little big soldier
little big soldier

Daha önce The Underdog Knight filmlerinin yönetmenliğini yapan Sheng Ding tarafıından çekilen ve Jackie Chan ile Rongguang Yu‘nun başrollerini paylaştığı bu filmde eski Jackie Chan filmlerine nazaran önemli yeniliklerin geldiğini söyleyebiliriz. Film 10 şubat 2010’da ABD’de vizyona girdiği tarihte büyük bir ilgiyle karşılandı ve birgün sonra Hong Kong’ta Jackie Chan’in kariyerini önemli ölçüde etkileyen izlenme oranını yakaladı.Hikaye kurgusu ve senaryosu da Jackie Chan‘e ait olan filmde komedi unsurları ve karete teknikleri adeta ilginç bir şekilde yoğurulmuş durumda. Jackie Chan’in filmlerini yakından takip eden biriyseniz daha önce yapılan filmlerden kesinlikle önde olduğunu anlayacaksınız.
Sempatik ve rahat tavırları ile filmin içine sürüklenebiliyorsunuz. Yine herzamanki gibi dublör kullanmayan Jackie Chan’in bu filmde de hırpalandığını düşünmeden edemiyor insan.

little big soldier
little big soldier

Film, eski Çin’de eyaletler arası savaşı konu alıyor. Eski bir asker olan Chan(Jackie Chan) bir savaş alanında askerlerden kalan kalıntıları toplarken (daha doğrusu yağmalarken), kardeşi tarafından pusuya düşürülen bir generali yaralı haliyle esir alır. Kendi hesapları ve basit köylü kurnazlığıyla general karşılığında, ödül almak üzere yola koyulur. Ancak bu, o kadar kolay bir yolculuk olmayacaktır.