Teknoloji ve tasarımda mobil iletişimin dünya devi LG Electronics geçtiğimiz ay Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2009‘da tanıttığı dünyanın ilk şeffaf tasarımlı telefonu olan LG-GD900‘ün çok şık ve göz kamaştırıcı tasarımıyla herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Ancak telefonun teknolojik özellikleri hakkında fazla tüyo vermemişti. LG Electronics, nihayet geçtiğimiz hafta Las Vegasta düzenlenen CTIA Wireless 2009‘da GD900‘ü görücüye çıkardı.

Telefon 13,4 mm kalınlığında. 3 inç genişliğinde bir ekrana sahip. Şık ve parlak gümüş gövdesi göz kamaştırıyor. Açıldığında hafif bir ışıkla parıldayan yarı saydam cam klavyesi, telefonu diğer ürünlerden ayırıyor. Ayrıca bu ürün için özel tasarlanan bluetooth kulaklık da beraberin de verilecekmiş.

Ürünün teknik özellikleri de tasarımı kadar muhteşem. Telefon 7.2 Mbps HSDPA yüksek hızda bağlantı özelliğine sahip. 3 inç’lik, 640*480 çözünürlüğündeki multi-touch dokunmatik ekranında LG’nin yeni S-Class arayüzü kullanılmış. Ayrıca yarı saydam klavyesi de ekranında olduğu gibi multi-touch dokunmatik özellikte ve bir touchpad’den 2 kat daha hassas.Yani parmaklarınızı ister ekran üzerinde, ister klavyede gezdirerek menüde dolaşabiliyor, resimleri iki parmağınızla büyültüp küçültebiliyor ve el yazısı tanıma özelliği sayesinde mesaj yazabiliyorsunuz. Hatta parmağınızla bir “M” harfi çizdiğinizde hemen müzik çalar açılıyor. Telefonda hareket algılama özelliği de mevcut.

Henüz fiyatı açıklanmayan LG-GD900‘ün önümüzdeki ay satışa sunulması bekleniyor.
GD900’ü daha yakından tanımak istiyorsanız bu videoyu mutlaka izleyin.