bildirgec.org

web tasarım dersleri hakkında tüm yazılar

25+ Photoshop Web Şablonu (Tasarım) Oluşturma Dersi

LeBron | 30 April 2011 13:56

Bir web sitesini gezdiğiniz de dikkatinizi çeken ilk şey tasarımdır. Ziyaretçilerin sitede kalıcılığını sağlamak için ilk izlenimler çok önemlidir.

Web tasarımı için en çok tercih edilen Adobe Photoshop ile müthiş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için temel Photoshop becerilerine sahip olmanız gereklidir. Profesyonel bir tasarımcı olma yolunda size yardımcı olabilecek derslere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. Web tasarımında şık portföy tasarımı nasıl yapılır?

Photoshop ile Kaliteli Web Tasarım Dersleri

angelsdemos | 17 March 2010 09:46

Birçok tasarımcı tasarıma taslaklar ve eskizler hazırlayarak başlar. Bu taslaklar kodlardan ziyade Photoshop gibi tasarım programları ile yapılır.Web sitenizi photoshop yardımı ile tam olarak tasarladıktan sonra html şeklinde yapılandırabilirsiniz. Aşağıdaki web tasarım dersleri ile tasarım aşamalarını hızlandırabilir ve ilham kaynağınızı çoğaltabilirsiniz.İşte Photoshop ile Kaliteli Web Tasarım Dersleri;

Awesome Portfolio Design
(Dehşet Verici Portföy Tasarımı)

RocknRolla Blog Design
(RocknRolla Blog Tasarımı)

55+ Web arayüz tasarım dersleri

siriusbee | 08 March 2010 20:30

Gelişen web tasarım sektöründe özellikle web 2.0’la birlikte arayüz tasarımı önem kazandı. Hal böyle olunca sektörde “arayüz tasarımcılığı” adı ile bir meslek oluştu. Bu konuda gerçekten işinin hakkını veren çok iyi web tasarımcılar var. Siz de kendinizi web arayüzü konusunda geliştirmek istiyor musunuz?

Web & grafik tasarımcılar için hem web tasarım hem de Photoshop tekniklerini geliştirecek, henüz bu işin başlangıç seviyesinde olanlar için bile anlaşılması için adım adım anlatılan web arayüz tasarımları. Profesyonel tasarımcıların da kesinlikle bakmasını tavsiye ettiğim, 55 adetten fazla faydalı bir arayüz tasarım kaynağı. Alışveriş sitesinden wordpress temasına, portfolyo sitesinden kurumsal sitelere kadar her tarzdan web arayüzü tasarım derslerine başlıyoruz…

Web Hosting Arayüzü

İtalyan Restoranı Web Arayüzü

web tasarımında sık yapılan 10 hata

tembelyarasa | 15 December 2009 19:27

web tasarımıyla uğraşıyorsanız mutlaka tasarımınızı mükemmeleştirmek için çalışırsınız haklısınız da, bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa sitenin başarısı da o kadar artar, siz de bu yazımı inceleyerek web tasarımında yapılan hataları ve web tasarımı yaparken dikkat edeceğiniz noktaları görebilirsiniz. yararlı olmasını umuyorum.

resmin kaynağı:http://theprodesigner.com/top-ten-mistakes-in-web-design/
resmin kaynağı:http://theprodesigner.com/top-ten-mistakes-in-web-design/

1.Arama(search) kısmını iyi tasarlayamamak

Sitenizi tasarladınız arama kutusunu da eklediniz ama hazırladınığınız arama bölümü yeteri kadar kullanışlı mı? arama bölümünü kullanıcılarınızın kolaylıkla ulaşabilecekleri ve aradıklarında uygun sonuçları bulabilecekleri şekilde tasarlamanız sitenizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

2.İçeriği iyi sunamamak

Sitenize yazı eklediniz fakat yeteri kadar iyi sunabiliyor musunuz? yazdıklarınızın içeriği kadar nasıl göründüğü de önemli yazınızı okuyucuyu sıkmayacak bir arka planda ve uzunlukta okunabilir yazmalısınız.