bildirgec.org

yazı tipi hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Sitelerin Fontunu Online değiştirin ve görüntüleyin

mentira | 06 September 2010 09:44

fontfonter özellikle web tasarımcılarının çok işine yarayacak online bir web aracı,
bu araç istediğiniz bir sitenin fontunu ( yazı tipi) istediğiniz bir fontla değiştirip size görüntüleyebiliyor.

ilk önce fontfonter adresine giriyoruz ve fontunu değiştirmek istediğimiz sitenin adresini adres bölümüne yazıp “fontfont it !” düğmesine tıklıyoruz.

hemen karşımıza adresini yazdığımız site geliyor ve üst tarafında istediğimiz özellikleri ve fontları seçebileceğimiz bir bölüm oluşuyor, bu sarı bölümden istediğimiz fontları ve özellikleri seçip tekrar tekrar değiştirip önizleyebiliyoruz.

böylece kolayca hiç bir kodlamayla falan uğraşmadan istediğimiz sitenin fontlarını değiştirip istediğimiz gibi görüntüleyebiliyoruz.
ayrıca diğer online yazılarına göz atabilirsiniz.
Bedava Online Mp3 Kesici
Online css düzenleyici
Online HTML Kodu Temizleyici
Bedava Online PDF Düzenleyici
Online Oda Dekorasyonu
online egzersiz ölçümü
Online Kronometre ve programı
Virtual Piano: Online piano çal

mentira

Bedava yeni 30 adet yüksek kaliteli font

mentira | 31 August 2010 12:16

grafik tasarımlarında, web tasarımlarında, photoshop çalışmalarında, çeşitli tasarım işlerimizde fontlar yani yazı tipleri hep lazım olmuştur,
bazen iyi kaliteli, hoşumuza gidecek yazı tipini bulmak seçmek sorun olabiliyor, yazının devamında gerçekten hoş, yeni 30 adet yüksek kaliteli ücretsiz fontu bulabilirsiniz.

VAL Stencil

Web Tasarım Kaynakları #16

siriusbee | 25 August 2010 16:52

Her web tasarımcının işini kolaylaştıracak ve hızlandıracak ücretsiz web tasarım kaynakları serisine 16.sı ile devam ediyorum. Bu defa çeşit ve sayı olarak çok zengin bir içerik bekliyor sizi.

Seriyi takip edenlerin bildiği üzere, ücretsiz yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, web template, wordpress teması, photoshop fırçaları, photoshop gradient, action ve pattern paketleri gibi kaynakların yanında wordpress teması, magento teması, portfolyonuz için website şablonu gibi hazır template’ler de bulunuyor bu bölümde.

Web Tasarım Kaynakları #14

siriusbee | 23 July 2010 13:18

Düzenli olarak hazırlamaya çalıştığım ama zaman zaman (özellikle de şu sıralar) ihmal ettiğim web tasarım kaynakları serisinin 14.bölümünü nihayet yayınlayabildim.

Bu bölümde de yine tamamını ücretsiz olarak indirebileceğiniz, web tasarımı esnasında işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracak birbirinden kullanışlı kaynaklar bulunuyor.

yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, photoshop fırça ve doku seti, wordpress teması, vektörel grafikler, butonlar, arabirim setleri gibi bir çok ücretsiz kaynağı aşağıdaki kaynak linkinden indirebilirsiniz.

Quicksand Yazı Tipi

Code Bold Yazı Tipi


Days Typeface Yazı Tipi


Pixelophilia İkon Seti

Web Tasarım Kaynakları #13

siriusbee | 15 July 2010 13:22

Neredeyse her hafta düzenli olarak, nette yayınlanan ücretsiz kaynaklardan en iyilerini seçerek hazırladığım web tasarım kaynaklarının 13. bölümündeyiz.

Bu bölümde, yazı tipi, ikon seti, doku paketi, vektörel grafik, photoshop stil paketi, psd dosyası, website şablonu, wordpress teması, flash foto galeri gibi bir web tasarımcının tasarım anında işini kolaylaştırıp hızlandıracak bir çok ücretsiz kaynak bir arada.

Bir kısmını aşağıda gördüğünüz web tasarım kaynaklarının tamamını en alttaki kaynak linkinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Paint Hand Yazı Tipi

Nioubes Yazı Tipi

Kyu Tux – Sosyal Medya İkon Seti

Web Tasarım Kaynakları #12

siriusbee | 01 July 2010 16:25

Klasik haline gelen web tasarım kaynakları tam gaz devam ediyor. Serinin 12.bölümünde de yine her web tasarımcının işini hızlandırabilecek çok kullanışlı ücretsiz kaynakları bir araya getirdim.

yazı tipi, ikon seti, photoshop fırçaları, pattern setleri, psd dosyaları, vektörel setleri, hazır site şablonları gibi bir çok kaynağı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bakalım 12. web tasarım kaynaklarında neler var?

Zagfont – Yazı Tipi

30 adet ücretsiz font