bildirgec.org

marconi

11 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 256 yorum yazmış.

hayat çok güzel

marconi | 14 June 2010 18:14

Zamanın ne kadar hızla akıp gittiğine bakıyorum. Çocukken ya da gençlik yıllarımda kurduğum hayallerin bir kısmı ve nerdeyse çoğu gerçekleşmiş çok şükür. Hala hayallerim var herkes gibi. Aslında akranlarımda en zor gördüğüm şey hayal kurmak. Ununu eleyip eleğini bir türlü asmaya razı gelmeyen gönlüm elenecek bir şeyler çıkar umudunda.

Çoluğu çocuğu evlendirmiş torun torba sahibi olmuş yalnızlığı da bir yere kadar sindirmiş bir kadın olarak beni en çok zorlayan şey romatizma. Bacak ağrılarımda olmasa daha mutlu olurdum sanki. Yalnızlık hem iyi hem kötü. Aman sende başında koca derdi yok hiç olmazsa diyenler akşamları herkes bir köşeye çekildiğinde duvarlarla konuşmanın nasıl bir şey olduğunu henüz pek bilmeyenler.

evli, mutlu, çocuklu

marconi | 29 May 2010 17:13

Televizyon programları arasında gündüz kuşağını tamamen dolduran evlendirme proğramları hakkında çok şey yazıldı, söylendi. Emekli ve nerdeyse tüm gününü evde tv. izleyerek geçiren biri olarak bu proğramların aslında hayatımıza olumlu yanları olduğunu düşünmeye başladım.

Karşılaştırmalarda Demet Akalın’ın son dönem popüler şarkısı çalınıyor ve paravan açılıyor. Evli, çocuklu, mutlu…

Pek çoğumuzun böyle bir ideali ve hayali yoktur belki de. Ancak evlenmek için gelenlerin doğal olarak arzusu bu yönde.
Çoğu birbirinden güzel ve genç kadınlar boy gösteriyor sık sık. İçlerinde iki üniversite mezunu olan bile var. Ortak payda aynı. Hepsi evlenip mutlu olmak istiyor.

yaş günü

marconi | 05 April 2010 14:24

Penceremin önüne yeşeren dalını gözüme sokarcasına uzatan zerdali ağacına gülümsüyorum. Bir hüneri olmalı insanın hayatta. Övüneceği bir şeyler yapmış olmalı. Şu ağaç bile işte bahar geldi yenilendim diye bağırıyor. Otlar kayaları bile delen enzimleriyle kaldırım taşlarının arasından uzatıyor başını.

Canım bir şey yazmak istemiyor aslında. Ya da en suskun demleri ömrümün. Bu gün doğum günümdü. Bankalar dışında kimse hatırlamadı. Oysa bir zaman karşı komşumun elleriyle yapıp getirdiği muzlu pudingden imal berbat pastayı bile özledim bugün.