bildirgec.org

yasak hakkında tüm yazılar

İnternet sansüründen kurtulun !

endop | 16 June 2011 23:21

Günümüzde internet yasaklarına maruz kalmış durumdayız. Sadece erotik siteler için değil, en basitinden ansiklopedi demek bile yasak. Biz her ne kadar karşı çıksakta bu yasaklar oldukça kısa bir süre içerisinde yürürlüğe girecek ve hayatımızı karartacaklar. Bulduğum bir site ( tabi engellenmezse) sayesinde yasaklanan her türlü siteye girebiliyoruz. Hemde kimliğimizi saklayarak. Arkamı kolla sloganıyla yola çıkan bu siteye ulaşmak için tıklayın.

İnternet Özgürlüğümüz ? !

tekkita | 05 May 2011 10:32

Türkiye’ de internette özgürlük mü yoksa özgürlüklerin kısıtlandığı mı , tam olarak anlayamadığım bir yasa 22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

Yasaya göre, kullanıcılara 4 tane internet filtresi sunulacak ve bunlardan bir tanesi seçilmek zorunda bırakılacak. Bu filtreler ” aile, yurtiçi, çocuk ve standart paket ” olarak sunulacak.

Bunların arasında tüm sitelere izin veren paket ” standart paket ” olacak ancak, bu bile engellenmiş sitelere girmemize izin vermeyecek. Eğer ki engellenmiş sitelere girmeye çalışırsak da yasaları çiğnemiş olacağız.

Hoşgeldin YouTube!

0770 | 02 November 2010 14:25

Youtube’a erişim yasağı kaldırıldı.. Artık yasal olarak www.youtube.com yazarak da siteye girebileceğiz.. Hayır, videosuz yaşayamadığımızdan değil de ne bileyim, neden böyle ilkel yöntemlere başvurulduğunu anlamıyorum.. Bakalım YouTube Türkiye’ye bu sefer kaç ay dayanabilecek..
Detaylı bilgi burada..

Konu ile ilgili haberin videosunu daburadan izleyebilirsiniz.
Darısı diğer kurunun yanında yanan sitelerin başına..

YouTube Yasağı Kalkıyor Mu?

angelsdemos | 30 October 2010 10:57

Dünyanın en geniş video platformu YouTube, Mustafa Kemal Atatürk‘e hakaret içerikli videoların yer alması yüzünden Türkiye tarafından yasaklanmıştı. Ayrıca Google‘ın Türkiye dahil birçok ülkede reklam gelirlerinden oldukça fazla miktarlar kazanmasına rağmen vergi vermemesi de olayı kızıştırmış bazı Google sunucuları da engellenmişti.Fakat geçtiğimiz günlerde YouTube’un Türkiye’deki politika danışmanı Cem Duna Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın yanına giderek yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme yaptı. Ardından yasağın kaldırılacağına dair olumlu sinyaller verdi.

Medal of Honor Yasaklandı

TheWertigo | 17 September 2010 10:27

Medal of Honor serisinin son oyununun multiplayer modunda taliban askerlerinin de kullanılabilir olması ABD ordusunun tepkisini çekti. Oyunun ABD’de askeri üs ve kurumlarda bulundurulması ve oynanılması yasaklandı. Oyunun dağıtıcısı olan Gamespot, yasağın hukuki bir yanının bulunmadığını ama yasağa uyacaklarını belirtti.

Türkiydeki yasaklı web siteleri

darkhorn | 15 September 2010 09:57

Türkiyede yasaklı web sitelerinin listesine nerden ulaşabilirim?
Bir de sanırım genel yasaklılarlan ayrı olarak TTNet’in yasakladığı siteler var.

KONUŞMA YASAĞI

mavilikler | 11 August 2010 10:02

Bir gün için konuşmak yasak olsa… Diğer her şey tıpatıp aynı kalsa ama. Sabah yataktan çalar saatin sesiyle kalksan yine, hemen banyoya geçsen. Güzelce bir duş alıp gelsen kendine.

Kendinle başbaşa geçirdiğin bu süreçte konuşmamak hiç zorlamasa da seni, ‘diğerleri’ görünmeye başladığında boğazın isyan etmeye başlasa hemen… kendisi yoluyla dışarı çıkmaya uğraşan bir şeyi serbest bırakmasına izin vermen için sürekli zorlasa seni. Ama sen ısrarla kararlılığını sürdürerek o şeyi geri göndermesini söylesen ona. Hatta bir aracıya gerek duymadan direkt o şeye söylesen: “Kes sesini!” diye…

Herkes senin kadar kararlı olsa bu yasağa uymaya… İnsanlar bir günlüğüne sussa. Evden çıkıldığında komşuya rastlansa ve alışkanlıkla söylenen kuru bir ‘günaydın’ olmadan, sadece gözlerle günaydınlaşılsa. Gözler işin içine girince, gerçek bir dilek olarak ulaşsa bu ‘günaydın’ o komşuya. O da aynı dileği gönderse gözleriyle. İlk kez iki komşu güne bir diğerine iyi dileklerde bulunmakla başlamış olsalar böylece. İlk kez gerçekten gözgöze gelseler.

vuvuzela mı? ne, duyamadım?

static | 14 June 2010 16:18

güney afrika zurnası vuvuzela, 2010 dünya kupası haberleriyle birlikte konuşulmaya başlamıştı. kimine göre vazgeçilmez tezahürat zamazingosu olan araç kimine göre de dayanılmaz rahatsızlıktaydı. rahatsız olanlardan Messi kendisini sağır ettiğini belirtirken hollandalı yönetici Bert van Marwijk antremanlarında vuvuzelayı yasakladı. son gelişmeler ise dünya kupası organizatörlerinin bu fil ağlaması ile eşdeğer şiddette olup 144 dB lik gürültü yaratabilen vuvuzelayı yoğun şikayetler üzerine dünya kupasında yasaklamayı düşündüklerinin haberini verdi. bir diğer yandan da vuvuzelanın yasaklanması için sürdürülen anketler yasaklansın yönündeki onbinlerce oya sahip şekilde sürüyor.
bakalım bu güne kadarki en gürültülü dünya kupası nasıl geçecek..