bildirgec.org

üç hakkında tüm yazılar

Utanmak Neydi, Ne Oldu?

bithikotsis | 07 June 2011 10:55

Eskiden bir otorite vardı çocukların en ufak yaşlarında büyüklerinden görüp benimsediği. Her türlü konuşmada, hitapta ya da yaklaşımda hep büyüklerinin öğretileri akıllarına gelerek hareket etme vardı. Biraz belki mahalle baskısı, biraz da ele güne karşı rezil olma korkusundan olacak ki tembihler havalarda uçardı adap konusunda.

Bitti Ritim…

maltoferfol | 09 August 2010 10:34

Bir çift el…

Sol elinle çekiyorsun derinden, sağ elim avucunda…
Bak izle hayat çizgimi, geçmişimi özümse, geleceğin(d)e hasret kokumu çek içine…

Sağ elinle itiyorsun, sol avucun yüreğimde…
Bak dinle;
bir melodi iliştir kulağına,
içi çığlık çığlığa sen…

İzin ver…
Neler yaşatacağım, neler yaşanacak izle…

çin’in en büyük alışveriş sitesi “TAOBAO”

wowo | 06 April 2010 13:17

Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan taobao‘nun 170milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılındaki işlem hacmi 29 milyar $ olan taobao çin’de ki toplam perakende ticaretinin yaklaşık %1.98 ine sahip. her çeşit ve fiyatta şeyin satıldığı sitenin malesef yurtdışına satışı bulunmuyor. Ancak orada yaşayan bir tanıdığınız aracılığıyla siteden alışveriş yapılabilir. kargo masraflarına ragmen birçok şeyi türkiye’den ucuza mal etmek mümkün! ülkemizde bulunmayan şeyler de satılıyor..

Alışveriş için mesajla bana ulaşabilirsiniz.

Bileğinize kuvvet!!!

Beacool | 22 February 2010 10:01

Birbiri ile iç içe geçmiş tasarımların en büyük problemidir enerji. Üstünde mp3 çalar, kablosuz bağlantı, fotoğraf makinesi telefon vb gibi özellikleri barındıran bir telefonun tüm özelliklerinin aynı anda kullanımı haliyle pillerinin daha çabuk tükenmesi demek. Bu durumda “bana yoldaş olur” düşüncesiyle yola çıkılarak yanınıza aldığınız bu teknolojik dostunuz bir anda sizi yarı yolda bırakabilir..

Tabii yanınızda şimdiki zamazingomuz yoksa. Bu aleti gördüğümde aklıma ilk olarak street fighter daki chun li geldi. Çünkü bunu giydiğinizde onun alternatif kıyafetindeki bileklikleri gibi gözüküyor. Ürünü alıp beş saat boyunca şarj ediyorsunuz. Ve acil durumlarda kullanılmak üzere bileğinizde tam 1500mah güç depolanıyor. Desteklediği değişik uçlarla da farklı teknolojik oyuncaklarınızı şarj edebilmeniz mümkün. Ayrıca üzerindeki ledlerle güç durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Sizde benim gibi dağcılık sporu ve gezi ile ilgiliyseniz eminim şarj sorununu sizde yaşamışsınızdır. Sıkışık durumlarda hayat kurtaracak bir dizayn olduğu tartışılmaz…

Üç Maymun Oscar’a aday

JaAaa | 25 September 2008 12:31

61. Cannes Film Festivali’nde 3 Maymun ile en iyi yönetmen ödülünü alarak ‘yalnız ve güzel ülkesini’ grurlandıran Nuri Bilge Ceylan, aynı film ile şimdi de 81. Akademi Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil edecek.Film hakkında bilgiye buradan ve şuradan ulaşabilirsiniz.KaynakFilmin başrollerini Yavuz Bingöl ve Hatice Aslan paylaşıyorlar.

sevdiklerinize üç boyutlu bakın!

ex choice | 18 July 2008 13:09

sevdiklerimizin resimlerini masamızda

sevdikleriniz bu küpte üç boyutlu
sevdikleriniz bu küpte üç boyutlu

bulundurmayı severiz.arada onların gülümseyen yüzlerine bakmayı.işin sitresinden bir an kurtulmayı…ama bu öyle bir teknolojiki artık o fotograflar masalarınızdan kalkacak ve yerini sevdiklerinizin üç boyutlu halleri alacak.artık sevdikleriniz geleceğin bu teknolojik gelişmelerinden biri olan bu üç boyutlu çerçeve içinde olacak.japon bilim adamları gelecekte elinizde küçük bir insan tutuyormuşsunuz hissini yaşatmayı hedefliyor.bir kişiyi ya da bir sahneyi yüzünden soldan ve sağdan gösteren ekranlı küp yapmayı hedefliyor.bu projeye üç yıl içinde ulaşmayı hedefliyorlar.

Dns güncellemeleri 3 dakika’da e-posta’nızda

ErrorLog | 27 April 2008 12:55

DnsPinger
DnsPinger

hosting şirketleri bir çok kullanıcısının dns adreslerini günceller. bu güncellemelerden en kısa sürde haberdar olmak istiyorsanız dnspinger tam size göre. dnspinger, dnsadreslerinin değiştirildiği sitenin dns adresi aktive olunca 24 saat içinde her 3 dakika da bir alan adını kontrol eden ve e-mail adresimize bilgi yollayan bir sistem.