bildirgec.org

yazı tipi arşivi hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Tüm zamanların En iyi Font Arşivi

admin | 28 July 2010 17:30

web tasarımı , film afişleri , evrensel marka ve logoların yazı tipleri bu kaynaktan indirilebilir. Dafont.com sitesi bugüne kadar kullanılan yazı tiplerinin yayınlandığı ve ücretsiz olarak indirilebildiği tasarımcılar için düşünülmüş bir font arşiv sitesi…

dafont.com
dafont.com

En iyi fontları hızlıca görebilir tek tıklama ile bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz…

dafont.com
dafont.com

Örnek fontlardan bazıları tıkla indir….
Dutch & Harley

dafont.com
dafont.com

. Billy Argel Font

dafont.com
dafont.com

tıkla indir …

download
download

Tüm Font lar için Tıklayın …

etkileyici tasarımlar için 22 adet ücretsiz yazı tipi

xerre | 02 June 2009 18:15

bir web tasarımında fontlar kuvvetli ve etkili bir yere sahiptir. hatta web tasarımının olmazsa olmazları arasında yer alır. fontlar gözardı edilerek yapılan bir web tasırımı bir nevi elmasız yapılan bir elmalı turta gibidir. bunun yanında diğer çalışmalarımızda da (örn. jenerik, portfolyo hazırlama vb.) çalışmanın etkililiğini artıran önemli içeriklerdendir.
o yüzden bu yazıda web tasımında ya da diğer çalışmalarınızda iyi bir yazı tipi seçimi yapmanıza katkı sağlayacak, size bu çalışmalarınızda ilham verecek yepyeni ücretsiz 22 güzel tipografi örneğine yer vereceğiz.

ve bu bildirinin temel amacı popüler, sanatsal ve özellikle ücretsiz indirilebilir yazı tiplerini bir arada sunarak onları ararken harcanılan zamanı daha aza indirmektir.

1 – dreamforge classic

2 – Conglomerfont

arşivinizde yer alması gereken yepyeni ücretsiz fontlar (50 adet)

xerre | 08 March 2009 18:49

günümüzde bir tasarımın kalitesini yükseltmekte fontların etkisi çok büyük. bunun yanında seçilen fontlara göre çalışmaların başarı ve etkileyiciliğini de belirleyen önemli bir unsur. kısacası tasarımlarımızın vazgeçilmez parçalarından olan fontları birçok yerde kullanır, onları ailecek çok severiz. öyle ki şimdiye kadar bildirgeç’te, bir font konferansına katılıp onları kişileştirmiş, bir font filmini izlemiş ve bunların ardından herkesin sahip olmak isteyeceği yepyeni ücretsiz fontlara değinip son olarak da fontlara dair ne varsa bahsetmiştik.
bu bildiride de çalışmalarınızın/tasarımlarınızın vazgeçilmez bir parçası olacak 50 adet yepyeni ücretsiz fonta yer vereceğiz.

Staubiges Vergnügen

Chicago House

UNDECAPPED Vinyl

Sott yazı tipi derleme 01

sott | 18 February 2009 15:10

Sott FreelanceDesigner tasarımda en çok kullanılan ve dikkat çekici fontlar serisi… QmerDesign arkadaşımızın serilerine ek olarak.

QuickSand

Andrew Paglinawan tarafından tasarlanan quicksand fontu kullanım açısından modern ve ilgi çekici. Kategorisi Sans-Serif

QuickSand
QuickSand

Buradan yükleyebilirsiniz.

Sketch Rockwell
Şu sıralar raket pano reklamlarında da kullanılan bir font. Kategori: Hand Drawn

Sketch Rockwell
Sketch Rockwell

Buradan indirebilirsiniz.

sansation
özellikle kurumsal kimlik materyalleri yapanların kullandığı bir font. Kategori:Sans-Serif

QmerDesign Yazı Tipi Derleme 02

Qmer | 13 February 2009 16:32

yeni bir yazı tipi arşivi ile tekrar karşınızdayım. yazı tipi arşivine yine sans/sans serif tipi fontlarla devam edeceğim. serinin ilk bildirisine buradan ulaşabilirsiniz.

grayscale
grayscale

indir

tuffy
tuffy

indir