1 – adhood: 86 binden fazla yayıncısı bulunmaktadır. kendilerinin geliştirdiği reklam modelleri ve yöntemleri vardır. reklamverenler ve yayıncılar için adserver adını verdikleri güçlü bir altyapısı vardır. internet reklamcılığında toolbarsite reklam modelini geliştirmişlerdir. siteye özgü kategori bazlı reklamlıcık yapılır. adhood, turkticaret.net’in bir parçasıdır. istanbul merkezlidir.

adhood
adhood

2 – adtech: 100 binden fazla web sitesi ile çalışmaktadır ve günlük 100 milyondan fazla reklam gösterimi gerçekleştirmektedir.özellikleri:
cpa: sitenizdeki reklamlara tıklayarak reklama giden kullanıcının üye olması veya alışveriş yapması durumunda size belirlenen miktarın ödenmesi.
cpc: her bir tıklama için ödeme yapılmasıdır.

adtech
adtech

3 – adnet: adtext, adpop ve adbanner modelleri tıklama başına ödemenin yapıldığı sistemleri vardır.adtext: reklamlar tıklama adedi üzerinden açık artırma ile ücretlendirlir.
adpop ve adbanner: tıklama adedi üzerinden sabit ücretlendirilir.
reklamların 4 farklı çeşit kullanımı vardır:
a – metin
b – görsel + metin
c – flash
d – video

adnet
adnet

4 – adpartner: mynet.com’un reklam servisidir. site içeriğine uygun olarak adklik üyesi reklamveren ve reklam ajanslarının verdiği reklamların gösterilmesini sağlayan sistemdir. tıklama başına para kazandıran bir sistemdir.

adpartner
adpartner

5 – reklamstore: minimum işlem maliyetleri ile maksimum faydaya ulaşılabilecek reklam platformlarından biridir. çok sayıda reklam seçeneği vardır. yayıncılar reklam alanları için talep ettikeleri fiyatları belirleyebilirler. ödeme konusunda güvenlik amacıyla, kredi karıtyla yapılan ödemelerden sonra sunucudan kart bilgileri silinir.

reklamstore
reklamstore

6 – adsense: google’nin reklam servisidir. dünya da en çok kullanılan servistir. adwords ile verilen reklamların yayınlanmasını yapan sistemdir. gmail hesabınızla giriş yapabilirsiniz. içerikle alakalı reklamlar görüntüleyerek gelir elde etmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. geçerli tıklamalar veya gösterimlerden kazanç elde edebilrsiniz. ayrıca, özel bir arama motorunu sitenize kolaylıkla ekleyerek arama sonucu sayfalarındaki reklamlardan da kazanç elde edebilirsiniz.

adsense
adsense

popüler yazılarım:
* masaüstünüzü internete taşımaya ne dersiniz?* en iyi 10 medya oynatıcı* 7 püf nokta ile hitinizi artırın* evinizden tv kanalı kurun