bildirgec.org

widget hakkında tüm yazılar

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

masaüstünüzü internete taşımaya ne dersiniz?

silver530 | 07 September 2010 18:59

widgetop
widgetop

widget masaüstü ile bilgisayarınızdaki masaüstünüzü internete taşıyabilirsiniz. üstelik masaüstünüz görsel açıdan da widget zenginlikleri sayesinde harika bir görünüme kavuşacak. masaüstünü internete taşımak deyince bu işin
zor, zahmetli ve uzun uğraşılar sonucunda olacağını sanmayın. widgetop.com sayesinde birkaç tıklama ile sonuca varabilirsiniz.

widgetop.com‘un çok sayıda widgeti var ve bu sayede hemen hemen her ihtiyacınızı karşılayabilyorsunuz. bu zenginliğin yanında kullanımı da çok kolay.

masaüstünüzü internete taşımaya hazır mısınız? işte başlıyoruz:

En iyi jQuery Uygulamaları – Haziran 2010

angelsdemos | 28 June 2010 09:48

Her geçen gün ajax ile yapılan dolayısıyla jQuery ile yapılan uygulamalar artmakta. Artık flash alternatifi olarak görülen jQuery ile inanılmaz uygulamalar yapılmakta. jquery.com‘dan derlenen haziran ayının en iyi jQuery uygulamaları;

dualSliderDemo

Çift taraflı jQuery tabanlı bir taraflı olan dualSlider ile hem manşet için hazırladığınız alt metin hem de manşetin kendisi küçük bir zaman aralığı ile kayma efektini gerçekleştirir. Birçok sayfa kullanabileceğiniz bu uygulamada resim yerine herhangi bir html dosyası, video, metin gibi birçok alternatif tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca slayt özelelliğini, “Play/Stop” (Başlat/Bitir) tuşu ile başlatıp durdurabilirsiniz.

jQuery Easy Confirm DialogDemo

jQuery ile hazırlanan bu farklı tooltip uygulamasını web sayfalarınızdaki ziyaretçilerinize uyarı niteliğinde sunabilirsiniz. Farklı uyarılar olarak kullanabilir veya belirli soruları sormak için kullanabileceğiniz muhteşem bir jQuery tooltip uygulaması.

Twitter’ı Web Siteniz’e jQuery İle Entegre Edin!

algoz | 10 June 2010 15:14

jTweetsAnywhere, en baba Web şirketlerinin bile kendi servislerine/ürünlerine entegre etmek için yarıştıkları Sosyal Medya siteleri arasında müstesna bir yere sahip olan Twitter’ı, yakın zaman önce duyurulan @Anywhere özelliği desteği ile beraber, web sitenize entegre edebilmenizi sağlayacak olan, oldukça kullanışlı bir jQuery Twitter widget eklentisi.


Twitter tarafından kullanıma sunulan API’ler ile uğraşmak istemeyen web sitesi sahiplerinin, sitelerini Twitter’a entegre edebilmelerini sağlayacak olan jTweetsAnywhere, Twitter kullanıcılarının en son tweetlerini gösterme, Twitter arama sonuçlarına ulaşma ve özelleştirilebilir TweetBox entegrasyonu gibi daha bir çok özelliği, @Anywhere desteği sayesinde sunmakta.

Twitter “feed”lerini entegre eden en güzel website örnekleri

cherry blossom girl | 10 June 2010 12:21

Twitter “feed”lerinizin websitenizde görünmesi site ziyaretçilerinizi gerçek zamanlı olarak haberler ve davetler konusunda bilgilendirmeniz için kolay ve güzel bir yöntem. Çekici bir Twitter “widget”ı site takipçilerinizin ziyaret sayılarını artıracağı gibi yeni takipçi kazanmanızı da sağlayabilir. Eğer doğru bir tasarım seçerseniz, Twitter feed’leri sitenizin estetiğine de katkıda bulunacaktır. Bildirinin devamında Twitter feed’lerini en estetik ve efektif şekilde entegre etmiş 15 websitesinin tasarımını bulacaksınız.

That INDIE Dude

Justin Delabar

Koodoz Design

Android 2.2 Froyo

mcosar | 28 May 2010 12:22

Google‘ın mobil işletim sistemi Android’in son güncellemesi Froyo adlı Android 2.2‘nin detayları açıklandı.

Ana Ekran : Yeni ana ekran ipuçları aracı (widget) yeni kullanıcılara ana ekran hakkında yardım sağlıyor ve çoklu ekranın nasıl oluşturulabileceği, ana ekrana nasıl yapılandırılacağı hakkında yeni kullanıcıya yardımcı oluyor.

Exchange Desteği: Güvenlik: Cihazın kilidini açmak için sayısal pin veya alfa-sayısal şifre seçenekleri eklendi.

Uzaktan Silme: Bu özellik ile telefonların herhangi bir çalınma, kaybolma vb. durumlarda uzaktan erişim ile fabrika ayarlarına döndürülebilmekte.

jFlip ile Sıradışı Geçişler

angelsdemos | 26 May 2010 15:00

jFlip, her websitesine birçok şekilde kullanılanbilen jQuery tabanında hazırlanan çok hoş bir uygulamadır. Adobe‘nin popüler tarayıcı eklentisi flash‘a gerek kalmadan birçok işlemi artık html5 ve jquery gibi javascript kütüphanesi sayesinde yapabileceğimizin kanıtlarından biri olan bu uygulama, farklı geçiş efekti ile birçok uygulamada kullanılabilir.

Normal kullanımlar için ve Wordpress kullananlar için de hazırlanan bu uygulamayı web sitenizde alacağınız reklamlar için, fotoğraflarınızı gösterebileceğiniz hoş bir galeri veya farklı uygulamalar için kullanabilirsiniz.jFlip tüm resimler ve Wordpress sürümü .jpg, .png, .gif formatındaki resim dosyaları ile uyumludur.

Yeni Sosyal Paylaşım Eklentisi (değişik)

Matrikssurf | 14 May 2010 12:14

Blogger için kullandığımız bir sürü sosyal paylaşım zamazingosu var ama ben şimdi daha değişik birtanesini vereceğim.Blogunuza eklediğinizde sitenin en altına geliyor ve hep sayfanın üstünde kalıyor.böylece ziyaretçiler hangi sayfada olursa olsun paylaşım yapabiliyorlar.Ayrıca bu widget görsel açıdan da çok güzel.

Örnek Resim:

bookmark widget
bookmark widget

Eklenitiyi merak ettiyseniz ve kurulumunu öğrenmek isterseniz buradan buyrun.