Dünyaca ünlü sosyal paylaşım platformu Facebook‘u günümüzde birçok kişi kullanıyor. Hayatımızı paylaşabileceğimiz bir platform halini alan Facebook’tan bizi kim silmiş ya da kim engellemiş bilmiyoruz. Unfriend Finder isimli küçük uygulama bu sorunumuzu çözüyor.

Bir Greasemonkey uygulaması olan Unfriend Finder’i Firefox, Chrome, Safari ve Opera üzerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak dağıtılan Unfriend Finder‘in Türkçe dahil 45 dil desteği bulunmakta. Ayrıca birçok farklı dil çevirisi sürüyor. Unfriend Finder yüklendikten sonra Facebook sayfanıza ufak eklentiler getirerek size yardımcı oluyor.

Unfriend Finder‘i herhangi bir tarayıcı üzerine kurmak için öncelikle Greasemonkey benzeri bir uygulamanın tarayıcınızda kurulu olması lazım. Greasemonkey’i kurduktan sonra Unfriend Finder’i kurun ve Facebook sayfanıza girdiğinizde sayfayı yeniden yükleyin. Bu küçük işlemden sonra Unfriend Finder, Facebook’taki kişi listenizi takibe alacak ve herhangi bir kişi sizi sildiği taktirde anında size haber verecek. Firefox dışındaki diğer tarayıcılarda nasıl kurulacağına ise buradan bakabilirsiniz.

Unfriend Finder, uygulamasını buradan indirebilir, Türkçe dil desteğine ise buradan ulaşabilirsiniz. Greasemonkey’i ise Firefox için buradan indirebilir diğer tarayıcılar için kurulumun nasıl yapılacağını ise buradan öğrenebilirsiniz.Ayrıca Bakınız :
* Google Chrome için Greasemonkey Uygulamaları* En Beğenilen Google Chrome Eklentileri* Chrome’un En Popüler Eklentileri* Gelişmiş Sohbet Uygulaması: Arrowchat* Youtube’dan Zaman Makinesi* Web Tasarımcılar için Bookmarklet’ler* Popüler Photoshop Dersleri – Eylül 2010* Efekt Sevenler için: jQuery Panel Gallery* Popüler illustrator Dersleri – Ekim 2010angelsdemos: Blog | FriendFeed | Twitter | Email | RSSKaynak : unfriendfinder