bildirgec.org

emotionnnnn

11 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 66 yorum yazmış.

BİR ÇUKUR VE BİR UÇKURUN HİKAYESİ

emotionnnnn | 16 May 2008 14:25

Bendeki anılarını arşivleyen, sendeki duyguları perçinleyen bir çukurum ben sadece senin için.
İçine girdiğinde zevk veren, sıcak, samimi, bildiğin, tanıdığın bir çukur.
Girerken yaşadığı heyecanı, çıkarken elveda ya teslim eden senle, girerken aldığı hazzı, çıkarken hüzünle dolduran bir çukurun ilişkisi bizimkisi.
Sana gözyaşlarını temsil eden ıslaklığıyla veda eden bir çukur. Kurumasıyla da veda vaktinin geldiğini anlayan ve bunu gerçeklik sanan, bir garip çukur.
Kazdığın, ardından sızdığın ama kalıcı olmaktan korktuğun, senden sonra doldurulamayan karanlık bir çukur.
Boşluğunu hasretle doldurmuş ve buna hayretle alışmış bir çukur ve bir sıradan uçkur hikâyesi bizimkisi…

yıllar,yollar,zorlar bitiremez bu aşkı.Ben istemedikçe…

emotionnnnn | 16 May 2008 14:05

Dün gece uzun zaman sonra ilk kez gördüm Sen’i. Ve ne kadar uzun olduğunu daha iyi anladım, verdiğimiz aranın. Meğer ne uzun zaman ama ne kısa bir mesafeymiş aramıza giren. Bir adım ötendeymişim meğer. Bir adım ötemdeymişsin Sen de. Hiç ilerleyememişim beni son bıraktığın yerden ve kalakaldığım o halden.
Yine sana dokunmak istedim konuşurken. Gözlerinin içine bakmak istedim ve belki de Sen’in de içini benimki gibi yakmak… Dinlemek istedim bensizken yaptığın, yaşadığın her küçük ayrıntıyı. Anlatmak da istedim sensizliğimde Sen’i arayarak yaşadığım tüm yanılgıları, yalan aşklarımı, benim bile inandığım o sahte duygularımı ve bunu her fark ettiğimdeki kaygılarımı.

Senden sonra da sarhoş oldum ben…

emotionnnnn | 21 April 2008 21:34

Senden sonra da sarhoş oldum ben
Hem de defalarca ..
Ama senİnleyken ki gibi değil
Hiçbirşey seninle olduğu gibi değil yaa.
İçmek,gülmek, uyumak ve uyanmak.
Her ne kadar hayal olsalar da …

Şimdi her şey daha gerçekçi …Tam da istediğin gibi ….
Sarhoş olduğumda bile ….
Okuduklarım,yazdıklarım,söylediklerim,söyleyemediklerim hatta,,,
Her şeyi ama her şeyi ifade edebilirim artık rakamlarla..
Aşkı bile ..

Sevinmelimiyim şimdi ben buna ? gurur mu duymalıyım kendimle?
Sen gurur duy , bunu bile yaptırabildiysen bana…

SEVGİLİDEN KOCA YARATMA YÖNTEMLERİ

emotionnnnn | 14 April 2008 13:22

• Tüm sevdiklerini sen de sevmelisin.Özellikle de arkadaşlarını .. Onun vakit geçirmekten hoşlandığı herkesle sen de gerekirse ayrı bile buluş. Asla onları yerme ve onu onlarla aranda bir tercihe zorlama.
• Gizemli ol.Ara sıra kısa süreli soru işaretleri oluştur.Ama çok uzatmadan bu soruların cevaplarını da ver.Açık ve net ol ama bir yanın her zaman esrarengiz kalsın.
• Kendine güven ama kibirli olma. Sen iyisin ama unutma ki o senden daha da iyi. Bunu bil ve bildiğini ara sıra ona da bildir.
• Onunla yarışma, rekabet etme. Mesela tavla oyna ama asla genel ortalamadaki yenme oranının çok yükselmesine izin verme.

KEŞKE SEN DE SEVSEN BENİ,BENİM GİBİ

emotionnnnn | 10 April 2008 13:53

Keşke sevebilseydin sen de beni …
Benim gibi..

Duyabilseydin bu haykırışımı keşke,
Gözlerine baktığımda hissettiklerimi, sesini duyduğumda içimdeki o ürpertiyi
Hep yanımda olmanı istememi, hasretimi, özlemimi
İçimdekileri, aklımdakileri, her şeyi ama herşeyi
Keşke bilebilseydin …..

Keşke sen de kulak kesilsen her benim adım geçtiğinde ..
Bi kitapta ,bir dost dilinde ya da cümlede..
Keşke sen de her şeyi benimle yapmak istesen ,,keşke!
Sinemaya gitmeyi , bilardo oynamayı,futbol izlemeyi bile..
Kahkahalarla gülsek keşke, hıçkırarak ağlasak gerekirse…
Haber izlesek birlikte, gazete okusak
Yürüsek öylesine….
Sen de bana anlatmak istesen her başına geleni,
Hasta anneni , zor işini,taksi şoförünü,hatta eski sevgilini..
Bekleseydin keşke sen de benim gibi geleceğin günleri ,saatleri..

MANTIKLI MISINIZ DUYGUSAL MI??

emotionnnnn | 03 April 2008 11:36

Siz mantıklı biri misiniz yoksa duygusal mı?
Birini seçin..Ama lütfen birini…
Çünkü hani öyleymiş ya ; kimi insan mantığıyla hareket edermiş de , kimisi duygularıyla ..
Olur mu hiç ya !! Ben düşündüm de yok öyle bişey..Bu insanları ayırmaz ki olayları ayırır..Hani bazı olaylar vardır mantıklı düşünürsün , bazısı vardır duygusal davranırsın.

