bildirgec.org

webcam hakkında tüm yazılar

Webcamde Pembe Aşkı

ecrinefsam | 26 January 2011 15:06

Kızların eminim çok hoşuna gidecek bu pembe webcam. Tasarımı şıklığı ve özellikle rengiyle göz alıcı bu webcam kızlar için alınabilecek güzel hediyelerden biri bence.Piyasa değeri 25,99$ olan webcamin özellikleri ise şöyle

Resim çekme
Video kayıt
Anlık fonksiyonu
Webcam
Dahili dijital mikrofon
Şekil değiştirme
Gece Işığı

görmek istiyorsan avucuna bak

admin | 02 January 2011 13:38

vücudumuzdaki şekiller,yüz hatlarımız vb. hep kişiliğimiz hakkında bize bilgi verir.özellikle ellerimiz avuç içindeki çizgiler,derinlikleri uzunlukları yönleri her zaman ilgi konusu olmuştur ve sürekli araştırılmıştır.


ellerinin ne söylediğini bilmek isteyenler geçmişi aralayıp geleceğe bakmak isteyenler. avuç içindeki çizgileri yorumlayan ücretsiz programdan faydalanabilirler.

Bilgisayarınız başında kim ne kadar durmuş?(Python-Webcam)

admin | 06 November 2010 10:29

Son zamanlarda bilgisayarım başına her oturduğumda birşeylerin değişmiş olduğunu farkettim ve aklımdaki “Kim kullanıyor?” , “Ne zaman kullanmış?” gibi soru işaretlerini gidermek için python ile kameradan belirli aralıklarla resim çekip kaydeden bir kaç satır yazdım.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
from VideoCapture import Device
import time
def cek():
resimadi=time.strftime("%d-%b-%H-%M") #Tarih ve Saati resim adı yapıyoruz
Resim = "resimler/%s.jpg" % (resimadi) #dizini ayarlıyoruz
cam = Device()
cam.saveSnapshot(Resim) #ve resmi çekiyoruz
while True:
cek()
time.sleep(900) #!5 dakikada bir çekmeye ayarlıyoruz

Microsoft’dan Full HD webcam

sCoRPionTR | 16 September 2010 13:03

Microsoft yazılım ürünleri kadar donanım ürünleri de üreten bir firma. Bu konuda en iyi olduğu alanlardan biri ise webcamleri. Microsoft iyi bir başarı yakaladığı LifeCam serisi webcamleri arasına bir tane daha ekliyor.

Viera lara Skype dopingi!!!

Beacool | 27 May 2010 09:47

Çok değil 10 sene önce bu bir hayaldi...
Çok değil 10 sene önce bu bir hayaldi…

Haberlerimin birileri tarafından taktir edilmesi hoşuma gidiyor. (kimin gitmez ki?) Hele ki birilerinin işine yarar haberler yapabiliyorsam daha bir keyifleniyorum. Bunların yanında bir de öngörülerim zaman içinde gerçekleşip doğru çıkınca (ki çok oldu) değmeyin keyfime.
Daha önce sizlere duyurmuş olduğum her televizyona görüntülü görüşme Nyoombl haberinde ürünün birçok kameralı sohbet sistemini desteklediğini fakat Skype’ı desteklemeyeceğini öngörmüştüm. Nitekim bu haberle öngörü düşüncemin gerçekle sağlamasını yapmış oldum.

Panasonic TY-CC10W
Panasonic TY-CC10W

Panasonic markası Viera serisi için duyurulan TY-CC10W yassı yapısı ile artık Vieralarımız skype ile bütünleşik çalışabilir duruma geldiler. T25, VT20, G25, ve G20 Serisi ile tam uyumlu (eminim ki diğerleriylede çalışır) çalışan bu kamera salonunuzun rahatlığında bir bilgisayarda yapabildiğiniz tüm skype aramalarını yapabiliyor.

Online Vahşi Doğa

Java99e | 18 May 2010 17:17

Vahşi doğayı izleyen kameralar sayesinde koltuğunuzun konforundan ayrılmadan, bu gizemli dünyanın perdelerini aralayabilirsiniz.

Gatorland
Timsahların günlük koşuşturmacalarını izleyebilir, dinleyebilir, hatta biraz da şansınız varsa onları avlanırken bile görüntüleyebilirsiniz.

Africam
Afrika kıtası üzerine kurulmuş bir dizi kamera üzerinden Fillerin, Arslanların, Filamingoların ve Gergedanların günlük yaşamına tanık olabilirsiniz.

Wildlife Focus
Ekvator’un balta girmemiş yağmur ormanlarınıdaki vahşi hayatı, anı anına canlı olarak izleyebilirsiniz.

Kablosuz WebCam

kalsiyum sandoz | 23 April 2010 17:04

Hayatımıza teknolojiyle, teknolojinin kendisinden daha çok giren kablolara dur demenin, hop demenin, ağır ol adamım demenin zamanı geldi de geçiyor artık. Allahtan halden anlayan Japon mühendisler ve şirketleri var da bu nefret edilesi zımbırtılardan kurtuluyor gibiyiz. Thanko kablosuz webcam da bu kurtuluşun bir parçası. 320 x 240 piksel, 10 metre menzilli, 5 saat pil ömrü olan kamera biraz pahalı gibi, yaklaşık 100 dolar.

Microsoft la evinizden Hd yayın…

Beacool | 18 March 2010 18:23

LifeCam HD-5000
LifeCam HD-5000

Bu nasıl bir furyadır halen anlamış değilim. Televizyonlarda başlayan HD dalgalanması artık alakası olsun olmasın her şeye “konmaya” başladı. Ama daha ilk adımlarda olacağını düşündüğüm webcamlere gelmesi nedense zaman aldı. Bireysel olarak bir webcamde hd olması benim çok da hoşnut kalacağım bir durum değil (bkz yazı sonu notu) ama birilerinin seveceğine şüphe yok. Bu sebepten Microsoft yine iyi bir ticari taktikle üç farklı hd webcam piyasaya sunmuş.

Sırasıyla LifeCam HD-5000, HD-5001 ve HD-6000 olarak isimlendirilmiş bu web kameraları ortak olarak 720p kalitesinde görüntü işleyebiliyor ve Truecolor denen bir teknolojiyle donatmışlar.