mehmet turgut
mehmet turgut

öncelikle başlığa bakıp da konuyla ilgili hiçbir fikri olmayanlar için bir ön bilgi vermek istiyorum. başlığı, tanıtmak istediğim kişinin ismi olarak seçtim; çünkü o kişi bir marka.mehmet turgut!
kimdir bu adam?”Mehmet Turgut 21 Temmuz 1977 yılında Ankara’da doğdu.İsmini aldığı Dedesi Mehmet Turgut’un mesleği olan fotoğrafçılık, kaderini belirleyecekti.Uzun yıllar teorik fotoğrafçılık, baskı teknikleri, boyama, kara kalem ve fotoğraf işleme üzerine çalışmalar yaptı.İlerleyen zaman içerisinde kendisini Kurgusal Fotoğraflar üretmeye ve çekmeye adadı.”kendi sitesine şuanda ulaşılamadığı için bu bilgileri adına kurulmuş olan facebook fanlarından bir tanesinden aldım.mehmet turgut yerli yabancı bir çok ünlü, şarkıcı, grup, manken vs. ile çalışmış ve ortaya “türkiye’nin en büyük fotoğrafcısı benim” der gibi eserler çıkarmış. mehmet turgut’u türkiye’de fotoğrafla ilgilenipte tanımamak büyük bir eksik, çalışmalarını bilmemek büyük kayıp. ben kendisini dünyadaki sayılı fotoğrafçılardan biri olarak görüyorum.mehmet turgut’un elinden çıkan bazı ablüm çalışmaları;hayko cepkin

ogün sanlısoy

teoman

çilekeş

cem adrian

Apocalyptica

derggi‘nin kendisiyle yaptığı bir ropörtaj,kendisinin deviantart sayfası ve fotokritik sayfası ndan fotoğraflarına ulaşabilir, hayran kalabilirsiniz. ayrıca facebook marifetiyle oluşan fanlarına katılmak hiç de uzak değil. eğer benim gibi fotoğraf merakınız varsa mehmet turgut sizin için tam bir abi, örnek alınacak bir üstat, bir öğretmen..