bildirgec.org

uğur polat hakkında tüm yazılar

Çakal (2010)

queennothing | 22 October 2011 23:55

Yönetmen Erkan Kozan’ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Çakal“, 2010 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Sertan Telli tarafından yazılan filmde 1985 doğumlu aktör İsmail Hacıoğlu, sinemamızın değerli isimlerinden Erkan Can, Uğur Polat, Cüneyt Türel, Naci Taşdöğen, Damla Sönmez, Haldun Boysan, Turgay Tanülkü, Çetin Altay, Ümit Çırak, Ufuk Bayrak ve Ayhan Eroğlu gibi isimler rol alıyor. Hafiften “Trainspotting” havası veren film, son dönem Türk Sineması’na verilmiş değerli eserlerden biri.

Bir Erkeğin Anatomisi (1996)

queennothing | 14 February 2011 10:46

Sinemamızın önemli simalarından 1942 doğumlu Yavuz Özkan‘ın yazıp yönettiği sinema filmi “Bir Erkeğin Anatomisi“, 1996 senesinde çekildi. Müziklerini Can Atilla’nın yaptığı ve Şafak Film tarafından dağıtılan film, yönetmen Özkan‘ın Anatomik Üçleme’sinin ikinci filmi. Filmde Uğur Polat, Ayda Aksel, Deniz Uğur, Taner Birsel, Tilbe Saran, İştar Gökseven, Tarık Ünlüoğlu ve Aslı Seçkin gibi isimler rol alıyor. Film, 9. Ankara Film Festivali’nde Deniz Uğur’a Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırdı.

Çakal Filmi Sosyal Medyada!

Sisi | 02 November 2010 10:00

Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can’ın paylaştığı, Türkiye’de kara film akımını temsil eden, 17 Aralık’ta gösterime girecek olan Çakal Filmi, İsmail Hacıoğlu tarafından canlandırılan “Akın” karakterinin karanlık dünyalarda var olmaya çalışmasını anlatıyor. Naci Taşdöğen, Çetin Altay, Damla Sönmez, Cüneyt Türel’in de yer aldığı filmin oyuncu ekibi oldukça güzel. Üstelik gazetede okuduğum habere göre filmin prodüksiyon şirketi Filmaltı da “sosyal medya” ile oldukça içli dışlı. Facebook sayfalarından galaya davetiye verecek olmaları dışında açılış sayfasından repliklerin dinlenebiliyor olması beni acayip cezbetti. Çakal Filmi Facebook sayfası

2010’un İlk Filmleri

widfara | 28 December 2009 16:54

2010 yılının ilk günü cuma’ya denk geliyor. Ve bugün de biri yerli üçü yabancı olmak üzere 4 film gösterime girecek. Bu filmler ve onlarla ilgili kısa bilgiler;

Yahşi Batı
Yahşi Batı

1- Yahşi Batı

Yönetmen: Cem Yılmaz, Ömer Faruk Sorak, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Cem Yılmaz, Demet Evgar, Ozan Güven, Özkan Uğur, Uğur Polat, Zafer Algöz
Tür: Komedi, western(!)
Konusu: Cem Yılmaz’dan bir “vahşi batı” komedisi. Osmanlı’nın vahşi batıya iki kahramanı göndermesini konu alıyor film. Filmde Cem Yılmaz, daha önce de pek çok kez birlikte çalıştığı Özkan Uğur, Ozan Güven gibi isimlerle çalışmış. Kadroya yeni eklenen başarılı oyuncu Demet Evgar filmin artılarından olacak gibi.
Yahşi Batı’nın gişe canavarı olacağı kesin ama başarılı olacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz. Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Cem Yılmaz’ın ”Yahşi Batı” filminden fotoğraflar

gorcun | 14 August 2009 09:54

Yahşi Batı
Yahşi Batı

Her filmi olay yaratan Cem Yılmaz’ın yeni filmi ”Yahşi Batı”nın çekimleri son hızla devam ederken filmle ilgili ilk fotoğraflar da yayınlandı. Filmde Cem Yılmaz’ın favori oyuncuları Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur’un yanı sıra Demet Evgar, Dilek Çelebi ve Ferdi Sancar gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Cem Yılmaz’ın sevgilisi Cansu Dere, Uğur Polat, Süleyman Turan ve Yılmaz Köksal gibi isimlerde konuk oyuncu olarak filmde yer alacaklar. Filmin yönetmeni ise ”G.O.R.A”, ”Vizontele” ve ”Sınav” gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenmiş olan Ömer Faruk Sorak. Film, 1800’lü yılların sonunda geçiyor ve padişah Abdülhamit’in, Amerika’ya görev için gönderdiği iki kişinin hikayesini anlatıyor. Konusuna bakıldığında daha önceki Cem Yılmaz filmlerinde bilimkurgu, fantastik türlerine ve özellikle Amerikan sinemasına yapılan göndermelerin bu filmde western türüne yapılan göndermelerle devam edeceği görülüyor. Zaten yapılan röportajlarda da bu durum belirtilmiş. Ne yazıkki filmin çekimleri sırasında talihsiz bir olay yaşandı ve atların seyisi Ramazan Eser kaybolduktan bir süre sonra ölü bulundu. Bu üzücü olaydan sonra çekimlere bir süre ara verildi. Buna rağmen filmin yapım aşaması bitirildiği takdirde 2010 yılının başında seyirciyle buluşması planlanıyor. İşte filmden fotoğraflar… Tüm galeri için

