızı ya da videonuzu nerede ne şekilde kullanacak isek yanında butona (copy to clipboard) tıklayarak kolayca linki kopyalamış oluyoruz.

imageshack
imageshack

Bu yararlı programı buradan ya da mac versiyonu için buradan indirebilirsiniz.Ayrıca program değil bu işlemi eklentiyle halletmek istiyorum diyorsanız bu, şu ve şu eklentileri kullanabilirsiniz.