Zamansız giden bir efsane o ! Hiç beklenmedik bir anda , o güzel sesine bizi hasret bırakarak , arkasında milyonları ağlatarak giden bir efsane ” Kazım KoyuncuKaradeniz müziği ile Rock’ n Roll karışımı yaratarak, yeni bir tarzı ortaya koymuştu. Karadenizlilerdışında birçok kişiye karadeniz müziğini dinletmeyi başarmış bir efsane.Kazım Koyuncu, erken yaşında akciğer kanseri sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Hala dün gibi gözlerimin önünde o haberi tv ‘ den izleyişim. Karadenize her zaman yağmur yağar ama bu sefer göz yaşı yağmıştı. Bir yaz günüydü bize veda ettiğinde.25 Haziran 2005 ‘ de bize şarkılarını bırakarak gitti bu dünyadan.

Sadece bedenen bizi terk etti hala hala ve hala şarkıları milyonlar tarafından dinlenmekte ve dinlenmeyede devam edilecektir.Yaşama olan sevinci , çevreye olan duyarlılığıyla bilinirdi. Hatta karadeniz sahil yolununyapılmasınada karşıydı ama gitti o güzel sahil karşı duramadı ne kadar uğraşsa da.“Şarkılarla Geçtim Aranızdan”

Kendi ağzından söylediği bu söz anlatıyor bize onun müziğe olan sevgisini, insana olan sevgisini.Şarkılarını dilimden yıllardır düşürmedim , düşürmicemde. Hatta onu yazarkende yine onun şarkılarını dinliyorum.Okumak için İstanbul ‘ a geldiğinde müzikle daha ilgili olmaya başlamış. Okuduğu okul olan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden siyasi olaylar dolayısıyla atılmış. 1992 yılında profesyonel müzik hayatına başlamış.Kaynak