Mesela siz hiç iş teklifini duygusal değerlendiren birini gördünüz mü ? ‘’Firma sahibi öyle güzel bakıyordu ki hayır diyemedim,üç kuruşa eşek gibi çalışıcam şimdi mecburen’’ diyen ya da işyeri çiçeklerle bezenmiş ve çok romantik bi atmosfer var diye orda çalışan birini.Ve ya düşünsenize ‘’5 liralık malı zararına sana 3 liraya veriyorum çünkü duygularım beni yanıltmıyorsa sen iyi birisin’’ Yok ya!! 2 liraya alıyor olmayasın sen onu .
Olmaz yani en duygusal adam bile işine mantıksal bakar bi kere . Ya da mantıklı biri de aşık olduğunda duygusallaşır. Böyledir bu işin matematiği…

SEVGİLİLERİNİ İDEALİZE MİKSERİNDEN GEÇİREN KADIN

emotionnnnn | 02 April 2008 13:14

Bu gün size her zaman anlatmak istediğim ama ukalalık diye yorumlanmasından ürküp (ay ne ürkek, ne cici bi kızdır bu dedirtebildim mi ki acaba) anlatamadığım ama içimde kalmasını istemediğimden hazır ‘’kim ne derse desin canım’’ diyebildiğim bi platformdayken yazmaya karar verdiğim bi konudan bahsedeceğim.
Başlığımda şu;
Ben sevgililerini denYO’luktan alıp antonYO yapabilen sonra da Salma Hayek’lere teslim eden bi kızım… Nasıl mı? Şöyle izah edeyim;

Oldubitti kendine güvensizlikten midir nedir annemin deyimiyle şöyle ‘’yanıma yakışır’’ bi sevgilim olmamıştır. Zaten çoğunlukla da ben seçmemişimdir onları.(Şimdi düşününce bunun da altında kendinde güvensizlik yattığını anlıyorum)
Hep benden hoşlanan birilerinin yaptığı kurlardan etkilenmiş ve bişii hissetmeye başlamışımdır.(bunu söyledim,söyledim geçenlerde o tarifsiz platoniğe tutuldum da gördüm anamın gününü..)
Neyse diyeceğim o ki , sevgililerim her ne kadar bana hoş gelseler de genelde olabildiğince vasat sınıfından olmuşlardır.Evet ‘zeka ilk kriterim’ der dururum ama şimdi geriye baktığımda anlıyorum ki aynı zamanda da son kriterimmiş.Ben başka bişii aramıyormuşum galiba sevgililerimde..
Öyle olmasa üniversitedeki o büyük aşkıma, en azından o gün ‘ok’ demezdim. O beyaz üzerine mavi kocaman yapraklı bermuda shortuyla krem rengi çizgili klasik gömleğini ve ayaklarına da kösele ayakkabısını giyip yurt çıkışına geldiği gün.

KADINLAR DA ANLAMAZ BU KARI MİLLETİNİ

emotionnnnn | 01 April 2008 17:13

Madem yazıyorum önceliği hemcinslerime vereyim dedim..Hani hep derler ya kadınları anlamak zor diye onu çürüteyim,aslında ne kadar da anlaşılır olduğumuzu falan yaziim.

Ama ne kadar taraflı baksam da olmadı çürütemedim.Doğru çünkü.Anlaşılmazız biz…Kadınlar da anlamaz yani kadın milletini.Hepsi bi çeşittir çünkü bunların.. Belli olmaz nerde ne yapacakları ..

Kimi özgür olmak ister,kontrol altında tutulmamak,sınırlandırılmamak…’’sahibim değil ya,sevgilim o’’ der böylesi .. Gece yatar sabah kalkar,giyinir çıkar..Gün içinde bi alo bile demez sevgilisine ,beklemez de .. Nasılsa sevgilisidir ya,görür bi ara yine….

SANA DAVUL OLMAZ BU, SAZ GELECEK BİLİYORUM…

emotionnnnn | 01 April 2008 01:52

Bu güne kadar hakkında bu tür bişi yazacağım aklımın ucuna bile gelmeyen DOSTLUK!!!
Evet yazmayı aklımdan geçirmediğim ama aslında aklımdan ve hayatımdan asla çıkarmadığım …
Fakat şimdi yazıyorum..Neden mi? Çünkü ilk kez buna gerek duyuyorum..Çünkü İlk kez bir dostumu tehdit etmek zorunda kaldım bensiz kalmakla..Ve ilk kez bi dostum bunu bile anlayamadı…Ne kadar ciddi olduğumu ve daha da ötesi sebebini bile ..

çareBiz miyiz??

emotionnnnn | 29 March 2008 14:00

Her zaman bir çare vardır.Yeter ki cesaretin olsun ..
Geçen akşam ( hani son umut fidanımın da suyunun kesildiği o hazin gece..Hani istenmediğim konusunda son kez ve net bir dille uyarıldığım,aralık kaldığı sürece girmeye zorladığım ve sonunda yüzüme kapatılan kapıya bakakaldığım o gece …)

‘’Çok çaresiz hissediyorum kendimi’’ dedim.Yüksek sesle söylediğime eminim ama kime hatırlamıyorum,belki de kendi kendime .. Hiçbir çıkış yolum,yapacak hiçbir şeyim kalmamıştı artık…BİT – MİŞ – Tİ !!! ve BİT-MİŞ-TİM!!!

Sanki ilk kez aşık olmuş gibi ,sanki bilmiyormuş gibi bunun her seferinde yaşanılan bir acı olduğunu,geçeceğini ve bir gün hayretle hatırlanacağını..Ve her seferinde bu diğerinden farklıymış gibi hissettirdiğini..