SİS VE GECE

| 16 February 2009 17:15

Yönetmen : Turgut Yasalar
Senaryo : Turgut Yasalar,Ahmet Ümit (roman)
Turgut Yasalar’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği, Ahmet Ümit’in polisiye romanı “Sis ve Gece”den uyarlanan film. Edebiyat uyarlamaları sinemada her zaman risk taşımıştır; çünkü okur beklediği etkiyi sinemada göremez, bu genellikle böyle olmuştur. Romana fazlası ile sadık kalınmış bu filmde, özellikle kitaptaki karakterlerin ve öykülerinin tamamının filme aktarılması ile de romanın ruhu oturmuş filme. Onlardan biri de İlyas Salman’nın rolü Cuma karakteridir. Baba ve eş katili Cuma karakteri aslında filmin kilit rollerinden biri; bu karakteri kötü kılan koşullardı ve sosyal itelemenin sonucuydu belki de.

Filmin kısaca konusu; Gizli teşkilattan bir elemanın, teşkilatta yaşadığı güvensizlikler ve kafasındaki boşluklar, bununla birlikte yasak aşkı, yasak aşkının birden ortadan kayboluşu ve buna paralel gelişen gerilimli olaylar. Gerilim, polisiye ve aşk öyküsüyle örülmüş bir film ve beklenmedik bir final.

Vizyonda Bu Hafta ”8 Ocak 2009”

inanco | 09 January 2009 09:50

Vali
Vali

Vali
Türü : Dram
Ülke : Türkiye
Yönetmeni : M.Çağatay Tosun
Oyuncular ;
Erdal Beşikçioğlu
Uğur Polat
İsmail Hacıoğlu
Şemsi İnkaya
Senaryo : Batur Emin Akyel, M.Çağatay Tosun
Müzik : Nail Yurtsever
Görüntü Yönetmeni : Ferhan Akgün
Web sayfası, imdb

The Unborn
The Unborn

The Unborn – Doğmamış
Türü : Korku
Ülke : ABD
Yönetmeni : David S. Goyer
Oyuncular ;
Odette Yustman
Gary Oldman
Cam Gigandet
Meagan Good
Senaryo : David S. Goyer
Müzik : Ramin Djawadi
Görüntü Yönetmeni : James Hawkinson
Web sayfası, imdb

DEVRİM ARABALARI – 50 Yıllık Dezenformasyon

Boncukcu | 18 November 2008 17:42

yönetmenliğini Tolga Örnek‘in yaptığı, oyuncu kadrosunu; Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Sait Genay, Altan Gördüm, Vahide Gördüm, Seçil Mutlu, Uğur Polat, Serhat Tutumluer, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer ve Altan Erkekli‘nin oluşturduğu Devrim Arabalarının müziği ise Demir Demirkan tarafından yapılmış.

1961 yılında Cemal Gürsel, yerli otomobil üretimi konusunu gündeme sokar. Neredeyse herkesin karşı çıktığı projeye bir grup mühendis ‘Ya yaparsak’ diyerek sahip çıkarlar ve Eskişehir’de Demiryollarına ait CER atölyesinde çalışmaya başlarlar. Ankara’dan gelen bir talimatla arabayı 29 Ekim’e yetiştirmeleri istenir. 129 gün vardır!.

cazibe hanımın gündüz düşleri

kahramancayirli | 19 May 2008 13:04

iyi bir türk filmi, senaryosu özellikle çok iyi.
iyi bir türk filmi, senaryosu özellikle çok iyi.

bugün de size bir türk filminden söz edeceğim: cazibe hanımın gündüz düşleri. irfan tözüm, yönetmeni filmin. macit koperin imzası var senaryoda. ve görünce şaşırdığım bir isim, 90larda şarkı sözü yazarlığıyla tanıdığımız mete özgencil, filmin sanat yönetmeni.

hale soygazi, filmin başrolü. uğur polat, suna selen, macit koper, suat sungur ve nüvit özdoğru filmin diğer oyuncuları. başrolde hale soygazi yerine müjde ar veya derya alabora olsa daha iyi olabilir miydi diye epey düşündüm. ama yanlış anlaşılmasın, hale soygazi canlandırdığı karakterin altından başarıyla kalkabilmiş.